15 minus

15 minus https://www.databazeknih.cz/img/books/66_/66154/bmid_15-minus-LHv-66154.jpg 4 478 171

15 minus je zdánlivě nevinná televizní show. Skupina odvážlivců se snaží dostat skrz neznámé území na smluvené místo, kde na ně čeká odměna 60 milionů eur. Situaci ale komplikují dvě pravidla. Podle prvního se peníze rozdělí rovným dílem mezi všechny v cíli. Podle druhého soutěžící během hry nepodléhají žádným zákonům. Mají absolutní svobodu konání... Když se tyhle věci spojí dohromady, vznikne smrtící koktejl. Don přichází do soutěže s mladistvou naivitou. Záhy však pozná, že se musí mít ve střehu nejen před nebezpečnou krajinou, ale hlavně před ostatními soutěžícími. V atmosféře všudypřítomného strachu, kdy smrt hrozí odkudkoliv a kdykoliv, nemůže věřit nikomu. Brzy pochopí, že se v Patnáct mínus nehraje o peníze, ale o to, kdo koho dřív zabije. Jestli se chce vrátit domů živý, musí v sobě objevit zvíře...... celý text

tisha8409
18.07.2015 5 z 5

Lidi notak, nebuďte jakože přehnaně šokovaní z reálnýho popisu scén, který vás mimochodem můžou naprosto běžně v džungli potkat.
A nebuďte ani tak vypleštění z toho, že námět REALITY SHOW V DŽUNGLI logicky připomíná více věcí.
Banda v lesíku, běhá, nesnáší se nebo miluje a postupně je likviduje náročnost nebo místní kmeny a pasti, tak to tam logicky musí být.
Hodně mi ten začátek připomínal Pach krve, ale to, že si tu knihu pamatuju několik let myslím mluví za vše.
Je to nesmírně realistický popis chvil těch lidí a vy úplně cítíte, jak je člověku, jemuž právě kanibalové zaživa odhryzávají jeden prst po druhém.Popis pocitů je v tomto tématu právěže důležitý. Vy musíte tu hrůzu jako čtenář cítit.

Trošku mě nezajímalo proč tam Don musel, jeho potíže s mámou mě fakt nebraly.
Nadávky jednoho muže vůči ženám, poté vášnivý sex s tou, kterou nenáviděl, pak smrt v krokodýlí hubě a poté její ruka v batohu a chuť se pomstít...to tam být nemuselo, jelikož to nedávalo smysl.
Ale jinak je to luxusně popsaná hnusárna všech druhů. Kam se hrabe King...

suezie
06.07.2015 5 z 5

Podle mě je tato kniha fakt dobrá ! Nechybí napětí, dobrodružství, boj o život, láska, ale i zklamání. Drsný příběh plný mučení, znásilňování a především umírání.
Tato kniha mi svým tématem připomněla Kingův Dlouhý pochod a troufám si říct, že je lepší.
Opravdu mě zaujala slovní zásoba autora, protože, řekněme si popravdě, toho se v přeložených knihách jen tak nedočkáme.
Měli bychom věnovat více pozornosti českým autorům... Tomáš Zářecký je důkazem toho, že i české knížky z dnešní doby stojí za přečtení...

Bublushka
26.06.2015 3 z 5

Četlo se to dobře,ale na můj vkus to bylo moc dlouhé a přehnaně kruté... přirovnání k Hunger games mi přijde hloupé- je to sice reality-show o přežití, ale přece jen to bylo o něčem zcela jiném. Není to vyloženě špatná kniha, ale také z nejsem nijak nadšená a některý části mě hodně nudily.

muchomurka
09.06.2015 4 z 5

Ze začátku to bylo poněkud zdlouhavé a nudné, ale po vysazení na ostrově se začal odvíjet napínavý příběh. Líbila se mi rozmanitost postav a jejich charakterů, humor, napětí. Akorát se mi rozhodně nelíbil konec, to bylo takové divné, nijaké. A ani změna Dona se mi nelíbila. Chápu, proč se změnil, ale myslím se, že to byla škoda. Navíc to různé hloubání a filosofování na konci taky nic moc. Příběh super, ale občas jsem si říkala, že je zde dost vycpávkových míst... A kapitola, kdy byli v zajetí mohla být pro mě rozhodně kratší a méně podrobná.

Týnušxxx
31.05.2015 5 z 5

Nejlepší kniha všech dob!!! Vtipná, děsivá, napínavá, čtivá... prostě perfektní!

lucie2371
17.05.2015 5 z 5

Kniha se mi opravdu moc líbila. Byla napínavá od začátku až do konce a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Ke konci knihy dokonce i slzička ukápla. Tuto knihu vřele doporučuji všem milovníkům bezva thrillerů :)

paja0903
13.05.2015 5 z 5

Knihu jsem hledala dlouho, než mě napadlo napsat do vydavatelství jestli náhodou nemají někde zapomenutý kousek..a měli dostala jsem jí nikdy v únoru? Nevím...na knihu jsem se moc těšila a byla dokonalá, vtipná nemám jí co vytknout...

IlonaIlona
12.05.2015 1 z 5

Rozvleklé, neumělé, přitažené za vlasy, nijak originální. Působí to jako parodie a pořád se vám připomíná, jak se kdo cítí. Pořád se tam plakalo, chvělo se, naříkalo. Zkrátila bych to a brutálně. Ty příslovce byly zbytečné. Konec byl dobrý - originální pojetí. Narazila jsem na ni v Levných knihách a překvapuje mě počet komentářů

LéňaS.
28.04.2015 4 z 5

Originální námět a byla napínavá. Ale mohlo se to proškrtat, něco se tam opakovalo

Smrtka92
08.02.2015

Na mě moc dlouhé popisování ale od kanibalů se kniha konečně stává zajímavou.

