21. den

21. den https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/237573/bmid_21-den-237573.jpg 4 246 51

Prvních 100 série

< 2. díl

Již stovky let na Zemi nikdo nevkročil – až do teď. Od přistání stovky odsouzenců uplynulo již 21 dní. Jsou to jediní lidé, kteří žijí na planetě… nebo si to alespoň myslí. V tváří tvář neznámému nepříteli se Wells pokouší udržet skupinu pohromadě. Clarke se zatím snaží odhalit tajemství údajně opuštěné planety a pomoci Bellamymu najít jeho sestru – bez ohledu na možné následky. A na vesmírné stanici musí Glass podstoupit nemyslitelnou volbu mezi životní láskou a životem samotným. V tomto vzrušujícím pokračování knihy Prvních 100 Kass Morganová odhaluje neuvěřitelná tajemství, zpochybňuje všechny základní jistoty a testuje pevnost lidských vztahů. A jestliže chce sto odsouzenců přežít, musí si uvědomit, že existuje jen jediné řešení – zapomenout na všechny spory a spolupracovat.... celý text

Literatura světová , Romány , Sci-fi

Vydáno: ekniha , CooBoo

Day 21 , 2014

Nathally
06.11.2023 4 z 5

První díl se mi líbil mnohem víc. Tohle bylo spíš takové okecávání děje a pořádná akce nikde. Možná jsem moc náročná, ale pro mě nic moc. Nejvíc mě bavil pohled Glass, protože tam se aspoň něco dělo. Co mě naštvalo byl otevřený konec. Doufám, že někdy přeloží i zbylé díly.

Hanathor
17.08.2023 4 z 5

Druhy díl dobře čtivý stejně, jako první. Fajn oddechová četba. Akorát jsem si nemohla zvyknout na jiné vztahy oproti seriálu (:

Stephaniee
03.08.2021 3 z 5

Pohodový druhý díl od kterého jsem nečekala nic extra a to se mi taky dostalo. Průměrné, za to opravdu rychlé čtení, které mě bavilo a slupla jsem ho za jeden den jako malinu. Ale na to, jak obyčejný příběh to byl, mi bude chybět.

Lily-fairy
19.05.2021 2 z 5

Nic moc ya, které se dá aspoň přečísta za den. Minulý díl mě ještě docela bavil, ale tohle byla nuda. Jediná věc, která mě bavila, bylo, že se místní postavy umí rozcházet. Jinak je to plné klišé a náhod a spousty nevyužitého potenciálu.

Petras99
06.03.2021 2 z 5

Velmi slabá kniha. Dobrý nápad, ovšem zůstal téměř nevyužit. Kniha se může líbit velmi nenáročným čtenářům. Takže dávám * za nápad a * za otevřený konec. Knihu jsem si koupila v nějakém slabém okamžiku a pošlu ji dál.

KnihomolkaAnna
02.02.2021

Musím říct, že tento díl byl mnohem napínavější.
Jelo mi to víc než první, ale oba se tak nějak doplňují, v každém něco.
Příjemně mě překvapil konec, ale pěkně mě naštvalo, že další díly nevyšly v češtině. Doufám, že se k překladu někdy někdo odhodlá, pak bych určitě sérii dočetla.
No, nebudu si dělat zbytečné naděje, od českého vydání druhého dílu to už přece jen pár let je.

Jass
22.02.2020 2 z 5

Zklamalo mě, že existují další díly, které v češtině nevyšly... Doufala jsem, že se to tímhle dílem nějak uzavře a já budu mít pokoj... no, to by bylo moc snadný. Upřímně si nejsem jistá, jestli sérii někdy dočtu, protože... už si ani nepamatuju o čem to bylo... a to o něčem vypovídá. Nadšená z toho zkrátka vážně nejsem...

Belisima
10.09.2019 4 z 5

Fajn pribeh. Dalo by se z tohoto tematu vytezit mnohem vice, ale zase to bylo ctive napsane.

hs777
23.08.2019 4 z 5

Doporučil mi syn, kterého zaujal seriál velmi volně natočený podle knižní předlohy. Tento žánr sice nevyhledávám, teenager už taky dlouho nejsem, ale docela mě to bavilo. Jelikož jsou přeloženy pouze první dva díly, bude mi muset zbytek dovyprávět.

