130: Odysea

130: Odysea

První svazek nové edice komiksů přináší výjimečný příběh o putování mezi fantazií a realitou. Objevte kouzlo pustiny, která v sobě skrývá tajemná místa, pomníky předválečných dob i rozrůstající se nové civilizace. Poutník jménem Bo tudy kráčí den za dnem, aniž tuší, jaká dobrodružství jej čekají. Ještě neví, že i zcela obyčejné události budou mít v budoucnu nevratné následky. Chcete-li se dozvědět o podivném výbuchu, o tom, zda je možné ulovit hvězdu nebo proč 130 není jen obyčejné číslo, je toto ta správná kniha......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29959/130-odysea-0bq-29959.jpg 4.367

130 (1.)

Komiksy, Sci-fi
Vydáno:, Labyrint

Unterwald

Hodnotím především grafickou, vizuální stránku a množství skvělých nápadů. Samotný příběh za formou poněkud pokulhává, přesto jsem měl ze čtení radost a těším se na pokračování. Kňch

Tomas@S

Libila se mi originalita kresby a kompozice, ale samotny pribeh i ta vytvarna stranka na mne pusobila spise prumernym dojmem. Pomerne dlouho mi trvalo se do pribehu dostat, pochopit co se tam vlastne deje a kam to smeruje. Fantazie autora je velika. A to k memu prekvapeni po nejake dobe zacalo fungovat a chytnul jsem se. Celkove to vidim pozitivne az tak, ze jsem vyhledal pokracovani serie 130 a zacetl se i do druheho dilu. Za mne urcite palec nahoru :-)

Netopyr07
28.07.2017

Dobrý komiks. Sice su trošku zmatená, ale pointa asi není zas tak důležitá :-D Graficky výborné. Věřím, že se to dá zadat jako kniha z budoucnosti :-)

kní
22.07.2017

Překrásná, překrásná Stefany! - jaký to film - KŇch - Valendiel Akendor - on letí - letí? - kDO to tam letí??! - HA! - bunkr! - dolů - ach, mrtvý robot - v ruce má krabičku? - kartičku! - čaroděj - kam jde - vždyť je tam panna, krásná, tak krásná - šupiny, vlasy, ňadra - pryč - Alenka? - letííííím - padááám - dopisy? - kartičky, PERNÍČKY - ach, on nemá rušišky - ani nožišky - ó - šoufl - blinkání - čarovné květiny - DÝCHAT? - OU - nikdy - ach, bRňAvKa - 21... A JEŠTĚ K TOMU UPRASENÝ VOBĚ BOTY.

Jass
15.06.2017

Nejsem si plně jistá, jestli jsem kvalifikovaná tento komiks hodnotit, protože v tomto díle žádné vysvětlení nepřijde, takže o nějakém hodnocení smysluplnosti příběhu ani nemůže být řeč. Každopádně pro mě to byla láska na první pohled, ať už proto, že naprosto zbožňuju Nikkarinovy ilustrace (vybírat knížky podle ilustrátora se u něj zatím překvapivě vyplácí), nebo díky té neomezené fantasii, která trochu připomíná Shauna Tana (pokud se vám líbilo tohle, tak rozhodně doporučuju jeho Příběhy z konce předměstí). Vážně nádhera, nutně potřebu další díl.

Mercatino
04.01.2017

První polovina komiksů je pro čtenáře jen čirá fantazie, kde jsem neviděl žádné souvislosti. Jakmile začaly fungovat nějaké dialogy postav, příběh se začal rozvíjet, dostávat smysl a spád. No a nakonec to bylo docela fajn. Ne že by jsem se těšil, ale jsem docela zvědavý na pokračování, protože jde vidět, že to má hloubku a kam mě to zavede, uvidím :)

LordSnape
03.07.2016

Krásně inteligentní a nevšední komiks, který jde do hloubky Nikkarinova post-apo světa. Tenhle díl beru jako takové seznámení, takže očekávám ještě něco většího.

Hwaelos
15.03.2016

Vcelku slibný začátek. Tak trochu halucinogenní atmosférou tajemného světa po válce, kde se odvíjejí surrealistické zápletky bez zásadního dopadu na hlavní děj, připomíná Nikkarinův opus Shauna Tana a jeho Nový svět. Dialogy neoslní zdaleka tolik jako kresba, což je tak nejzásadnější výtka. Pop-kulturní odkazy jsou zase namnoze tak okaté a prvoplánovité, že dělají čest první část zmíněného kompozita ("pop").