Culinka
06.02.2015 5 z 5

Naprosto boží záležitost! Knížka mě vtáhla během pár stránek do děje a nemohla jsem přestat číst. Tak nerada jsem jí odkládala! Pravda, že popisování smrti některých jedinců bylo vážně dost krutý a tak živý, že jsem si říkala, že autor musí být trochu psychopat. Kam se hrabou Hunger Games. Kdyby to šlo, dám klidně šest hvězdiček! Tohle je přesně typ knížky, kterou chci mít ve své knihovničce.

Teri books
24.01.2015 5 z 5

O knížce jsem hodně slyšela, ale přesto jsem nevěděla co od ní čekat. Mne samotnou překvapilo, že nechutné části mě bavily často nejvíce ze všech. V knížce bylo napětí, v podobě kanibalů, záhad ohledně člena jejich skupiny a další záhadou bylo, kdo z nich je jednoho po druhém zabíjí. Sice jsem na vraha měla podezření už asi od půlky knížky, ale autor mě stále více a více překvapoval.

Bee Bee
03.01.2015 5 z 5

Úžasná kniha. Napínavá od začátku až do konce, až se mi po dočtení nechtělo věřit, že to je první kniha mladého českého spisovatele. Pár pochybností bylo, ale při tak strhujícím ději je to něco, co se rozhodně dá odpustit. Obzvlášť část knihy s kmenem "lidožroutů" mě dostala!
Skvělé! Skvělé! Skvělé!

hledaseniki
24.11.2014 5 z 5

Celkem náhodně jsem narazila na knihu s podivným názvem, při bližším zkoumání jsem zjistila, že i přesto, že nejsem velký příznivec reality show Trosečník, mě její popis velmi zaujal. A hned na začátku říkám, že jsem velmi ráda, že jsem si knihu přečetla. Obrovským překvapením pro mě bylo to, že knihu napsal český a hlavně mladý autor a navíc tohle byla jeho první kniha.

Kniha se hodně dobře čte, někteří soutěžící jsou víc sympatičtí než ti druzí, je tam velký počet postav, jak název napovídá, 15 a tak myslím, že si každý najde tu svou oblíbenou nebo hned několik. Kniha Vás dokonale vtáhne do děje ani nebudete vědět jak, nebudu zde nic prozrazovat, protože by byla škoda, abyste tak přišli o výborný zážitek, který kniha nabízí. Všechno je to perfektně vymyšlené, všechno do sebe zapadá a každý hraje svou roli navíc je všechno do detailu popsané, což v některých pasážích buďto oceníte a nebo ne, záleží na Vás. Našla jsem tam jednu pasáž, která mě osobně příliš nezaujala a moc mě nebavila, ale nebyla tak dlouhá na to abych knihu odkládala nebo nerada četla ba naopak, tenhle problém jsem chtěla promítnout do hodnocení, ale nakonec jsem se zbytkem a s koncem byla velmi spokojená a tak knize neuberu ani hvězdu.

Výborná, zábavná, velmi zajímavá kniha ke které se za čas určitě vrátím a vůbec mi nebude vadit, že vím kdo a kdy a jak zemře. Rozhodně to stojí za přečtení!!!

CraWer
02.11.2014 4 z 5

Neuvěřitelná knížka.
Přijde mi, jako kdyby to napsal naprosto zkušený profesionál.
Ale konec byl přímo obřím klišé.
Jinak zde nejsou žádné chyby.

90%

HančaŠ
28.09.2014 5 z 5

Kniha se mi líbila, sice byla chvílemi dost drsná, ale to se dalo čekat. Hlavní hrdina byl velmi sympatický a i zbytek skupiny, kromě pár jedinců, mi přirostlo k srdci.

ElisR1
26.09.2014 4 z 5

Kniha se mi docela líbila. Jasně, že by se tam dalo hodně věcí vylepšit, ale i přesto stojí za přečtení.

Rampelnik
20.09.2014

Prostě super knížka napínavá od začátku až do konce.Fakt stojí za přečtení.

Lenka.Vílka
18.09.2014 3 z 5

Dobre to bylo, ale na to jak jsme se tesila, to nebylo zase omracujici...ale zklamana jsem nebyla, cekala jsem proste neco jineho, ale to nevadi...

Vlken
16.09.2014 4 z 5

Kniha je to vskutku dobrá,čtu ji teprve týden a již mi schází jen pár stránek což naznačuje ,že vás kniha nepustí jakmile začnete číst.
Je tu ovšem pár věcí,které mi připadají nelogické například *SPOILER*(kamera mezi očima?člověk se při chůzi houpe a to nemluvím o běhu.Ke všemu většina lidí kouká před sebe na zem a zvlášť v džungli bych se koukal kam šlapu.Mathias-jako s žádnym kmenem jsem neměl tu čest:)ale představa 5 letého hajzlíka,jak se těší na kus žvance z prstu no muhehe.Já měl problémy v pěti letech i s krupicovou kaší s kakaíčkem:)Chápal jsem rituál s Floydem ale Noemi mi tam přišla navíč,aby to bylo co nejvíc hustý a taky bylo!Musel jsme na chvilku přestat číst!Don je z planety nebojte se nic!Přežiji všechno!Pak jsem se o něj přestal úplně bát;)
Přesto všechno,má příběh jiskru,postavy jsou dobře vyobrazeny a já si tuto knihu náramně užil a doufám,že autor se hecne a uvidíme od něj ještě něco stejně dobrého.