Knihomolka97
19.08.2019 4 z 5

Rozhodně lepší než první díl. Hodně zajímavé skutečnosti, které postupně vyplývaly na povrh. Líbil se mi vztah Clarke s Bellamym, oblíbila jsem si i Sashu. Jen si nemůžu pomoct, ale Luke je mi hrozně nesympatický. Nevím, něco mi na něm vadí.
Je škoda, že další díly nejsou přeložené. Ale začínám uvažovat a koupi ostatních dílů v angličtině.

LadyD
05.08.2019 5 z 5

Mnohem lepší než první díl... Opravdu mě to bavilo víc. Mohlo být trochu víc akce ale jinak velmi příjemné čtení ... Teď ještě si pořídit ty další dva díly ,které si budu muset přečíst v angličtině ..ale už se na to těším :)

nadenka13
12.05.2019

líbilo

heliiinka
22.10.2018 4 z 5

Z počátku to bylo trošku rozvleklé a do čtení jsem se musela nutit. Ale konec byl naopak čtivý o hodně víc. Přišlo mi, že tam byly nepříjemné a nereálné extrémy pozitivnosti a negativity.
*SPOILER*
Třeba Bellamy a Clarke. Nejdřív se milují, pak se Bellamy neskutečně naštve kvůli Lilly a za chvilinku jsou zase spolu, jako by se nic nestalo.
To samé Luke a Glass. Sluníčkujem, hater největší a pak zase sluníčkujem.

Oproti jedničce slabší...

Natally356
20.04.2018 4 z 5

První díl se mi líbil mnohem víc. Tohle bylo spíš takové okecávání děje a pořádná akce nikde. Možná jsem moc náročná, ale pro mě nic moc. Nejvíc mě bavil pohled Glass, protože tam se aspoň něco dělo. Co mě naštvalo byl otevřený konec. Teď se modlím, aby co nejdřív přeložili i zbývající dva díly.

Veronika33
08.12.2017 4 z 5

Kniha bola akčnejšia a pútavejšia ako prvý diel. Veľmi dobre sa čítala, koniec však bol veľmi otvorený.

Lorej
28.11.2017 4 z 5

Příběh se odvíjel docela rcgle, ale přišlo mi, že se toho moc nestalo. Jen pár příhod, které ukazovali, jak těžký život kolonisti na Zemi mají. V tomto díle se mi více líbila dějová linka s Glass.

sola_lupa
10.07.2017 4 z 5

Tento díl mi přišel zajímavější než první. Možná je to tím, i když se to nezdá, že hrdinové přece jen maličko dospěli. Doufám, že se dočkám překladu třetího a čtvrtého dílu.

Sallat
16.05.2017 2 z 5

Pořád dokola, hrdinové se rozchazí, schazí každou chvilku. Každá postava má s druhou společnou minulust. Prostě telenovela jak vyšitá. Ale četba dobrá

fvalek
10.04.2017 5 z 5

Druhý díl byl také moc dobrý, hodně dění na zemi prolínané děním ve vesmíru. U mě zase jednoznačně vedla Glass, ale už jsem i dychtivě pozoroval Clarke a Bellamyho. Zajímavé zvraty a záhady. Hrozně mě mrzí, že v češtině není a asi ani nebude třetí poslední díl, protože bych rád věděl jak to skončí. Závěr knihy byl dokonalý a zajímá mě, jak se vše bude dál vyvíjet. Obrovský prostor na realizování možných nápadů. Podobnost se seriálem stále klesá až začíná být mizivá, ale vůbec mi to nevadí, mám dva příběhy a nepotřebuji číst to, co už jsem viděl :)

Je to tak, tyhle knihy vás buď odradí a nedostanete se ani k druhému dílu, nebo vás alespoň ve chvíli kdy je čtete uchvátí a to se stalo i mně :)

Njzy
19.03.2017 5 z 5

Nejlepší knihy

antiutopie, dystopie, kakotopie pro mládež

Kass Morgan
americká, 1984