24 hodín v starovekej Číne: Jeden deň v živote ľudí, ktorí tam žili

24 hodín v starovekej Číne: Jeden deň v živote ľudí, ktorí tam žili https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/482739/bmid_24-hodin-v-starovekej-cine-jeden-de-dFW-482739.jpg 4 3 1

Vydajme sa späť do roku 17 nášho letopočtu, do obdobia vlády cisára Manga, éry plnej nielen inovácií a prudkých zmien, ale aj konfliktov a protikladov. No hoci sa kultúra tejto doby od ostatných veľkolepých antických civilizácií v mnohom líšila, obyvatelia starovekej Číny stáli pred rovnakými problémami ako všetci ľudia od počiatku ľudstva: ako si zarobiť na živobytie, zvládať podmienky v práci, viesť domácnosť... Ľudia v tejto ére sa však museli zaoberať aj tým, aby mali peniaze na podplatenie inšpektora, vyhli sa zrážkam so strážnikmi svojvoľne zneužívajúcimi svoje postavenie a zároveň ochránili svoj dom pred lúpežnými Hunmi. Spoznajte skutočnú starovekú Čínu počas fascinujúcich 24 hodín v živote ľudí, ktorí tam žili. V príbehoch bežných občanov, medzi ktorých patria lekár, učiteľ, väzeň, roľník či hrnčiar, pred nami ožije táto staroveká civilizácia.... celý text

Literatura naučná Historie
Vydáno: , Eastone Books

24 Hours in Ancient China: A Day in the Life of the People Who Lived There , 2020

Nyctophile
29.07.2023 3 z 5

Citácia z úvodu: "V porovnaní so starovekými Aténami, Rímom a Egyptom je staroveká Čína z obdobia dynastie Chan pre západných čitateľov menej známa". A tým je vlastne povedané asi všetko. Napriek snahe autora ozrejmiť niektoré historické a kultúrne reálie pre mňa táto časť sveta naďalej ostáva nepochopiteľnou cudzou planétou.

starověk každodenní život čínské dějiny

Autorovy knížky

Yijie Zhuang