130: Hodní, zlí a oškliví

130: Hodní, zlí a oškliví https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/52513/mid_130-hodni-zli-a-osklivi-y0j-52513.jpg 4 79 15

130 série

Druhý díl komiksové trilogie 130. Originální a nevšední příběh se před čtenářem-divákem odvíjí jako důmyslně propojené scény sci-fi velkofilmu. Vstupte do světa, kde neexistují žádné hranice mezi fantazií a realitou. V pustině bývá ticho před bouří zvlášť dusné. To čekání na první mohutné zahřmění, které přijde každým okamžikem. Nitky osudů hlavních hrdinů se pomalu prolínají, střípky příběhu začínají tvořit jasnou mozaiku, kde dobro bojuje se zlem a kde se věda střetává s vírou. Kterou stranu si zvolíte vy?... celý text

Komiksy , Sci-fi

Vydáno: , Labyrint

Jass
02.03.2021 5 z 5

Druhý díl trochu ubírá na surreálnosti a snaží se "v tom udělat trochu pořádek". Což je na jednu stranu super - trochu víc se dozvídáme o Výbuchu, trochu víc se dozvídáme o původu našich hlavních hrdinů (hlavně Boa a Antoina) a všechny tyhle věci jsou skvělé. Na druhou stranu mi tu trochu chyběl ten kreativní výbuch, kterým byl první díl. (Zdá se ale, že v tomhle názoru jsem ve značné menšině.) Na druhou stranu dostáváme němého chlapíka, který mluví skrze rádio a robotího Adama a Evu, takže na co si vlastně stěžuju...
Ač může můj komentář vyznívat poněkud negativně, pokračování jsem si neskutečně užila. Pravda, první díl se mi pravděpodobně líbil víc, ale na druhý díl to není špatné a nemůžu se dočkat toho třetího, protože mám dojem, že si tu autor na něj připravil dost solidní půdu.
P.S. Už předtím jsem si všimla, že Kňch umí být pěkně bezohlednej, ale že až tak... ty roztomilý jsou vždycky nejnebezpečnější...
P.P.S. Kritiku kresby naprosto nechápu, Nikkarin patří mezi mé nejoblíbenější ilustrátory, jeho kresba je poměrně minimalistická, ale to se mi na ní právě líbí. Jeho smysl pro detail je neuvěřitelný a množství vtípků v pozadí je k popukání...

Jizi
12.07.2020 3 z 5

Už zase. Už zase jsem si nevědomky z knihovny odnesla druhý díl ságy. Už zase to není nikde na přebalu napsané - ano ták! Co od čtenáře chcete?
Svému počátečnímu zmatení se tedy podivuji už méně a jdu si zarezervovat zbývající díly, tahle směsice Malého prince a Falloutu byla totiž i bez kontextu velice sympatická, jsem zvědavá na dojmy z celku (a kresba je boží!).

tomexx
23.06.2020 2 z 5

Kresba je fajn, v príbehu a autorovom odkaze sa trochu strácam. Akonáhle niektorá z epizód vo mne vzbudí záujem, autor berie do rúk nožnice a nemilosrdne strihá...

jarynek
15.05.2020 4 z 5

První díl byl zpočátku poměrně surreální, ale ke konci vyprávění již dostalo celkem jasné kontury, na něž navazuje toto pokračování, ve kterém sledujeme putování trojice hlavních hrdinů postapo světem. Na jednu stranu kresba může vypadat jednoduše, ale mnohé obrázky obsahují detaily se skrytými významy, s nimiž si autor pohrál, a které mne opravdu bavily. Už se těším na další díl.

popeluška
01.01.2020 5 z 5

Druhý díl byl naprosto úžasný, moc mě bavil. Komiks který stojí za přečtení.

Kapis
14.08.2019 4 z 5

Jedním z hlavních hrdinů je BO, takže to musí být Ostravak!

Před desíti lety, když ještě existoval Komiksfest v Roxy, jsem seděl s Nikkarinem u stolu, koupil jsem si jeden obrázek (z Havraního Aarghu), který mám na stěně a tuto knížku mám od něj podepsanou i s obrázkem o rok později, když už byl Komiksfest jinde (a stál za hovno) - a po necelých desíti letech jsem se dostal konečně i k jejímu přečtení.

