2. antologie českého hororu

2. antologie českého hororu https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/111691/2-antologie-ceskeho-hororu-111691.jpg 3 11 2

Antologie českého hororu série

Hledání 100 českých Kingů pokračuje! Dalších 20 českých autorů si tyká s Mistrem světového hororu S. Kingem, dokazují, že horor může být vedle hrůzy a napětí také uměním. Doslova unikáty jsou například: horor z říše zvířat Pád rodu běloocasých od Dominiky Brejchové o vyvraždění rodiny zajíců, nejkratší povídka Noc v oku od Václava Fikara ml. o živém snu matky zabíjející své děti, humoristické dílko Mrtvák od Vladimíra Sokola o přátelském setkání opilce s rozpadající se mrtvolou, sci-fi nádech má text Stávala v úvozu hospoda od Jana Lipšanského o cestování a vzájemné výměně osob ze středověku do současnosti, a další. Jen superlativy lze označit jedinečné nápady a styl všech autorů. Šeptají vám do ucha: Kdo se nikdy nebál, jako by nežil. (www.legi.info)... celý text

honajz2
14.06.2015 3 z 5

Ano, na třetí antologii to nemá. Je zde spousta průměrných povídek, nějaké jsou podprůměrné. Dobrých je ze bohužel málo. Nejlepší byla asi povídka Šepot, druhé místo by patřilo povídce Mrtvák a třetí by skončila povídka Stávala v úvoze hospoda. Největším zklamáním pro mne byla povídka On(a), kvůli zajímavému začátku, který se pak zvrhl v něco úplně jiného. Mezi nejhorší povídky by se určitě dostali: Kafkárna, Acheron, Terapie a bohužel i povídka On(a). Nejhorší byla asi povídka Acheron. Pak zde máme i nezvyklou povídku Pád rodu běloocasých, což byla taková šílenost. Nejkratší povídka Noc v oku mě nijak nepřekvapila, ale měla sotva půl stránky, což taky ocením.Co tady ještě stojí za zmínění? Ano, úvodní Botičky, která sice prozrazuje konec dopředu, ale i tak stojí za přečtení. Ani Dovolená snů nebyla špatná, ta by asi skončila čtvrtá. Ani Světlo ve tmě nebylo špatné, i když má přehnaný konec.Taková levná zábava, taky zajímavá povídka. Stopař. To jsou asi všechny ty zajímavé (možná ještě Domov seniorů). Celá tahle antologie byla průměrná, takže vás nic moc nečeká. To je všechno.

eraserhead
01.06.2014 2 z 5

Zdá se, že křivka kvality této série je hodně kostrbatá. 2. antologie českého hororu je ze zatím čtveřice nejslabší. Některé povídky doslova balancují na žánrové hraně a přepadávají někam jinam, jen né na stranu horroru. Některé zavání začátečnickou nerozvahou, slabými pointami či absencí jakékoliv atmosféry. Na druhou stranu pozitivní na celém tom je, že sledujete-li ji komplexně, zjistíte, jak se někteří autoři zlepšují a s nimi i ten mnohými opovrhovaný a zpochybňovaný český horror. A navíc, i tak se na tom dá najít alespoň něco dobrého, třeba úvodní Botičky, dost nepříjemná povídka. Pád rodu běloocasých, dost nezvyklá povídka. Světlo ve tmě. Taková levná zábava, asi nejlepší povídka antologie.

české horory

Část díla