24 vánočních příběhů

24 vánočních příběhů https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/427103/bmid_24-vanocnich-pribehu-peQ-427103.jpg 4 10 6

Čekáme s dětmi na Ježíška. Klasické vánoční a adventní příběhy s poetickymi obrázky. Biblické o Ježíškovi, Marii a Josefovi, pastyřích, Herodovi i mudrcích. Poetické o vánoční jedličce, štědrovečerních zvycích i dobrotách. Poučné a napínavé o vánočním štěstí, oslíkovi u jesliček a svatém Mikuláši. Těšte se na Ježíška s naším čtecím adventním kalendářem!... celý text

sgjoli
sgjoli
18.11.2021 3 z 5

Osobně mi přijde o docela zajímavý nápad, jakým způsobem předat dítěti trochu duchovna, ale myslím, že v případě této knihy asi bude ještě zapotřebí dodatečného dovysvětlení ze strany rodičů, aby si dítě zvládlo z knihy něco odnést, pokud má kniha splnit svůj účel.
Některé příběhy mi úplně nesedly obsahem či podáním, některé mi přišly docela pěkné. Ale pro dítě jsou v tom ty skryté morální zásady na můj vkus možná až moc skryté.
Co ale určitě musím vyzdvihnout, je grafická stránka knihy, která se povedla hodně.

Lily101
Lily101
31.12.2020 4 z 5

Zvláštní kniha. Mikulášský příběh je vcelku morbidní na to, že má jít o knihu pro děti. Některé příběhy jsou věnované současnosti, některé vánocům v náboženském slova smyslu. Chtělo by to kapitoly trochu logičtěji utřídit a možná si spíš vybrat jeden čas (minulost či přítomnost), neboť i pro dospělého kniha působí trochu chaoticky. Ale námět číst knihu jako adventní kalendář je velice zajímavý.

jan2260
jan2260
30.12.2020 5 z 5

Moc hezká invence! Zatím nemám dočteno

bea.mari
bea.mari
24.12.2020 5 z 5

Každý den jsem přečetla jeden příběh. A každý je o tom, jak se máme chovat o Vánocích a jak se narodil Ježíšek.

1Pomněnka
1Pomněnka
17.12.2019 4 z 5

Docela hezká kniha, která děti uvede do tajemství Vánoc a zjeví jim jejich pravý smysl.

MonikaK
MonikaK
10.12.2019

Tohle bych nečetla ani dospělému, natož dětem. Nelíbí se mi poselství jednotlivých příběhů. A nelíbí se mi ten křesťanský princip - je jedno, co jsi udělal, kaj se a bude ti odpuštěno... Co je vlastně poselstvím "pohádky" Mikuláš má děti rád?