Ten deň

Ten deň https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/474145/bmid_ten-den-Evy-474145.jpg 3 273 56

365 dní série

Laura Bielová zažíva na Sicílii rozprávkové obdobie. Po veľkolepej svadbe s mužom, ktorý by jej zniesol aj modré z neba, sa teší z tehotenstva, honosných darov, nadpozemského luxusu, služobníctva, áut aj prímorských rezidencií. Má to však jeden háčik – všade naokolo sa hemžia gangstri a Laure ide o krk. Aby toho nebolo málo, do nebezpečenstva sa slepo rúti aj jej najlepšia priateľka Oľga. Byť manželkou najobávanejšieho sicílskeho mafiána má skrátka svoje tienisté stránky, o čom sa Laura čoskoro presvedčí na vlastnej koži.... celý text

Literatura světová , Pro ženy , Erotika

Vydáno: , Ikar (SK)

Ten dzień , 2018

Vendy1993
11.01.2022 4 z 5

celkem se to i dalo ;) co bych na to víc řekla....šuk sem a šuk tam ;) pořád mi dost vadí to popisování té a oné značky oblečení (já na to fakt nejsem)....ale jinak to celkem šlo ;)

AnitVyk
06.01.2022 odpad!

Ehm… co tohle bylo? :D
První díl jsem přeskočila, jelikož jsem viděla film a říkala si, že kniha nemůže být horší. Byla…
Celé úplně bez děje. Jen představování drahých značek a nevkusného, laciného sexu ze kterého mi místama bylo zle :D Spisovatelka by se měla přestat koukat na tvrdý porno.
Hlavní hrdinka úplně hloupá a evidentně trpí nějakou vážnou psychickou poruchou. Někoho 2x v rozmezí půl roku unesou a ona se do obou únosců zamiluje nebo je chce minimálně všechny ojet? :D sad story tohle.
Miluju bizáry, ale tohle bylo celý, od začátku až do konce, špatný.

Ditules
01.01.2022 2 z 5

(SPOILER) Přišlo mi to skoro bez děje... Buď kopulovali, nebo utíkala... Doufám, že ve filmu to bude lepší...

speciale88
22.12.2021 5 z 5

To jako vážně??? Treti díl? Tesila sem se na druhy abych vedela jak to cele dopadne a ted čekat na treti. Jinak za mě dobre, tak jako první díl.

katasokolov
19.12.2021 2 z 5

Co si budeme že ….tenhle díl byl mnohem horší, než ten předchozí. Kniha je plná naprosto zbytečných vulgárností, které postrádaly jakýkoliv smysl. Mimoto Laura a její smýšlení jsou úplně mimo mísu. V prvním díle mi tahle postava ani tolik nevadila, ale tady …panebože :D.
Autorka nám prostě a jednoduše našmrdlala epos o lehkých ženštinách a ještě to dokázala podat tak, že je vlastně takové chování naprosto normální :D.
Dost doufám, že plánovaný film se bude od knihy hodně lišit a třetí závěrečný díl trilogie nebude takový eroticky přemrštěný patos jako tohle.
Chápu, že se jedná o beletrii pro ženy, ale co je moc, je prostě moc…a bohužel, když chování postav nedává žádný smysl a příběh se motá stále kolem téhož - rozuměj Lauřino libido…tak je to prostě zle….

Carlita
14.12.2021

Prehrala som s kamoškou stávku a tak som sa musela obetovať. Pane Bože!!!!!!!! To čo bolo? Celé zle. Normálne sa zamýšľam nad tým, aký "spisovateľ" napíše niečo tak plytké, vulgárne, absurdné... Čítala som aj erotickú literatúru, no ale toto bolo absolútne dno. Laura je jedna megahlupaňa so sebadeštruktívnymi sklonmi, bažiaca len po luxusných značkách, alkohole ale najviac po zvrátenom sexe. A zrejme je jej úplne jedno, kto a kam jej tieto zvrátené túžby splní. Už som čakala, že jej to urobí aj do nosa a uší. Massimo je zasa jeden psychopat, obchodník so zbraňami, drogový dealer a pasák v jednom. Prvoplánové, povrchné, plné absurdít a nelogických počinov. Nechápem čitateľky, ktoré velebia takéto niečo. Evidentne nepatrím do tohto chorého sveta. A to ma ešte čaká trojka. To mám zato, že neprezieravo uzatváram stávky. Tak mi treba. Autorka by mala absolvovať aspoň nejaký kurz písania. Mne to prišlo akoby to písala nadržaná, nahulená pubertiačka, a pchala tam od buka do buka všetko, čo len trochu zdvihne predajnosť. Drogy, alkohol, násilie, vulgarizmy a veeeeeľa !!!!! skazeného sexu. Hlavne nech to sype prachy. Evidentne dobrý základ pre bestseller. Chce se mi blejt velebnosti.

