Dvůr mrazu a hvězd

Dvůr mrazu a hvězd https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/387914/bmid_dvur-mrazu-a-hvezd-DCB-387914.jpg 4 1771 338

Novela odehrávající se mezi třetím a čtvrtým dílem bestsellerové young adult série Dvůr trnů a růží. Feyre, Rhysand a jejich nejbližší přátelé pracují na obnově Nočního dvora i válkou zničené země. Ačkoli lidské královny i vílí vládci kují pikle, ve Velarisu alespoň na chvíli nastala sváteční atmosféra. Blíží se totiž oslavy zimního slunovratu. A právě v okamžicích klidu a míru se ukáže, že některé rány ještě nejsou úplně zahojené… Feyre čeká dlouhá cesta plná napětí, vášně, intrik a politikaření, než opravdu zavládne mír. ! Jak upozorňuje i sama autorka, tato série obsahuje velmi explicitní erotický obsah. Řeší se zde znásilnění, násilí na ženách, psychické problémy, promiskuita, diskriminace, problémy s alkoholem, potrat a traumatický porod, smrt blízké osoby, válka, traumata z dětství a spousty dalších věcí.... celý text

Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: , CooBoo

A Court of Frost and Starlight , 2018

petitsoleill
petitsoleill
13.03.2024 2 z 5

Tuhle knihu jsem neměla číst... Dvory celkově mám ráda a protože tento díl nebyl v knihovně zrovna dostupný, dostala jsem se k němu až po přečtení celého zbytku ACOTARu, CC a TOG. Nic zásadního se tu nestane, čtení Dvora stříbrných plamenů bez této novely nijak neovlivní a naopak jsem v začátku byla spokojenější, když jsem nevěděla, co přesně se mezi Nestou, Feyre, Cassianem, Rhysem a ostatními událo.
Co mě vyloženě zklamalo byly pasáže psané z Rhysandova pohledu. Při těch jsem měla v hlavě jedinou myšlenku - WTF? Kam se poděla jeho osobnost z předchozích dílů? Škoda.

Yila
Yila
11.03.2024 4 z 5

Jednodušší a hlavně krátká oddechovka od hlavních knih a ideální čtení o Vánocích.

MartinaCh27
MartinaCh27
08.03.2024 4 z 5

"Dvůr mrazu a hvězd" je knihou, která osloví nejen fanoušky fantasy žánru, ale i ty, kteří ocení silné postavy, složité mezilidské vztahy a dobrodružný příběh. Je to další skvělé dílo od talentované autorky, které nezklame a zanechá čtenáře toužící po více.

Tynyton
Tynyton
07.03.2024 4 z 5

Tato kniha pro mě představuje tolik potřebný nádech mezi obrovskou mírou napětí, která nás zastihla v ostatních knihách. Je pravdou, že kniha není dějová, ale dává přesně to, co slibuje. Velaris ve svátečním oděvu ve společnosti našich nejoblíbenějších hrdinů. Velmi mě těší kapitoly, které nejsou psané pouze z Feyre pohledu.

bárbra13
bárbra13
29.02.2024 5 z 5

Samozřejmě, že se tahle jednohubka nedá úplně porovnávat se zbytek série, ale moc se mi líbila. Bylo to takové příjemné odpočinutí a úleva od šílených zvratů. Sice jsme se toho moc nedozvěděli, ale užili jsme si poklidné chvíle plné štěstí a lásky s našimi oblíbenými postavami.
A přece jenom se i tady objevili náznaky toho, na co se můžeme dále těšit.

Tereza.Fait
Tereza.Fait
29.02.2024 4 z 5

Pěkné čtení. Miluju jejich vybudovanou rodinu, bond mezi Feyre a Rhysem... z toho jsem v kolenou!
Jen mi vadil přechod mezi formami psaní, nechápu proč to?

