13 vecí, ktoré psychicky silní ľudia nerobia

Ako je možné, že niektorí ľudia dokážu byť šťastní a dosahovať úspechy, aj napriek nespočetným životným skúškam, ktorým neustále čelia? Z čoho pramení ich vnútorná vyrovnanosť a sila zvládnuť každú životnú situáciu? Nad týmito otázkami sa zamyslela aj psychoterapeutka Amy Morin, ktorá vo svojej knihe nepíše o tom, čo všetko pre dosiahnutie vyrovnaného života treba robiť, ale o tom, čo stačí nerobiť. Svoje myšlienky predstavuje v širšom koncepte osobnej psychickej sily, ktorá ovplyvňuje naše myslenie a následne aj správanie voči sebe či iným ľuďom. V každej kapitole tejto knihy sa venuje jednej veci, ktorú ľudia vplyvom okolností zvyknú robiť a neuvedomujú si, že sami (a často nechtiac) tak zo seba robia zúfalcov či slabochov. Následne dáva čitateľom inštrukcie, ako tento prejav zo života prirodzene vylúčiť a nahradiť ho prejavom psychicky silnej, vnútorne vyrovnanej osobnosti, schopnej čeliť akejkoľvek situácii....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/290081/13-veci-ktore-psychicky-silni-ludia-tNl-290081.jpg 4.215

Osobní rozvoj a styl
Vydáno:, Eastone Books

MirekUL

Jedna z nejkomplexnějších knih o osobním rozvoji, které jsem dosud četl. Pro zájemce o problematiku osobního rozvoje, ale i pro lidi, kteří se chtějí reálně posunout „někam dál“ je tato kniha ta správná volba.

oleg121

Super, zaujímavé čítanie. O to viac, keď si ako čitateľ uvedomíte, že v každom bode máte čo zlepšovať. :D Kniha je napísaná zrozumiteľne, nie zložitým štýlom a myslím si, že každý v nej nájde to, čo pri nájdení duševnej odolnosti potrebuje.

bakjo95
25.04.2016

Tohle byla moje vůbec 1. kniha z žánru psychologie a jsem opravdu rád, že to byla zrovna tato. Díky ní se mě tento žánr chytl a nepustil. Kdyby moje 1. kniha byla třeba příručka typu: jak... tak bych se nedostal k tomuto skvělému žánru. Díky kniho :). Doporučuji - 100%

anita27
21.11.2015

Tahle kniha mě oslovila svým názvem, proto jsem si ji v knihovně pujčila, i když jsem v podstatě ani nedoufala, že by mohla být pro mě přínosná. Ale právě naopak. Líbí se mi, jak autorka píše v bodech, ukazuje lidem prvně chyby, kterých se dopouštějí a to zároveň na zapamatování prokládá příběhy lidí. Ukazuje nám návod, jak se chybám vyvarovat, ale zároveň klade důraz na to, že vždy se lze zdokonalit, ale i zhoršit, nebudem-li si mentální sílu udržovat. K závěru autorka píše, že knihu nestačí číst, ale základem je, umět věci vnést do života. V kapitole o nevzdávání se po prvním neúspěchu uvádí příběh o paní, která léta četla knihy o sebezdokonalování, ale neuměla je uplnatnit do praxe, čímž je zde názorně ukázáno, jak má lidská mysl tendence, vracet se do komfortní zóny, s čímž myslím bojuje většina lidí. Na tento problém více ale poukazuje kniha Konec prokrastinace, ve kterém je i přesný návod, jak se naučit odejít z komfortní zóny. Autorka náš odvádí od iracionálního smýšlení a prostřednictvím knihy nám ukazuje, jak si udržet mentální sílu. Člověk si asi musí propojit všechny věci dohromady a stále zkoušet různé způsoby, jak se chyb zbavit a aby zjistil, kde vlastně chyby jsou. Každá kapitolka má něco do sebe aj jistě každý se v nějaké sám pozná.
I přesto, že se mi moc nelíbilo, že se v knize stále omílá "vy jste takový a takový", já rozhodně knihu doporučuji pro lidi, co mají zájem o pozitivní změnu.

Autor knihy

Amy Morin