LadyElisa
01.12.2021 1 z 5

Tohle se fakt nedalo. Jedno velké zklamání, závěrečnou část už číst nebudu.

Fidibus
28.11.2021 5 z 5

(SPOILER) Uvažovala jsem o koupi (přeci jen se tohle v knihovně špatně půjčuje), přečetla zdejší vesměs negativní recenze, ale riskla to.
A ejhle, nic nečekaného, čtivé a napínavé, a ten konec... Laura se vyrovnává se svým novým postavením, okolím i rodinou, a to stejně tak, jaká byla v 1. díle, prostě svá, navíc stále bojující se svou minulostí. Domenico se chová jako pravý mafián, navíc zamilovaný. Massimo Lauru miluje, ale zároveň je don a jeho postavení má silný vliv i na jejich vztah. A ten únos je logickým vyústěním, doplněný Stockholmským syndromem.
Nic není v životě jednoduché, a to ani zde. Těším se na závěrečný díl.

rampapa
25.11.2021 5 z 5

Na druhý díl jsem byla hodně zvědavá a natěšená. A musím říct že mě příběh úplně pohltil. Knížka přečtená ani ne za tři hodinky. Mám ráda tuhle sérii. Jen teď sakra nevím jak to vydržím čekat na další díl. Knížku velmi doporučuji všem co mají rádi romantiku a erotiku.

ElikaS
22.11.2021 3 z 5

(SPOILER) Upřímně vůbec netuším, co ke knížce napsat. Mafianskou romantiku/erotiku mám ráda a jsem ochotná těm knížkám ledacos odpustit, včetně toho, že se hlavní hrdinky nechovají smysluplně. Protože upřímně, která z nás by si chtěla začít něco s chlapem, který vraždí, bere kokain a ještě vystavuje svou ženu extrémnímu nebezpečí pramenícímu z jeho životního stylu? Myslím, že by nás moc nebylo. Ale přesto nás tyto knížky přitahují a vlastně si hlavní hrdiny oblíbíme a přejeme jim štěstí. No ale čeho je moc toho je příliš a to v případě této knížky bohužel platí naplno.
Bohužel tuhle recenzi nejsem schopná napsat úplně bez SPOILERŮ, pokud si nechcete nechat prozradit části děje, tak tenhle odstavec přeskočte a pokračujte až tím posledním :-) Laura nejen že se nechová smysluplně v mezích tohoto žánru, ale její chování je pro mě absolutně nepochopitelné a to kolikrát až za hranou. Nepřijde mi normální, když během únosu začne prakticky hned přemýšlet nad tím, jak její únosce sexy a že by se s ním vlastně chtěla vyspat, protože je mladá, těhotná a nadržená. To jako fakt? A tohle má být ta velká láska k Massimovi? Vždyť to jejich vztah úplně shazuje. No nic no, protože pak přišel pro mě ještě větší přešlap. Laura Nachovi přizná, že je na začátku druhého trimestru těhotenství, to odpovídá i tomu, co jsme se v knize dočetli. No jo jenže o cca 3 dny později si má Massimo vybrat, jestli mají lékaři zachránit Lauru nebo dítě? Vždyť je to nesmysl! V téhle fázi těhotenství to dítě nemá šanci přežít. Tahle volba absolutně nedává smysl, když už to autorka chtěla takhle udělat, měla si dát pozor na to, ve které fází těhotenství Laura je a tohle udělat o měsíc později, nebo spíš o dva, protože i ten měsíc by byl na hraně. Tahle faktická hrubá chyba mi hrozně vadila.
Bohužel to nejsou moje jediné výtky. Knížka je z 80% pouze o sexu, ale i ten sex se dá popsat zajímavě, barvitě, originálně, ale to tady chybělo a bylo to fádní, nezajímavé a pořád dokola. Až jsem řadu pasáží jen prolétla.
A pak je tu Domenico? Sakra, co to s ním autorka provedla? Vždyť se vůbec nepodobal tomu klukovi, kterého jsme poznali v prvním díle! To mě taky zklamalo.
Jako takhle vzhledem k tomu, že jsem četla první díl, věděla jsem, co mám čekat a rozhodně jsem neočekávala žádný literární zázrak, ale tohle bylo bohužel průměrné nebo spíš lehce podprůměrné. Jediné, co bych vyzdvihla je čtivost, protože knížku jsem měla přečtenou za odpoledne a přes hromadu výtek mě to celkem bavilo. Rozhodně si přečtu i poslední díl, abych zjistila, jak to všechno dopadne, ale určitě se k této sérii již znovu vracet nebudu.

Elize
19.11.2021 odpad!

