1352 – V plamenech

1352 – V plamenech https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/369958/bmid_1352-v-plamenech-JzN-369958.jpg 4 9 2

Historický román z doby císařského panování Karla IV. Román o lékaři jménem Guillaume Perronet, jenž ve čtrnáctém století působil v kantonu Valais a postavil se do čela vzpoury proti bezpráví a tyranskému vládnutí biskupa Guicharda Tavela i proti vojenským zásahům savojského hraběte. Zastání našel v osobě Karla IV., římského císaře a českého krále. Phillippe Favre vykreslil velkolepý historický román hodný Alexandra Dumase staršího; napínavý, romantický a vtipný příběh zalidněný hrdiny fiktivními i historicky doloženými, již se vydávají po pěšinách vinoucích se k vrcholům Alp i po cestách vedoucích okouzlující krajinou údolí Rhôny, plnou opevněných hradů, kostelů, usedlostí a vinic.... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Argo

1352 – Un médecin contre la tyrannie , 2014

Shardlake
30.12.2021 3 z 5

Historický příběh odehrávající se za panování krále Karla IV. Guillaume Perronet, vystudovaný lékař, bojuje za práva svých spoluobčanů proti bezpráví biskupa Guicharda a právě v osobě Karla IV. nachází spojence, který mu pomůže.

bookworm007
22.05.2018 4 z 5

Knížku jako celek hodnotím kladně. Zajímavé téma a protředí (místa, kde se děj knížky odehrává jsem před několika lety navštívila), čtivě napsané. Objevovaly se pasáže (ale nebylo jich mnoho), které se mě osobně četly hůř, ale to je vina mé malá (téměř nulové) znalosti švýcarských dějin, nikoli knížky či autora.

Karel IV., český král a římský císař 14. století dějiny Francie historické romány

Autorovy knížky

Philippe Favre