Dizzy3
Dizzy3
04.02.2024 5 z 5

Zasloužený oddech jak pro hlavní hrdiny, tak pro čtenáře než všichni nabereme síly do dalšího boje.
Tuto knihu opravdu vítám, protože už tři knihy jsem trochu psychicky labilní a musím dělat pauzy, ty zvraty a vše okolo je neskutečná smršť emocí a jsem z toho na cucky! :D

Bylo to krásný, hlavně linka Feyre a Rhyse. Každou knihou se odkrývá jejich vztah víc a víc a je to dokonalé.

Tess_BooksNerd
Tess_BooksNerd
31.01.2024 5 z 5

Tento díl je spíše takový oddychový. Není tu žádná akce ani napětí. Pojednává přesně o takovém klidu po bouři ( v tomto případě válce), který si užíváte. Kdy je člověk vděčný za to, že vidí svou rodinu živou a zdravou.

Slupla jsem ji během pár hodin. Užívala jsem si klid, který mi kniha přinesla. Miluji autorku za ten její humor. A v této knize je ho více než dost. A díky bohu za to. V té části s Amren, kdy seděli u stolu a bavili se o jejím.... Vyprazdňování... Dobrých 5 minut jsem řvala smíchy. Rozhovory mezi členy Dvora snů jsou snad nejlepší části ze všech knih.
A část s koulovačkou těch Illyrijských chlapečků? To ani slovy vyjádřit nelze.
Už jen kvůli této knize jsem přesvědčená , že se k této sérii za pár měsíců opět vrátím. I když to bude už asi po šesté, co jí budu číst během ani ne dvou let.

Ivka14
Ivka14
27.01.2024 3 z 5

Opravdu jsem doufala, že se mi tato kniha bude líbit stejně jako další čtyři knihy ze série, ale bohužel se tak nestalo. Čtení bylo zábavné a znovu se setkat se všemi postavami bylo milé, ale trochu mi chybělo vzrušení, které jsem cítila při čtení ostatních knih. Tyto knihy byly absolutní obraceče stránek a nemohla je odložit, což nebyl případ tohoto dílu série. Děj byl zajímavý a nenudila jsem se, ale prostě tam nebyly žádné zvlášť vzrušující pasáže, které by mě přiměly přečíst tuto knihu na jeden zátah.

Knihomolka_176
Knihomolka_176
26.01.2024 4 z 5

V téhle knížce není žádná akce, ale přesto jí je tam dost. Feyre se vypořádává s bolestí, kterou během války zažila, stejně tak její druh i nejbližší přátelé. Její nejstarší sestra Nesta se od nich odloučila, není schopná přijmout fakt, že je vílou, a to, jak na ni Cassian dohlíží, je strašně roztomilý. Moc se těším na jejich příběh.
Rhysand s Feyre jsou stejně zamilovaní jako v předchozích dílech, jejich vztah se v tomhle příběhu posouvá a vyvíjí, zároveň se toho o sobě víc dozvídají. Nahlédneme i do hlavy Cassiana a Nesty nebo Morrigan. Všechny postavy jsou prostě tak perfektně popsané, že vás zajímá vývoj nejen té ústřední dvojice, ale i všech ostatních.
Tohle je prostě srdcovka!

Perry
Perry
17.01.2024 4 z 5

Za mě hřejivé a poklidné čtení, kde člověk může zase o trošku více nakouknout do myšlenek všech našich oblíbenců. :)))
“Na hvězdy, které naslouchají, a na sny, které se plní. <3

Lexie321
Lexie321
20.12.2023 3 z 5

Úprimne povedané toto ma dosť sklamalo a ľutujem, že som čakala kým prečítam túto knihu než pojdem na štvrtú. Celá kniha nemala žiaden dej a aj ked som rada znova čítala o nejakých postavách vsetko mi prišlo take povrchné bez štipky života. Feyra a Rhys boli absolútne nezaujímavý v tomto diely. Dúfam, že v ďalšom sa to vráti ku kvalite predchádzajúcich kníh.

