250 zákonů lásky

250 zákonů lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/256258/mid_250-zakonu-lasky-256258.jpg 4 251 66

Co člověk, to unikát. Navzájem se odlišujeme už geny, výchovou, touhami, hodnotami, zvolenou cestou a nabytými zkušenostmi. A navíc náladami, které se co chvíli proměňují. Jak se tedy dva natolik různí lidé mohou ve vztahu shodnout na jenom společném směru, který by bez výhrad vyhovoval oběma? Jak vůbec mohou překonat rozpory způsobené jejich přirozenou rozdílností?Jak je možné kompromisem mezi partnery oboustranně spíše získávat než ztrácet? Tato kniha vysvětluje 250 zákonů šťastného vztahu, ve kterém pár je více než součet dvou osob a partneři mohou i pracovně uspět více než o samotě.... celý text

Dámaskloboukem
08.05.2022 5 z 5

Málokdy si u čtení řeknu: “wow, to je přesně ono, to je tak ze života! “
Moje poslední “ wow” patřilo tomuto autorovu výroku:
„ Když mi nechceš ublížit, nedělej, prosím, co mě bolí. A když mi chceš dělat, co mě bolí, nediv se, prosím, že pak odcházím. ....pochop, že potřebuješ někoho jiného... Kdo v tvém ubližování uvidí lásku... “
Je z autorovy jiné knihy (Sami) a použila ho ve svém komentáři moje oblíbená uživatelka majáček, které tímto moc děkuji za skvělý tip na autora.
Tuto úvahu jsem si přidala mezi citáty.
Knihu Sami u nás v knihovně neměli, tak jsem si pujcila 250 zákonů lásky.
Moc dobre se mi čte a je taky hodně ze života.

Phoenix16.cz
30.01.2022 3 z 5

Autorovy myšlenky jsou zajímavé a nutí zamyslet se. Každý si tam najde to, co se ho momentálně týká. Svým způsobem je kniha nadčasová, protože pokud si ji někdy přečtu znova, třeba za 10, 20, 30? let určitě mě víc zaujmou jiné kapitoly/zákony, než dnes.

Lufiik
05.08.2021 3 z 5

Kniha velmi inspirativní. Ale informace v ní jsou pro mě spíše osvěžením pro mou duši, které uchovávám v povědomí už dávno. Dle mě, je to taková příručka na zdravé vztahy. Čtení bylo odlehčující. Chystám se na autorovy podcasty, které tuším, budou ve stejném duchu.

LuciNka93
06.05.2021 5 z 5

Jak se říká Co člověk, to unikát. Bylo hodně těžké se soustředit, když mi myšlenky pořád utíkali k životním příkladům. Kniha čtenáře nutí zamyslet se a uvědomit si ty nejzásadnější věci a okamžiky jeho života. Vztahová tématika je zde popsána poutavě, příjemnou formou a nutí k zamyšlení. Mně pomohla překonat jednu z těch těžkých situací a za to si zaslouží to největší uznání.

zuzu8480
03.03.2021 5 z 5

Co říct... Spisovatel je ikona. Dlouho jsem o něm nevěděla a s některými názory nesouhlasím, ale dost záleží, v jaké je člověk životní situaci. Vždycky je nejlepší vyhledat část, která se týka konkrétně Vás a v té začít. Četla jsem dlouho, k některým pasážím se vracela, některé nikdy nedočetla, hodně u ní přemýšlela.

Jitty82
25.02.2021 4 z 5

Čtení této knihy je inspirativním a osvěžujícím přístupem ke vztahům.

Autor začíná příběhem o nevyléčitelně nemocném chlapci, který se v posledních dnech svého života setkal s dívkou svých snů. Po tomto něžném příběhu následuje:

„Chováte-li k někomu nejkrásnější city, o kterých dotyčný neví, není důvod je skrývat. Vyjádřete je - dejte mu včas vědět, co pro vás znamená. Možná budete překvapeni, že k vám cítí totéž. Hlavně jednejte, než bude příliš pozdě. “

Zákony lásky začínají 1 - Lidský život je krátký, 2 - Čeká nás jen takový život, jaký si vytvoříme - a seznam pokračuje 250 takovými vhledy, jako jsou zákony hledání lásky, sdílení lásky, řešení dilemat ve vztazích, žárlivost, vyhoření, zanedbaná komunikace, jednání s novým partnerem atd. Každý zákon je doprovázen ilustrativními krátkými příběhy, situacemi a radami, jak zvládnout všechny parametry úspěšného vztahu.

lena60
31.01.2021 1 z 5

Těsně před půlkou jsem to vzdala...To se fakt nedalo dočíst...ta snůška všeobecně známých životních mouder mi lezla na nervy...