V tomto díle už nejsou mozaiky náhodných událostí a situací, naopak děj je semknut v hlavní linii, jak už autor zjevně dal svou koncepci dohromady a ví přesně co se děje a co se dít bude. Taky všechny ty surreálnosti nějak ukotvil do příběhu, aby dávaly smysl. Kresba se taky zlepšila - vyloženě se mi nelíbila jenom kolem strany 70, kdy došlo k velkému souboji s Lupusem - na zemi se tam válel odpad a byly to jen takové kostičky a trubičky, vypadalo to úděsně - stejně jako na více místech, kde se válí více věcí stejného původu - buď ho to už kreslit nebavilo nebo neměl trpělivost.

Celkově posun směrem dopředu nebo (vzhůru), robotí ráj s Adamem a Evou (a jabkem) byl taky docela originální nápad, podobá se to už více dobrému SF. Tak uvidím, co mě čeká ve třetím díle.

Tomas@S
12.10.2018 4 z 5

Na cesky komiks fakt docela dobry. Kresba je na prvni pohled pomerne jednoducha, ale neni to urcite odflaknute, autor si s tim dal opravdu praci a myslel na spoustu detailu a nenapadnych vtipku. Pribeh je snovy, podobne jako v prvnim dile. Je zde zrejma inspirace Malym princem, ktery zde i vystupuje jako jedna z hlavnich postav. Ze zacatku neuchopitelny dej se ke konci uzavira a drivejsi veci davaji najednou vetsi smysl. Libi se mi to a vyplatilo se mi projit vsemi tremi dily. A neni to vec kterou navzdy odlozite, spis je dobre se k tomu po case klidne vratit, pripomenout si dej a objevovat souvislosti. Jednoznacne pozitivni pocin.

Mercatino
18.03.2017 5 z 5

No jedničku pravděpodobně budu muset přečíst ještě jednou. Byla pro mě dost abstraktní, nerozvinutá, těžko pochopitelná bez souvislosti. Každopádně druhý díl mě pohltil a zformování trojce hrdinů a vykreslení jejich charakterů mi hodně pomohlo v orientaci příběhu. Tento díl jsem si opravdu užíval a těšil jsem se na další, což po přečtení prvního dílu jsem říci nemohl :)

LordSnape
03.07.2016 5 z 5

Pro mě je pokračování ještě o chlup lepší, jak jednička. Příběh dostává jasné obrysy, objevují se záporné postavy, do party přibyla jedna nová a hlavně mě oddělala myšlenka samotných bunkrů a výlet uvnitř č. 157.

Covenant
25.01.2016 5 z 5

Pro mě to jsou orgie. První díl jsem si zamiloval a druhý, i když o malililinko slabší, je pořád vynikající. Hrozně se mi líbí kresba a fascinuje mě atmosféra "postapokalyptického" prostředí. Akorát jsem se musel smát u soubojů, které mi připomínaly zkrácenou verzi souboje z mangy.

Dragonian
14.10.2015 5 z 5

Parádní pokračování prvního dílu!

Lady_Ef
23.08.2012 5 z 5

Stalo se, v co jsem ani nedoufala. Tento díl mi přišel nesrovnatelně lepší než první. Kresba je skvělá, příběh začíná dávat smysl a já se už nemůžu dočkat, co prozradí další díl..

spdb
17.05.2012 5 z 5

Při čtení mám stejné pocity jako u prvního dílu. Ta rozsáhlost krajiny. Unikátní postavy jako solitery a přesto tvoří dohromady doplňijící se společenství. V pozadí neodhalené důvody kolapsu a klidný místy až melancholický běh. No, už aby dodělal závěrečný díl.

Ikkju
10.02.2012 4 z 5

Pro mě malinko slabší než první díl, každopádně jsem si pro něj došel do Meat factory, takže mám i podpis autora! x)

endtitles
10.01.2012 5 z 5

Důstojné pokračování předchozího dílu. Sice méně, ale zas sem otupěle zíral na kresbu a imaginaci zde vyjevenou.
Klerik s plynovou maskou, Malý princ a jeho vzpomínka a Lovec hvězd jdoucí jako křižák za pomstou. Kňch! samozřejmě

komiksy české komiksy

Nikkarin (p)