15 dní s Thomasem Mertonem

15 dní s Thomasem Mertonem https://www.databazeknih.cz/img/books/98_/98471/15-dni-s-thomasem-mertonem-98471.jpg 3 1 1

Kniha věnovaná cisterciáckému mnichovi T. Mertonovi, který byl populární hlavně v 50. a 60. letech. Jeho učení čerpá z klasické mnišské spirituality. Jeho originalita spočívá v osobní formulaci, kterou tomuto učení dává. Největší potřebou dnešního křesťanského světa je pro něho vnitřní pravda živená kontemplativním duchem.

Duchovní literatura Náboženství
Vydáno: , Cesta

Prier 15 jours avec Thomas Merton , 1997

Hanka_Bohmova
08.08.2021 3 z 5

Tento rok jsem četla několik krásných citací z Mertona a dříve jednu jeho kratší knihu. Když jsem náhodou narazila na tuhle inspiraci k duchovním cvičením, představovala jsem si, že ke mně bude jejími stránkami mluvit právě on. Ale tak tomu není. Stránkami knihy mluví její autor, je složena z jeho úvah, které se mi zdály občas jen formálně vázané na různé aspekty Mertonovy osoby. Zklamáním byla zejména určitá vnitřní hluchost textů. Nedovedu si představit, že by skutečně dokázaly vést člověka něčím tak intimním, jako jsou duchovní cvičení. Připadají mi příliš akademické, příliš zahleděné ven, jako sloupky v odborném periodiku. Nepomáhá ani šetření Mertonovými vlastními slovy, která jsou nahrazována odkazy na jeho knihy.

náboženství 20. století USA (Spojené státy americké)

André Gozier
francouzská, 1930 - 2018