Imaginárium
Imaginárium
12.12.2023 4 z 5

Doplnková novela, ktorá si zlizla celkom slušnú dávku hejtu z každej strany. Avšak mne osobne vôbec nevadila. Autorka si v tej dobe prechádzala veľmi zložitým obdobím, kde jej otec prekonal ťažký infarkt a zároveň zistila, že je tehotná, takže budme radi, že vôbec niečo napísala.

Dejovo sa nachádzame po finálnej bitke a blíži sa sviatok zimného slnovratu - Nočný dvor ho slávi asi ako my Vianoce. Zimná atmosféra z toho doslova kape, takže aj v lete som mala chuť zdobiť barák a ísť sa von guľovať.

Znovu som mala možnosť užiť si našu obľúbenú partičku pekne pohromade, až ma miestami mrzelo, že tam s nimi nemôžem byť.
Dokopy sa tam nič nevysvetlilo a stále čakám na finále, kde sa všetky moje otázky zodpovedajú, celé to do seba zapadne a budem vedieť, ako ich príbehy skončia. Čakala som, že na to tu ten priestor práve bol, ale bohužial.

Ak mi bolo Tamlina ľúto v poslednej časti, tak tu som už doslova trpela, nech urobil čokoľvek, toto si nezaslúži nik.

Honey0105
Honey0105
05.12.2023 2 z 5

Na tento díl jsem se těšila. I kvůli počtu stránek. Říkala jsem si, že tak alespoň nebudu muset knihu tolik odkládat. Opak byl ale pravdou. Bylo fajn mít přehled o všech postavách, ale jinak se v tomto dílu skoro nic nedělo. Prostě jen taková vsuvka, aby člověk strávil trochu víc času s hrdiny předchozích dílů. Neurazilo, ale ani nemuselo být. A stále mě trochu štve, jak jsou všichni vysazení vůči Tamlinovi. Ač se stalo dost věcí, tak některé taky dobré. Myslím si, že by to nemusela Feyre tak zveličovat, stejně tak Rhys. Na další díl se ale i tak těším a jsem zvědavá, co se tentokrát dozvím pro změnu o Nestě.

kayu
kayu
12.11.2023 3 z 5

Taková jednohubka ze světa Dvorů. Neurazí, ale ani nijak nenadchne, protože je takřka bez děje. Zaobírá se spíše hlavními postavami a jejich pocity po událostech ze třetího dílu. Moc nechápu, proč jsou některé postavy psané v ich formě a ostatní v er formě. Vzhledem k tomu, že se jednotlivé kapitoly střídají, mi to přišlo dost rušivé.

Celá knížka by šla shrnout do pár vět a myslím, že kdybyste ji přeskočili, tak by se nic nestalo.

Kuri
Kuri
01.11.2023 3 z 5

Kniha je pohodová. Žádná akce jen pohoda, ovšem nelituju toho že jsem si ji přečetla. Je to v podstatě doplněk k sérii, který ai myslím je nutné si přečíst. Náhled do myslí ostatních postav (Rhyse, Cassiana, Nesty...) Celkově to bylo fajn 6/10 ... 3.5/5

kniho_terka
kniho_terka
28.10.2023 3 z 5

Takhle, tenhle díl je dějově skoro o ničem. Právě proto to asi bude doplňkový díl k sérii. Nedočkáte se žádné akce ale naopak pohody, vánoční pohody. V tomto díle se odehrává slunovrat(Vánoce), a všichni tam řeší hlavně to. Taky tam jsou zmíněné věci, které se v příběhu staly před pár měsíci, nebo i v minulých dílech. Mám na mysli válku, změny, rodina a první setkání atd. Možná takové shrnutí.

V knize máte možnost si přečíst kapitoly z pohledů i jiných postav, hlavně z těch nejhlavnějších. To mi přišlo zajímavé, číst nějakou situaci a vnímat pocity někoho jiného než jen Feyre. Samozřejmě tu opět nechyběl jejich klasický humor a máme tu nové přezdívky typu Rhysánek a illyrijské děťátka. Romantiky se tu určitě dočkáte a nechybí ani pikantnější scénky. V mém srdci stále zůstane Rhys s Feyre, ti byli vždy božský. K ostatním postavám nemám výtku, ty byly úžasné jako vždy hned od začátku. Ale Nesta si mě stále nijak nezískala.

