15 roků lásky

15 roků lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/481656/bmid_15-roku-lasky-jwH-481656.png 4 2225 517

Realita umí být neuvěřitelná a skutečné události někdy působí nepravděpodobně. Aleš by do svých třiceti dvou let nevěřil, že jeho život bude vypadat takhle. Představoval si ho úplně jinak. Jednoho dubnového odpoledne roku 2001 se zamiloval do ženy, která na něj naložila takovou porci lásky, že by to porazilo i vola. Tento román vypráví o všem, co musel zvládnout, aby se s tou láskou naučil žít.... celý text

Romány , Literatura česká

Vydáno: , Bourdon

petunkav
21.11.2023 5 z 5

Po delší době opět p. Hartl.
Jako za mě pecka. Styl psaní není třeba hodnotit, ten mi prostě sedí.
A příběh..... Smekám, opravdu smekám, jak to Aleš dal.
Mě se kniha četla skvěle a každého takovéhoto Aleše, ale nakonec i každou samotnou ženu, opravdu obdivuji. Je to těžké. I když v samotné podstatě moc moc krásné.

4xbabča
17.11.2023 5 z 5

Knihy autora Patrika Hartla se mi zatím líbily všechny, takže i tato je předposlední, kde úspěšný podnikatel Aleš ve svých 32 letech se stává otcem právě narozených dvojčat a je na vše sám. A neměl to vůbec snadné, i když mu pomohli občas přátelé a rodina. Kniha se moc pěkně čte.

Petra17
13.11.2023 4 z 5

Mě se líbilo to plynutí životem člověka, výchova holek a krize středního věku...vše reálné a s mými teprv malými holkami mě to trochu děsilo co mě možná čeká

PetrKral
11.11.2023 3 z 5

Kniha jde od nikud nikam - klidně mohla mít o 200 stránek víc, nebo míň.
Když žiješ plochý a povrchní život, nemůžeš se divit, že se ti dějí ploché a povrchní věci.

Kopretinka784
09.11.2023 5 z 5

Přestože jsem spíš "detektivkový" typ, kniha mě lákala už kvůli rozdílným názorům známých, kteří ji četli. Tak jsem si knihu zamluvila v knihovně a teď dostalo i na mě. Tloušťka ani drobné písmo mě neodradilo. Spíš naopak.
Po přečtení se přidávám na stranu těch, kterým se líbila. Moc hezky se mi četla. Žádné přeskakování ze současnosti do minulosti a zpět nebo několik různých vypravěčů a jiné proplétání děje. Prostě příběh - jak šel čas. A mírné napětí, jak si Aleš s určitou situací poradí, zde taky bylo. Chvílemi jsem se bála i o jeho zdravotní stav.
No a zakončení příběhu - za mě originální.

Kačudovič
05.11.2023 4 z 5

Nehodnotí se mi lehce - nejsem úplně cílová skupina. Takže jsem měl tendence se v knížce pozastavovat nad něčím, co je pro tento žánr asi normální a to by nebylo férové hodnotit. Takže tentokrát spíše jen na základě subjektivního pocitu líbilo/nelíbilo.

Samotná četba mě z výše uvedených důvodů nijak emočně neuchvátila, místy jsem spíše vyhlížel konec. Ale je třeba uznat, že kniha je poměrně obsáhlá a vůbec jsem neměl tendenci přeskakovat stránky, poctivě jsem se "nenásilně prokousal" do konce a o to víc oceňuju autorovu práci, že to tímto způsobem dokázal zpracovat, že dokáže zaujmout i ostatní knihomoly, mimo svůj stálý okruh čtenářů.

K samotnému příběhu - vzhledem k tomu, že není nikde uvedeno, že by se jednalo o inspiraci skutečným příběhem, jsem se vůbec nepozastavoval nad tím, jestli je děj reálný nebo ne.
O to víc mě překvapilo, pro kolik čtenářů bylo velké téma v podobě Alešových majetkových poměrů...chápu, že pro ty z nás, kteří mají hlouběji do kapsy asi víc, než by si sami přáli, může životní standart hlavního hrdiny vzbuzovat jisté rozpaky, ale je to spíše asi o povaze konkrétního člověka. Já osobně jsem mu přál, aby se se všemi obtížemi vyrovnal co nejlépe a mockrát mě napadlo, že je štěstí, že má možnost "svým" dětem zajistit takovou životní úroveň a bez omezení je podporovat při plnění jejich tužeb a snů.

A to samé bych přál i všem ostatním, pro které třeba výchova dětí nebyla takovým dobrodružstvím, ale spíše komorním dramatem. Držte se :)

čtenářka76
02.11.2023 5 z 5

Knihu jsem opět přečetla jedním dechem. Pěkný příběh, ale Aleše mi bylo líto. Tentokrát mu Patrik na jeho bedra naložil opravdu hodně. Ale klobouk dolů.

Hanatas
31.10.2023 5 z 5

Hezký příběh.
Za mne naprosto úžasné čtení. Teda pokud si chcete u knížky oddechnout a vypnout hlavu.
Je to dokonalá "plážová" knížka.
Mě osobně vadilo hodně sprostých slov a hodně malá písmenka.

Adinlea
30.10.2023 5 z 5

(SPOILER) Paradni cteni!