Azirafal222
21.01.2016

Tajemné, místy něžně zasněné, s odkazy pro pozorné čtenáře (Foglar, Malý princ...). Svět o kterém se rád dozvím víc, postavy se kterými soucítím a úchvatně jednoduchá kresba - mix Mignoli, ilustrací starého Neználka a tak trochu/vzdáleně génia Moebia.
Nevím proč, dost dlouho jsem se Odysee vyhýbal. Nakonec je pro mě stotřicítka velkým překvapením.

Covenant
21.12.2015

Nedokážu popsat pocity z prohlížení stránek jinak, než překrásně kouzelné. Příběh plyne s lehkostí sobě vlastní. V každém okénku se skrývá cit pro detaily, které navozují tu správnou atmosféru. Nechal jsem se jimi pohltit a ke konci mě to vyplivlo a nechalo levitovat v prázdnotě. Musím mít další díl. Do té doby si tento skvost ještě několikrát prolistuji a trochu zvolním, protože jsem stránkami listoval, jako kdybych sledoval animák od Plymptona...

Dragonian
06.10.2015

Parádní komiks! Luxusní kresba a velmi zajímavý příběh. Při každém prohlížení a čtení narážíte na nové a nové všci a odkazy, kterých jste si předtím nevšimli.

mclusky
14.02.2014

Bombastická kresba, kterou sráží průměrný scénář. Komiksu také ubírají na kráse vyčpělé a příliš okaté odkazy (malý princ, Dálí, Ryhlé šípy). Ty se (stejně jako některé nedotažené detaily) do jinak originálního díla, kterému dal autor evidentně hodně energie, prostě nehodí. Některé nápady jsou ale naprosto super a po vizuální stránce je komiks rozhodně zážitek.

spdb
24.10.2013

Moebius, ano, surrealismus, ano, melancholie ano.
Je to skvělé...

Boboking
17.09.2012

Velmi milé překvapení, vynikající komiks jak graficky, tak i příběhově.

Lady_Ef
23.08.2012

Kresba je nadprůměrná, ale bohužel jsem si z ní "nesedla na zadek". Příběh je nadprůměrný, ale je v něm příliš mnoho nezodpovězených otázek (které ani nedávají prostor k odpovědi). Přesto jdu na další díl, který snad celou sérii vyzdvihne na zdejší hodnocení.

endtitles
10.01.2012

Ten kluk umí, o tom žádná, kresbou mě naprosto přibouchl do gauče a příběh šel tak, jak by v tomhle snovém světě po záblesku měl jít.
Černá krychle, poslední hrající televize, létající muž, lovec hvězd a trip v bunkru. Kňch!

Likandro
07.01.2012

Vzhledem k tomu, že se jedná o trilogii a poslední díl ještě není na pultech, je poměrně těžké odhadnout, jak nakonec celý příběh vyzní. Nicméně alespoň zatím se zdá, že jde o propracovaný, těžko soudit na kolik záměrný, pokus přizpůsobit Malého prince novému publiku, pro které je jmenovaná kniha, snad až moc zprofanovaná, nepřístupná a obalená neprůhledným oparem.
K takovému závěru odkazuje jednak sama postava Malého prince, která se zde objevuje v nové podobě, jednak struktura prvních dvou dílů a předně potom témata, kterými je láska, osobnost, dobro, zlo, hloupost, dospělost, ale ještě mnohem víc. Samozřejmě ale nesmíme zapomenout na poměrně podstatnou inovaci autora, protože by byla chyba upírat mu nárok na obsah, který je veskrze nový.
Pokud tedy někdo zbožňuje Malého prince, je pro něj komiks jako dělaný, pokud má k němu někdo skepsi, komiks mu může nabídnout ve skrytu velmi podobný obsah, a věřím, že snad i positivně naladit k přečtení Malého prince.

Ikkju
20.09.2011

První díl byl zjevení, pokračování se mi zdálo slabší asi kvůli nutnosti provázat sérii příběhem. Na trojku se těším, určitě nepromarním!

herdekfilek
15.09.2011

Na Slovensku se řešilo zjevení Panenky Marie, v Německu zjevení tureckých imigrantů a u nás by se mělo probírat zjevení Nikkarina. Jeho pojetí komiksu dosáhlo na lať tak vysokou, že snad taková nebyla ještě vytyčena. Rozhodně ne v Čechách (a že se Saudkovi omlouvám a posílám k lůžku bonbonieru). Zjevení, které se nemusí nutně svatořečit, ale chvalořečení je tu vcelku povinností. Nikkarin se vykašlal na lacinou výuku pyrotechniky a praštil do čtenářstva vlastní moudrostí. Moudrost pojal ve stylu - kdo absurdnu korunu, tomu ona celou ruku i s ramenem. Moudrost, která mi lahodila víc než rozdychtěný výraz při pohledu na špatně nalazenou puritánku.
Jeho kresba je překvapující. Nádherně překvapující. Bůh zaplať za Nikkarina.