25 tajemství Prahy

25 tajemství Prahy https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/397115/bmid_25-tajemstvi-prahy-5ne-397115.jpg 5 91 37

Věděli jste, že z prken popraviště 27 českých pánů je vytesáno schodiště, po kterém se stále chodí? Znáte místo, kde ve zlaté vitríně sedí mumifikované tělo Marie Elekty od Ježíše? Slyšeli jste příběh balkonku domu U obrázku Panny Marie na Kampě? Víte, proč o letním slunovratu zapadá slunce do chrámu sv. Víta? Odhalte 25 tajemství magické Prahy.... celý text

Gabriela_K
12.04.2024 5 z 5

Kniha je zajímavá a poutavá.
Fotky jsou dokonalé.
Určitě se k ní budu vracet a naplánuju si s ní nějaký výlet.
Mínus: Přála bych si, aby byl text obsáhlejší. Na druhou stranu mám chuť si další informace dohledávat sama, což není úplně na škodu.
Knihu by si měl určitě přečíst každý Pražan, ale samozřejmě i ten koho Praha zajímá.

Hoblinka
11.11.2023 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Už se těším, až si ji přečtu v létě znovu a k tomu přidám výlet

Ladislav73
07.10.2023 5 z 5

Praha je město plné lidí, kteří tvoří mnoho příběhů. Některé nenávratně mizí v pěně dní, jiné jsou ale jen pozapomenuty a dobrý pozorovatel je může opět uvést v život. V Praze přitom stačí jen zvednout hlavu a dívat se. Vyprávění jsou zde více než jinde uchována v paměti města - v jeho domech, ulicích či náměstích.

Moc pěkná kniha doplněná o úžasné fotografie.

Hani77
03.09.2023 4 z 5

Všechna tajemství byla zajímavá, moc hezky se to četlo, hodně jsem se dozvěděla, ale hvězdičku ubírám za to, že některé kapitoly byly jako by "useknuté". Když jsem čekala, že teď přijde nějaké to "wow", tak začínala nová kapitola.

lordchaos
27.02.2023 4 z 5

Kniha se mi líbí, je hezky zpracovaná a přináší pro mě nové informace. Přesto mám několik výhrad. Rozhodně bych přivítal nějaké citace… Kde se co autor dočetl, odkud čerpá… Některé informace se napříč kapitolami opakují (to není třeba nezbytně považovat za chybu- opakování matka moudrosti). Horší už je to na straně 46, kde autor píše, že Juditin most nechal postavit Vladislav I. Nejsem historik, nevím, zapamatuji si a čtu dále. V následující knize Nová tajemství Prahy, do které se pouštím hned po přečtení první, je však na straně 17 uvedeno, že Juditin most nechal postavit Vladislav II. na počest své manželky. „Ejhle!“ zarazím se. Nepsal autor v předchozí knize něco jiného? Listuji a pak googlím, abych se dozvěděl, která ze dvou informací je vlastně ta správná. On to může být jen překlep, ovšem kolik takových chybiček či překlepů, u nichž už nebudu mít takové štěstí a prostě si jich nevšimnu, ještě může v knize být?

Suma sumárum kniha se mi líbila. Strávil jsem s ní u lampičky moc příjemné sobotní odpoledne v koutečku pražského bytečku a byl jsem rád, že mám i knihu následující, po které jsem ihned sáhnul. Čte se to a prohlíží opravdu hezky a lehce.

RMarkéta
09.12.2022 5 z 5

Tato kniha je přesně voda na můj mlýn. Mohla jsem si oživit některé příběhy, které mi vždycky vyprávěla babička, když mě jako malou holčičku brávala na výlet do Prahy. Před balkónkem u Karlova mostu jsme se pokaždé zastavovaly. Dělám to pořád. Na chrám sv. Víta jsem se dívala se zvláštní posvátnou úctou. Zůstalo mi to do dnes. Byla to právě babička, kdo mě naučil Prahu milovat. Takže ji mám také v krvi, srdci a duši. Fotky jsou nádherné. Užívala jsem si je a tak by to mělo být. Děkuji panu Černému. Jen tak dál.

knihovniceS
18.09.2022 5 z 5

25 tajemství Prahy
Další kniha Davida Černého, která nemá chybu. Jak už jsem psala dříve, miluji Prahu, něco o ní vím, moc ráda jsem si doplnila další zajímavosti. Kniha je úžasně provedená, nádherné fotografie na křídovém papíře, přehledný popis a pěkné vyprávění - mám ráda pověsti. Dávám 5 hvězd a vřele doporučuji.

wooloong
16.08.2022 5 z 5

Parádní knížka. Dozvěděla jsem se spoustu nového a doplnila předchozí kusé informace. Spousta krásných fotografií. Líbí se mi i to, že autor v poznámkách ve sloupečku nebo v popisu obrázku klidně zopakuje nebo shrne to, co je v hlavním textu.

kate9326
17.07.2022 5 z 5

Fotky jsou nádherné, super ...

