30 vteřin na náboženství

30 vteřin na náboženství https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/200960/bmid_30-vterin-na-nabozenstvi-200960.jpg 4 9 2

50 významných náboženství, o nichž získáte přehled za 30 vteřin Bohové provázejí lidstvo od samého počátku historie a jsou neodmyslitelnou součástí kultury a tradic. Sikhismus, luteránství, islám a spiritismus? Jistě, už jste o o těchto náboženstvích slyšeli, ale... Víte doopravdy, na jakých myšlenkách tyto duchovní směry stojí? Kam sahají jejich duchovní kořeny? Znáte jejich bohy a rituály? Autoři publikace 30 vteřin na náboženství, vážení univerzitní učitelé a vědci, vytvořili jedinečného knižního průvodce duchovním světem naší planety. Nevytýčili si jednoduchý úkol. Podat stručný, ale naprosto výstižný výklad na ploše jedné stránky textu a jednoho vyobrazení se zdá skoro nemožné – vždyť některá náboženství jsou stará tisíce let... Autorům se to však podařilo a vy máte díky tomu možnost snadno a rychle se v tématu zorientovat. Najdete tu nejdůležitější aspekty, obřady, vůdčí osobnosti a historii i současnosti padesáti náboženství napříč geografickým i kulturním spektrem. Je to vskutku fascinující svět! Vydání první... celý text

Duchovní literatura , Náboženství

Vydáno: , Fortuna Libri (ČR)

30-Second Religion, The 50 most thought-provoking religious beliefs, each explained in half a minute , 2011

anonymní.Ilja
17.06.2022 3 z 5

NOT GREAT NOT TERRIBLE
jak by řekl klasik
nenadchne ale neurazí

mahdal
20.02.2022 3 z 5

Kniha se zavádějícím názvem, přesto pro základní přehled velice přínosná. Kniha obsahuje jak notoricky známá náboženství (odvětví, církve, hnutí apod.), tak také (pro laiky) méně známá náboženství.
Název je zavádějící i proto, že jsou v knize popisována nejen náboženství jako taková, ale i jejich odnože a větve. Zde se kniha může stát místy nelogickou - snaží se popsat co nejvíce hnutí a směrů, ale nemůže obsáhnout všechnu pestrost náboženství. V knize ale bohužel není uvedeno, jak výběr téma pro krátké kapitoly probíhal.
Doporučuji jako jednoduchou příručku pro základní orientaci.