250 zákonů lásky

250 zákonů lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/256258/mid_250-zakonu-lasky-256258.jpg 4 251 66

Co člověk, to unikát. Navzájem se odlišujeme už geny, výchovou, touhami, hodnotami, zvolenou cestou a nabytými zkušenostmi. A navíc náladami, které se co chvíli proměňují. Jak se tedy dva natolik různí lidé mohou ve vztahu shodnout na jenom společném směru, který by bez výhrad vyhovoval oběma? Jak vůbec mohou překonat rozpory způsobené jejich přirozenou rozdílností?Jak je možné kompromisem mezi partnery oboustranně spíše získávat než ztrácet? Tato kniha vysvětluje 250 zákonů šťastného vztahu, ve kterém pár je více než součet dvou osob a partneři mohou i pracovně uspět více než o samotě.... celý text

New-radus
14.02.2019 2 z 5

Petr Cassanova mě bavil ve svých blogových příspěvcích. Možná jsem se jen já "posunula dál", ale kniha mi přijde jen jako sbírka mnoha klišé. 250x řečeno téměř totéž.

Vivienca
08.02.2019 2 z 5

Mám ráda autorovy příspěvky na jeho webu, takže na knížku jsem se velmi těšila. O to víc zklamaná jsem z ní byla. Nevyhovoval mi styl psaní, který je hodně stručný až informativní. "Zákony" jsou dle mého stokrát omletá klišé bez nějakého hlubšího pohledu, rozkrytí širších souvislostí. Pel-mel všeho a ničeho. V knížce jsem nenašla nic, o čem bych v mnohem lepší formě nečetla jinde. V polovině jsem zhodnotila, že je to ztracený čas a knížku vůbec nedočetla. Dvě hvězdy tedy dávám pouze za autorovy příspěvky na webu, které mám opravdu ráda.

Manyna
25.07.2018 3 z 5

Něco si z téhle knihy člověk odnese, možná se zamyslí nad některými svými činy.

DK197
27.03.2018 5 z 5

Nahuštěná kniha pozitivismu a moudra. Moje oblíbená, zatím. Je tam řečeno snad vše. Najednou se skutečně číst nedá - od moudra i pozitivismu třeba odpočinout. Ovšem stojí za to. :-)
Až na tu jednu část - muži si mají brát příklad z chování žen a chápat je i obdivovat a ženy se pouze vyhýbat špatným mužům? Ale no tak. Copak ženy si z mužů nemohou vzít pozitivní příklad? Buďme fér. :-)

Více výjimečně na http://rozhovory-s-nisou.blog.cz/1803/jsou-knihy-petra-casanovi-ztratou-casu

Zewotanus
14.03.2018 4 z 5

Je tam spousta dobrého co je třeba si přečíst, ale tím že je to psáno jako takový seznam s krátkými popisy tak to chvílema nudí a člověk si od toho musí odpočinout.

Meri47
26.02.2018 3 z 5

Kniha plná pravd. Jen se mi dost špatně četla. Musela jsem dělat hodně dlouhé pauzy, číst tuto knihu jako román prostě nelze.

Nik97
22.01.2018 2 z 5

Psáno stylem učebnice/zákoníku bez většího propojení, to mi docela vadilo, přestože všechny zákony sedí a ve vztahu by měly být dodrženy. Pozdější knihy mne více oslovily.

Ann1979
23.09.2017 odpad!

Sleduju i web, hodně mi to otevřelo oči a pomohlo si uvědomit, co ve vztahu chci

ditul
09.09.2017 5 z 5

Kniha je takové shrnutí, četla jsem ji vždy po kapitolách, mezi tím jsem četla i jinou knihu... děkuji za knihu... při pohledu zpětně vím, kde byl "zakopaný pes" :D

potok
10.08.2017 4 z 5

Pěkně popsaná témata zhrzených lidí. Poslední třetina však už poněkud zbytečná unavující.

radomir8224
25.07.2017 3 z 5

Něco mi to asi i dalo, ale ten konec asi tak poslední třetina, to psala ňáká zakomplexovaná feministka nebo co?

