2 veselé pohádky

2 veselé pohádky https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/18366/vesele-pohadky-18366.jpg 3 10 4

Všechno se stalo ze dne na den: vyschla voda v potoce, v rybníce i řece. A kdože to způsobil? Drak Barborák! Jak to s ním a s vodou dopadlo, prozradí první pohádka. Ta druhá vypráví o jednom popleteném králi. Když se ráno probudil, provedli něco neuvěřitelného... a všichni začali hledat ztraceného panovníka Kulajdu. Jestlipak ho najdou? V knížce si přečtete pohádky Drak Barborák a Ztracený král Kulajda... celý text

Briv
07.10.2020 4 z 5

* Neznala jsem je. Nejsou špatné. Našeho synka rozhodně víc zaujal drak Bramborák, než král. Není to knížka, kterou bych musela mít hned doma, ale půjčit si ji z knihovny bylo fajn. Jakmile jsem si přečetla komentář o tom, nepovedeném pokusu o rýmování, začalo mi to taky bít do očí :).

triatlet
06.04.2019 4 z 5

Spojení obrázků Zdeňka Milera a nápaditých textů Hany Doskočilové funguje náramně. Víc pobaví popletený král Kulajda než sebestředný drak Barborák.

Ishir
22.03.2019 3 z 5

Takové rychlé čtení

Petja
17.02.2017 2 z 5

Kniha mne ani dceru moc nenadchla, původní záměr a námět asi dobrý, ale je to zvláštní směsice prózy a (nepovedeného) pokusu o rýmování (poezií to ani nenazývám) a příběhy nejsou příliš propracované. Nejsou moc zábavné ani pro nejmenší děti, které nevyžadují velké napětí.