Kniha o ničem ale vlastně i o něčem. Celkově bylo hezké se na ten svět podívat i z druhé stránky, jak tam všichni zažívají klid a pohodičku. I když mě to kolikrát moc nechytalo a nechtělo se mi do čtení, jsem si to vskutku užila. Stojí to za to? Nevím, kdyby jste ji vynechali, asi nepřijdete o nic extra důležitého. Pokud však tuhle sérii máte opravdu rádi, myslím že už to je důvod si toto přečíst.
3,5/5

Joymg
Joymg
19.09.2023 3 z 5

Knížka mi přišla hodně plochá. Vše se točí primárně kolem Slunovratu a depresivních myšlenek. Takový vánoční blues. Postavy se potácejí ulicemi a buď nakupují dary, nebo rozjímají nad hrůzami a krásami světa. Doufala jsem, že se bude děj více točit kolem palčivějších otázek, než co koupit za dárky, aby měl ten a ten radost. Zajímalo mě, co se dělo s Nestou a Elain, chtěla jsem vědět, co se dělo s Jarním dvorem, případně bych ocenila nějakou hloubkovou sondu do jejich života coby vladařů. Bohužel mi to připadalo spíše jako průměrná fanfikce. Jednoduše to postrádalo sebemenší napětí, zápletku, děj, pointu. Opravdu jde spíše o prodloužení epilogu, který nenabízí žádné nové informace, nepřináší odpovědi na otázky z minulých dílů a vesměs nepřináší otázky nové (až v posledních několika kapitolách jsou náznaky). Kdybych nečetla, o nic bych nepřišla. Uvidíme s dalším dílem, jestli to byl opravdu postradatelný článek série.

Péťa Z.
Péťa Z.
25.08.2023 3 z 5

Knížka se čte dobře, ale postrádá trochu toho kouzla z předchozích dílů. Ani jsem neměla v úmyslu po trojce číst dál, ale padl mi na ni zrak v knihovně... A čtivé to bylo.

Tento díl byl takovým shrnutím a připomenutím všech podstatných událostí, sem tam něco málo dovysvětluje. Ačkoliv to na mě leckdy působilo trochu "na sílu". No, oživila jsem si celý svět za zdí, kde se mi předtím líbilo. A nejspíš si teda přečtu i další pokračování. ;-)

Nejzajímavější postavou je pro mě Cassian, Az a Nesta. K charakteru hlavní postavy Feyre mám stále tytéž výhrady, úplně mi nesedí.
Taky jsem se nedokázala naladit na autorčin záměr vykreslit Tamlina jako neskutečného záporáka, co si zaslouží být na dně, a "pojďme si do něho ještě kopnout". :-)

Závěrečná scéna mezi Feyre a Rhysem mi přišla víc úsměvná než vzrušující.
Další vývoj je dost předvídatelný, ale vlastně mě tahle novela naladila na návrat do Prythianu. :-)

Majuš333
Majuš333
21.08.2023 5 z 5

Cassian mě konečně postavil zpátky na zem. "Jaký pro mě máš dárek k slunovratu?"
Pleskla jsem ho po paži. "Pevný, spolehlivý roubík."

'Dvůr mrazu a hvězd' bola taká krásna a sladká chuťovečka :)

"Hodláš to kuře držet celý večer?" zeptal se mě Cassian usazený u stolu.
Zamračila jsem se, zlostně jsem k němu došla a položila tác se zařinčením na dřevěnou desku.
"Plivla jsem na něj," sdělila jsem mu sladce.
"O to bude lahodnější," poznamenal se stejnou něhou Cassian a oplácel mi přitom úsměv. Rhys se uchechtl a dal si pořádný doušek vína.