Tak tento díl bych zhodnotila dvěma slovy: vyhozené peníze. S Laurou jsem měla trochu problémy už v prvním díle, ale zde se stává naprosto nesnesitelná, povrchní, nadržená a hysterická kurvička. Celou knihu se chová naprosto nelogicky, její vztah s Massimem mi zde připadal až krajně nezdravý, spíš než lásku to připomínalo patologickou závislost. Nejlepší kamarádka Olga se zde celou dobu chovala jako celkem solidní kurva, nechá se několikrát znásilnit, ale vlastně je v pohodě, nevadí jí to, protože to chtěla, protože je nadržená a protože tím dokazuje lásku svému milovanému - jako cože? Nemám se za puritánku, sex zbožňuju, ale že bych ho musela mít na každé druhé stránce v kombinaci s hysterickými hádkami. Celá kniha mi připadala naprosto šílená, jako kdybych byla v nějakém hodně špatném pornofilmu a neustále se opakující sexuální scény jsem musela přeskákat, nebyly ani nápadité a byly úchylné, věty typu "strč mi svýho vocasa do huby" mi nepřipadají zkrátka sexy, ani mě nenavnadí, zvlášť, když se na každé druhé stránce opakují... celé tohle dílo pohřbil závěr, kdy je naše hysterická hlavní hrdinka unesená nájemným vrahem a celou dobu myslí na to, jak by si s ním ráda zapíchala, protože je neskutečně sexy a ona je mladá žena při chuti, miluje ale svého manžela a tak má trošku výčitky svědomí... konec... nic dalšího od tého autorky číst nehodlám.

AliceTief
29.10.2021 3 z 5

Tak jako v první knize, jsem porno stránky přeskákala, přišlo mi to dost přitažené... Lauru jsem si neoblíbila ani teď. Ovšem přesto všechno, jsem byla rychle vtáhnuta do děje a rychle se četlo... Na 3 se těším

Anna195
18.09.2021 2 z 5

Áno, aj ja som sa pustila do druhej časti tejto populárnej série. Musím uznať, že príbeh sa mi rychlo čítal a námet je podľa mňa dobrý, no opäť autorka nevyužila možnosti, ktoré sa jej núkali.

Hlavná hrdinka Laura mi ani v tejto časti nesadla, pretože je stále materiálna, povrchná, sebecká a v tejto časti sa ešte viac ukázalo jej detinské správanie. A práve vďaka jej detinskému správaniu mi miestami Massima prišlo ľúto, ale samozrejme, že ani Massimo nie je svätý, kdeže je stále sebecký manipulátor. Ale má môj obdiv, že zvládol jej správanie, ktoré som ja ako žena vôbec nechápala. Bola som sklamaná, že ani v tejto časti nedokážem medzi Massimom a Laurou cítiť lásku a chémiu, pretože na to nestačia len opakované erotické scény, ktoré ma po určitom čase už aj nudili.

V prvej časti postavy holdovali alkoholu, tu prišli na rad drogy a autorka ich dopriala viacerým postávam. Z postavy Domenica, ktorého som si v prvej časti veľmi obľúbila autorka spravila úplne iného muža, v ktorom som len veľmi ťažko našla Domenica z prvej časti.

Veľká časť príbehu sa zameriava len na erotické scény, ktoré sú v podstate na každej druhej strane. Tieto scény sú v tomto prípade na úkor deja, kdeže sa tam nič iné nedeje. Kniha ma začal baviť až v poslednej tretine, keď príbeh zamiešala nová postava, ktorá má podľa mňa veľký potenciál a myslím si, že táto postava bude v záverečnej časti ešte veľmi dôležitá. Čo sa musí autorke nechať, že vie, ako ukončiť príbeh v tom najlepšom, aby nalákala čitateľa na ďalšiu časť.

Keďže zvedavosť je zvedavosť a chcem vedieť, aký koniec čaká Lauru a Massima, no najmä to, čo autorka ešte vymyslí, takže určite pôjdem aj do záverečnej časti.

hana1039
13.09.2021 3 z 5

Zklamání, zklamání, zklamání... Bože nejsem žádná puritánka, erotické knihy mám ráda, ale, tohle... Dvě třetiny knihy!!! Kdyby se děj, který byl pořádný až na konci, odehrával po celou dobu, byla by to skvělá mafiánská kniha.. Laura, inteligentní, rozumná žena jinak, ale když se stanu manželkou mafiánského bosse, přece musím počítat s nepřáteli a ne všechno zlehčovat! Nebýt toho konce, tak bych asi dala je dvě *...

Marco547
12.09.2021

Tak ten konec, ten mě teda pěkně nas..štval!! A celá kniha byla nic moc, žádná akce, nic, až nakonec a pak to utli pro další díl, který je v nedohlednu, jako vážně sem zklamaná.

LilluLong
10.09.2021 2 z 5

Som neskutocne sklamaná, prvý diel super za 5* ale tento akoby pisala úplne iná autorka, alebo preklad sa zmrvil, no neviem, pravda je taká, ze mam dočítame cca trištvrte knihy co urcite dočítam cele , len neviem kedy, v každom prípade ani posledná tretina ma nenakopne k vyššiemu hodnoteniu ako 2* je mi luto :)