Priznam se, ze jsem se knizce dlouho vyhybala. Koupila jsem ji mame, ale te se male pismena blbe cetla, takze to zbylo na me :) Nazev knizky ve me evokoval nejaky nudny roman o nejake osudove lasce a jak tem dvema cely svet nepreje atd. Ale dostalo me to! Necekala jsem ty zvraty, nestesti, stesti, nahody..
U knizek Patrika Hartla mam vzdy takovy prijemny pocit, ze se divame jen na kousek zivota tech postav, jen na kraticky usek a vime, ze toho bylo plno pred prvni strankou a bude toho jeste mnoho po posledni strance :) Proste zivot, se vsemi zakrutami, odbockami :)
Z knizky jsme byla prekvapive nadsena a hltala jsem cely pribeh a vzdy se jen desila, ze autor tou svou vecnosti zase napise nejaky sileny zvrat, ze se vsechno pohnoji.
Spoiler - hrdiny mi bylo misty lito, misty bych mu dala pres hubu tak si zkomplikovat zivot umi opravdu jen maloktery talent :)

kuwu
29.10.2023 3 z 5

Dokud byly holky malé tak jsem hltala každou stránku. Jak ovšem postupně rostly, tak už to takové nadšení nebylo, pár řádků jsem i přeskočila.
Ovšem i tak hodnotím knihu dobře, topka to sice není, ale i tak bych ji nezatracovala. :)

xxtom
24.10.2023 3 z 5

První kniha od pana Hartla, která mě během čtení přestala bavit a dlouho trvalo, než jsem se k ní zase vrátil a dočetl. Předchozí byly lepší.

Anduli.d
13.10.2023 3 z 5

Jak jsem se těšila na tuto knížku, tak mě to zklamalo... 500 stran o každodenním balastu, ale ono to bylo ještě i tak silně nereálné... pořád jen Praha- Čeladná za 4 hodiny /tehdy asi špunt u Brna nebyl/, pořád jen odvolával zákaznice a v 15 letech někdo pošle na střední do Londýna, to tak to už mi přišlo jako moc

JancaKube
06.10.2023 1 z 5

Tahle kniha je jedna velká depka. Nevím, proč by ji měl kdokoliv chtít číst. Čekala jsem, podle anotace, úplně něco jiného. Hlavní hrdina mi nebyl vůbec sympatický. Byl pořád zoufalý, nešťastný a nespokojený. Přitom byl zdravej, bohatej, pořád si jen tak na otočku jezdil do Chorvatska... Co mu chybělo? Jedná hvězdička za ten konec.

Opatov
05.10.2023 5 z 5

Audio, krásně namluveno. Zřejmě půjdu trochu proti proudu, ale za mě je to asi nejlepší kniha od Hartla. Konec nemá chybu.

BaraB13
29.09.2023 5 z 5

Knihy Patrika Hartla jsou vždy sázka na jistotu. Jinak tomu nebylo ani s touto.
Příběh má spoustu zvratů, které se na první dojem mohou zdát jako "přitažené za vlasy". Často ale, když se zamyslíme, někoho s podobným osudem ve svém okolí známe. A to je právě to, co dodává Hartlovým knihám tolik lidskosti a normálnosti v tom nejlepším slova smyslu.

Moc se těším na jeho další knihy.

MirkaProk
10.09.2023 5 z 5

Pěkná kniha. Aleš velký sympaťák.

velun15
29.08.2023 4 z 5

Byla to má první "Hartlovka", tak jsem byla vůbec zvědavá na styl psaní. Příběh byl fajn, takové vše ze života, celkem fajn se to četlo. Je to spíše taková oddechovka, protože není třeba nad dějem nějak moc přemýšlet :)

Termaap
22.08.2023 5 z 5

Po přečtení nejnovějších komentářů zde na databázi mám pocit, že jsem četla úplně jinou knížku, ale mě to prostě bavilo! A moc!

Patrik Hartl je můj oblíbený člověk (nabízí se spisovatel, ale nechci se na to omezovat:)). Když jsme kdysi před lety navštívili Show Jana Krause, měli jsme to štěstí, že byl zrovna on jeho hostem a od té doby jeho tvorbu nedokážu ignorovat. Naopak! Vždycky se najde trochu času na to, nasát alespoň trochu Hartlovy dobré energie. Zbožňuju jeho divadelní představení a (přestože z nějakého důvodu nejsou v e-formě - PROČ?) jeho knihy. 15 roků lásky jsem přečetla jedním dechem a i když je ději vyčítána nereálnost jednání hlavního hrdiny, já takový pocit neměla. Byla jsem napjatá, místy dojatá, nemohla jsem přestat číst pro mě zkrátka a dobře, ideální knižní stav:).

cerna7151
22.08.2023 3 z 5

Hodnocení pro mě není úplně lehké. Kniha se dobře četla, děj hezky plynul a přesto to vlastně bylo na jedno brdo. Nic moc se pořádně nedělo, hlavní hrdina se 15 let plácal pořád dokola v tom samém, žádný vývoj....Určitě nebyla kniha špatná, ale už jsem od spisovatel četla lepší.

berila
19.08.2023 4 z 5

Názory na tento román jsou tady rozporuplné. Mně se moc líbil, ostatně stejně jako ostatní romány autora. Jeho styl psaní mi naprosto vyhovuje, nemá v románu hluchá místa, pořád se něco děje. Stránek je sice hodně, ale vůbec mi to v tomto případě nevadilo.

láska dvojčata otcovství

Patrik Hartl