Dvůr mrazu a hvězd

Novela odehrávající se mezi třetím a čtvrtým dílem bestsellerové young adult série Dvůr trnů a růží. Feyre, Rhysand a jejich nejbližší přátelé pracují na obnově Nočního dvora i válkou zničené země. Ačkoli lidské královny i vílí vládci kují pikle, ve Velarisu alespoň na chvíli nastala sváteční atmosféra. Blíží se totiž oslavy zimního slunovratu. A právě v okamžicích klidu a míru se ukáže, že některé rány ještě nejsou úplně zahojené… Feyre čeká dlouhá cesta plná napětí, vášně, intrik a politikaření, než opravdu zavládne mír. ! Jak upozorňuje i sama autorka, tato série obsahuje velmi explicitní erotický obsah. Řeší se zde znásilnění, násilí na ženách, psychické problémy, promiskuita, diskriminace, problémy s alkoholem, potrat a traumatický porod, smrt blízké osoby, válka, traumata z dětství a spousty dalších věcí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/387914/big_dvur-mrazu-a-hvezd-DCB-387914.jpg 3.91259

Dvůr trnů a růží / Na dvore z tŕňov a ruží

Literatura světová, Pro ženy, Fantasy

Vydáno: , CooBoo

A Court of Frost and Starlight, 2018

Kniha Dvůr mrazu a hvězd

Kaila146

Pěkná novela, ale na ostatní díly Dvorů to nemá.

Karola050716

Pro mě zbytečné. Ano, autorka si tam položila základy pro další díly. Ano, předchozí vrchol série končí poměrně náhle. Ale ani tak tohle není moc zábavné čtení.

Tejna

Logicky člověk nemůže čekat stejný trhák jako předešlé díly, nicméně je to rozhodně příjemná spojka mezi třetím a čtvrtým dílem. A celkově taková rychlá oddechovka.

Kyta

Od “Dvoru mrazu a hvězd” je důležité nečekat nějaký hit. Oproti tomu, co od S. J. Maas známe, je tato novela takový slabý odvar, avšak je určitě dobře, že autorka trochu zvolnila a věnovala nám před dějem nabitým pokračováním příležitost k oddechu.

Celý děj (až na pár kapitol) je zasazen do města Velarisu poznamenaného válkou a do jeho okolí. Ve městě probíhají přípravy na oslavy zimního slunovratu. Ten samotný nápad se mi moc líbí. Kniha je psána z různých úhlů pohledů, což činí čtení ještě zajímavější a poutavější. Každý úhel pohledu nám má co nabídnout. Moc mě zaujal ten Nesty – na první dojem arogantní a protivné ženy, která v sobě ale skrývá víc, než si čtenáři uvědomují. Díky této kapitole se těším na čtvrtý díl “Dvorů”, jenž má přibližovat příběh právě této postavy.

Jde o takový menší rozbor postav. S. J. Maas se velmi podrobně věnuje našim známým postavám a my tak máme možnost vidět kam se posunuly. Líbilo se mi například, jak si Feyre znovu našla cestu ke svému největšímu koníčku, protože mít nějaké zájmy, vidět v nich smysl a nenechat se pohltit okolními problémy je důležité jako všechno ostatní.

Jak jsem již nastínila, autorka se zde zaměřuje spíše na psychiku a vztahy než na samotnou akci. Nebojí se otevřít velmi vážná témata jako jsou traumata z dřívějších zkušeností, dopad války na psychiku, diskriminace nebo problémy s jistými závislostmi. Je nám přiblížena ničivá minulost některých hlavních hrdinů či například život Illyrijců, kteří jsou pro tento díl také důležití. Objevují se zde drastické scény, ale i ty erotické.

“Dvůr mrazu a hvězd” je určitě obohacující kniha, kterou by fanoušci S. J. Maas neměli vynechat. Autorka do ní stihla vložit mnoho a jisté informace z ní by vám mohly v nadcházejícím pokračování chybět. Věřím, že to zároveň je takový předkrm toho, co nás ještě čeká. “Pouhé” 3* dávám proto, že ne vždy mě kniha bavila.

katee21

Takhle... Otevřeně k tomu, proč má tato kniha jen tak málo procent...
Z předchozích dílů jsme byli zvyklý na plno nečekaných zvratů a nadupaný děj. Tato kniha je jen takový, řekla bych most, na který podle mě bude navazovat Dvůr stříbrných plamenů. Předpokládám, že kniha má ohlasy jaké má, protože v tu dobu, kdy vyšla, se ještě nevědělo, že autorka chystá další díly. Přece jen tohle jen pár asi týdnů možná měsíců po válce. Je to takové oddechové a o tom jak se vlastně snaží všichni "vrátit do normálu" jestli se to tak dá říct.
Pokud Rhyse, Feyre, Aze, Cassiana nebo kohokoliv z nich milujete, určitě si to přečtěte. Já se upřímně pobavila a v některých částech se culila jako naprostý deb*l.
Pokud se chystáte na Dvůr stříbrných plamenů, myslím si, že informace a detaily, které tady padly, by vám chyběly.

luca321

Vůbec nechápu, proč má tato kniha tolik špatných ohlasů. Hrozně moc se mi líbila, protože po třech dějově náročných dílech, to nějakou oddechovou novelu chtělo. Ano, děj byl vpodstatě o ničem, ale vždyť to také není ani čtvrtý díl tak proč by měl být. Autorka zde pěkně dokreslila atmosféru Veralisu a popsala tu jeden z jejich nejdůležitějších svátků. Taky se mi líbilo, že to bylo z pohledu více postav. Jak už jsem psala, moc jsem si to užila, bylo to takové milé po díle plném válek a teď se jdu vrhnout na Dvůr stříbrných plamenů, protože po téhle knížce jsem z Nesty zmatená ještě víc, než jsem byla.

LenkaPet

Kniha je krásná a i přes její horší hodnocení, nemohu dát jinak než pět hvězdiček, protože je mi jasné, že po smršti, která se odehrávala ve třetí knize, se těžko vyrovnává a těžko se po tom píše něco tak strhujícího dál. A také si myslím, že si série zasloužila malinko zpomalit. Hodně se mi líbilo, že je kniha napsaná z pohledu všech hlavních postav, přesto, že mám ráda knihy psané z pohledu hlavního hrdiny, tady to bylo velmi osvěžující a konečně jsem se mohla podívat do hlavy i někomu jinému než jen Feyere. Opět za knihu moc děkuji.

Sixtinka144

Já vím, že je tento povídkový díl hodně kritizovaný, ale i když jsem ho teď četla podruhé, miluju ho pořád stejně. Mám ráda, když jsou v knihách i "klidná" místa, nejen válka a krveprolití :D Je to krátká novelka, taková malá jednohubka, kterou máte za jeden večer přečtenou, a prostě si ji užijete. Jakožto fanoušek Maas, který by si nejradši přečetl vše, co napsala (klidně i nákupní seznam :D), jsem s tímto dílem naprosto spokojená. Čte se to stejně dobře, jako předešlé díly, akorát si tady můžeme lépe užít Velaris. A ano, nemůže se to vyrovnat "plným" dílům, ale to podle mého ani sama autorka nezamýšlela. Takže já jsem spokojená, na všechny čtyři díly jsem si dala rereading a už se nemůžu dočkat na Dvůr stříbrných plamenů.