TerezaaBaarova
16.01.2021 3 z 5

V knize najdete zamyšlení, uvědomění si toho, co pravděpodobně známe všichni, ale ne vždy si to uvědomujeme. Hezký čtení.

ANDY28
30.09.2020 2 z 5

Nečetla jsem to jako knihu, ale dle nálady jsem si přeskakovala z jednoho tématu do jiného. Jednoznačně se ty rady nedají napasovat na každého, stejně jako šaty, ale pár rad se mi hodilo a líbilo.

david9690
06.08.2020 3 z 5

S některými věcmi souhlasím, jiné považuji spíše za abstraktní a někdy pro mě těžce uchopitelné (asi dané situace neprožívám a tedy byly spíše určené a užitečné pro někoho jiného). Jako není to špatné to rozhodně ne - některé popisované pravidla jejich příčiny a důsledky jsou vysvětleny velmi dobře, ale přišlo mi to trošku moc rozvleklé a některé věci jako opakující se.

Ashi
07.07.2020 5 z 5

S některými názory bytostně nesouhlasím, ale velice se mi líbí přehledná forma. Mám daného autora ráda, protože jeho knihy jsou naplňující.

ANATS
30.03.2020 1 z 5

Jak už zde bylo několikrát napsáno....nic novýho. Dozvíte se, to co vlastně všichni víme, jen je trochu těžší se tím v reálném životě řídit :-)))
Styl psaní se mi nelíbil, nevyhovoval mi. S velkým sebezapřením jsem to dočetla, prostě nic moc... bohužel.

Bokara
20.02.2020 odpad!

Knížku jsem nedočetla,zákony se v podstatě opakovaly, celkové to bylo neuspořádané, zkoušela jsem přeskakovat, abych zjistila nějakou pospojitost,ale nakonec jsem to ve dvou třetinách vzdala. Firstclass články mám ráda,ale kniha nezaujala. Zkouším další snad bude lepší.

Nicki
13.02.2020 2 z 5

250 zákonů lásky se mi zdálo hodně. A asi i bylo. Některé zákony mi přišli nadbytečné, opakující se. Nemohu říct, že by mi kniha nic nedala. Rozhodně jsem byla nucena se občas zastavit a zapřemýšlet o vlastním postoji. Ale nejsem ztotožněna s autorovým rozdělením můžu a žen (i u jiných knih). Tady se to projevilo u kapitoly o egu (pro muže) byla o respektu k ženě za to, že rodí děti. Naopak kapitola pro ženy na mě působila, jako by říkala, že má žena muže následovat. Kapitola o výchově na mě také působila jako návod, jak dítě vychovávat, a ne jak se na výchově shodnout. Bohužel to za mě na knihu vrhá nehezké světlo.

simona6335
09.02.2020 4 z 5

Frst class je skvělý, motivující, nadupaný pozitivem jak se změnit a nabít energii, kdo tápe v lásce, je to skvěla kniha. Poradi, pohladí po duši.

Hanec
27.11.2019 5 z 5

Zajímavá kniha. Hodně mě zaujala kapitola o egu. V knize je hodně pravd. I těch nepříjemných. Není určena nikomu, kdo si nemíní nastavit zrcadlo. Jak sobě, tak svému vztahu.

Safinka
09.07.2019 5 z 5

velmi čtivá kniha

eva7194
27.05.2019 3 z 5

Tato kniha je plná zajímavých myšlenek, byť se docela opakují. Potřeba ji číst po troškách, je u ní dost o čem přemýšlet a nelze ji proto louskat jedním dechem. Pro toho, kdo čte i web autora zde nebude nic moc nového, v knize je to vlastně vše nahuštěno.

FaeleenFairy
15.05.2019 1 z 5

Jak už tu bylo řečeno, 100x dokola omilana stejna klišé... Pro někoho, kdo nikdy neviděl psychologii ani z vlaku, ale určitě velmi dobrá :)

Petratra
01.04.2019 4 z 5

Je to dobré ale Protože mě zaujala o dost víc.