Liilith
16.01.2022 4 z 5

Příjemná knížka o známých i neznámých místech Prahy doplněná krásnými fotkami.

Aaloha
09.01.2022 5 z 5

Moc hezké vyprávění a fotografie o Praze. Zase jsem se dozvěděla něco nového. Ještě hezčí jsou vycházky po Praze s Davidem Černým na Miluju Prahu.

Afilada
15.10.2021 4 z 5

Mnohé z uvedeného není žádné tajemství, nicméně díky, poučil jsem se.

Jirinamac
30.09.2021 5 z 5

Ráda sleduji komentované prohlídky Davida Černého na Miluju Prahu a jeho znalosti o milované Praze obdivuji. Knížka není moc tlustá, ale obsahuje krásné fotky, stručné a dostačující informace. Doporučím jí i turistům, kteří Prahu navštěvují. Určitě zakoupím i další jeho knížky.

GYROTOURBILLON
18.03.2021 5 z 5

Krásná dokumentární kniha, která nám poukazuje na neznámé či zapomenuté zajímavosti Prahy. Nádherné fotografie publikaci doplňují.
Knihu doporučuji lidem , které zajímá Praha trošku hlouběji.
Já, jako amatérský turista a fotograf, jsem už několikrát zavítal do lokalit ne běžně navštěvovaných hlavním proudem a mohu říct , že pokud svítí slunce a je jasná obloha a vše voní a kvete, vždy se dá objevit něco zajímavého, ať už je to pohled do postranní uličky či nenápadný nápis vysoko nad naši hlavou, kam je třeba hlavu více zvednout. Je pravda, že kolikrát danou zajímavost, kterou míjíme denně při našich cestách do zaměstnání, je poněkud výše, kam po hektickém ránu rozhodně nevzhlédneme.

kolacky
16.02.2021 4 z 5

Mapka by neškodila... a ani po instruktáži bych se v orloji nevyznala :-). Krásné fotografie.

jadunka
18.01.2021 3 z 5

Kniha je to velmi zajímavá, to jo, ale hvězdy dolů dávám za to, že se mnoho informací opakovalo dokola a tajemství byla mnohdy jen naznačena, zbytek jsem si musela dohledat sama. Taky se na hodnocení podepisuje počet různých chyb a překlepů... Takže dobrý, ale...

Vasobdivovatel
04.11.2020 4 z 5

Dobrá kniha , ale mohlo tam být , jak říkám více informací. Byla podobná jako kniha Nová tajemství Prahy.

codeas
28.09.2020 3 z 5

Zajímavě vizuálně "atraktivně" udělaná kniha, ale stylem připomíná spíše sebrané články z víkendové přílohy novin.

cukrovka
23.06.2020 5 z 5

Příjemná knížka o známých i neznámých místech Prahy doplněná krásnými fotkami. I když některá tajemství zde uvedená nejsou tak úplně neznámá, přesto mi knížka přišla zajímavá. Informace nejsou nijak rozsáhlé,ale dokáží nalákat na výlet do Prahy. I já se v den letní rovnodennosti vypravila ke Staroměstské mostecké věži, abych viděla jestli se stín lva dotkne orlice, ale počasí mi nepřálo a slunce moc nesvítilo. Tak snad příští rok.

Tazz1
03.05.2020 3 z 5

Bylo to krátké, v rozsahu speciálu časopisu jak knihy. Dané příběhy mohly být více rozpracované. Takhle jsem v jedné ruce držel knížku a ve druhé mobil, kde jsem googlil info a hledal fotky. Takže takové ve smyslu, tady máš čtenáři tajemství, ale najdi si k němu sám co chceš. Nicméně i tak super, o některých tajemstvích jsem vůbec nevěděl a beru to jako velmi dobré nasměrování. Už se těším, až si přečtu pokračování.