terysek47
26.06.2017 5 z 5

Skvělá kniha pro nešťastně zamilované, zrazené a opuštěné, svobodné i zadané :) Web autora nečtu, takže sem byla mile překvapena, i když se pár věcí sem tam opakuje. Každý si v knize, podle mého názoru, najde něco, co ho posune ohledně vnímání sama sebe i ve věci vztahů s ostatními (nejen s partnerem). Všech 250 zákonů dohromady jako celek se mohou zdát být trochu idealistické a pravděpodobně je nelze všechny aplikovat na život, ale jak říkám, snad každý si zde najde část, kterou hledá či potřebuje najít .. :)

mysteriouslukas
25.03.2017 5 z 5

Web autora znám velice dobře a jeho publikace (First Class a Business Leaders) jsou perfektní a motivující. U knihy se člověk zapřemýšlí a začne uvažovat o určitých věcech a o životě. Velice inspirativní publikace, kde je spousta mouder a zážitků / výrazů ze života. Dobře se čte a člověk se tak trochu přenese do "jiného světa". Doporučuji přečíst pro inspiraci nebo jen tak pro vyplnění volné chvíle. Kniha nabíjí pozitivní energií.

Dorka79
06.03.2017

Dobrý den, dá se kniha sehnat jinak než přes internet?

Nestorkea
01.03.2017 2 z 5

Autorův web znám a líbí se mi, proto mě samotnou překvapilo, jak na mě zapůsobila kniha. Prostě se mi nelíbí. Zaprvé mi těch zákonů připadá strašně moc, kdyby měl člověk změnit všechno, potřeboval by tak patnáct životů. Bohužel osobně bych i potřebovala více poradit, jak změny provádět, protože věta "nebojte se, naučíte se to" mi cestu moc neukázala. Celkově mi to připadá takové povrchní, a nelíbí se mi hodnocení, jaké partnery si nemáme vybírat. Motivační kniha by podle mě měla být o tom, jaké máme dělat změny na sobě, protože nikoho jiného nezměníme, pokud nebude chtít.

Elyen
19.02.2017 4 z 5

Kdo zná autorův web, bude mu připadat čtení této knihy zbytečné. Ostatním může kniha pomoct otevřít oči. Autor nepřichází s ničím novým, při čtení jiných knih zabývajících se podobnou tématikou mě častokrát napadá, že se právě zde mohl p. Casanova inspirovat. Zhuštění mouder týkajících se mezilidských vztahů, podaných navíc velmi čtivě, přímo a jasně, má však zákonitě "aha!" účinek, který může neovlivnit pouze bezcitného cynika nebo někoho, kdo zatím ve svých milostných vztazích nezažil větší problémy. Na mě, která jsem na knihu narazila poměrně záhy po zradě svého životního partnera v tu nejméně vhodnou dobu, měla kniha skvělý terapeutický a sílu dodávající účinek.

Klarcoolka
17.02.2017 5 z 5

Jednoznačně nejkrásnější kniha co jsem kdy četla. Celá kniha mi mluví z duše.

mandukacek
05.01.2017 5 z 5

Za mě užasná kniha. Opustil mě dlouholetý přítel kvůli jiné ženě a já zůstala s malým dítětem sama! Kniha mi pomohla spoustu věcí pochopit a otevřít oči! Chápu, že pro mnohé z nás je teorie trochu jiná než praxe, řídit se tedy všemi těmi radami je těžké ale v mnohém kniha pomůže! Já jsem si jedno poselství odnesla určitě, a to že už bych špatný vztah nevracela zpátky! Na co dávat druhému druhou, třetí šanci, když někdo čeká na tu první!!!!!

zlobiva.holka
04.01.2017 4 z 5

V knize jsou popsány známé věci o vztazích, avšak styl, jakým je celá kniha napsána, mne velice oslovil. Některé informace se v knize opakují, ovšem mě jako čtenářce tento fakt vůbec nijak nepřekážel. Kniha mne přiměla zamyslet se nad každým zákonem, jenž je v knize uveden. Při každém zákonu mi došlo, že to, o čem pojednává, je v podstatě jasná věc, ale člověka občas právě takovéto jasné věci málokdy napadnou samotného. Velice mne v knize zaujala veškerá přirovnání - přirovnání vztahu vždy k nějaké situaci z běžného života.
Závěrem tedy tuto knihu hodnotím velice kladně. Knihu vřele doporučuji :)

vea2416
01.12.2016 5 z 5

Kniha byla skvělá, ale souhlasím s komentáři, že ti, kdo ho pravidelně sledují a čtou jeho články na FC (já mám třeba i časopisy), tak vše budou znát :) Ale ono není nikdy na škodu si to přečíst ještě jednou a krásně souvisle!