Srdcem proti rozumu

Srdcem proti rozumu https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/141771/srdcem-proti-rozumu-141771.jpg 3 68 15

13. komnata milenek série

< 2. díl

Pochopit chování mužů se ženám někdy zdá téměř nemožné. Často přitom stačí podívat se na svět přímo jejich očima. Kniha Srdcem proti rozumu je pozvánkou ženám do mužského světa. Co všechno je v životě muže skutečně důležité? Zdraví, rodina, láska, peníze, štěstí? Nebo je to něco úplně jiného? Proč se často chová, jedná a mluví jinak, než žena očekává? Má nějaká tajemství? Skryté touhy a představy? A dokáže být se ženou skutečně šťastný? Kniha autorů Sofie Králové a Tomáše Kristla je volným pokračováním knihy 13. komnata milenek. Stejně jako kniha první je i toto pokračování inspirováno životními příběhy a zkušenostmi obou autorů. Autoři v knize na společných životních příbězích odkrývají čtenářům dva rozdílné pohledy na svět. Svět mužů a svět žen. Svět srdce a svět rozumu.... celý text

Pechule
16.04.2021 3 z 5

3,5 *
Jak je vidět, povýšit z role milenky do role partnerky nemusí být vždy terno. Přečteno za chvíli a bavilo mě opět nahlížet do života Tomáše a Sofie.

gargamelka
26.09.2020 3 z 5

Odpočinková a na jednu stranu nenáročná kniha. Z druhého hlediska spletitá a vážnějí kniha týkající se vztahů, jak po stránce příjemné, tak nepříjemné - nevěry, rozpady vztahu a jejich dopadu. Líbily se mi pohledy obou zúčastněných, poté názory okolí a zkušenosti jiných. Kdo nezažil, neví, rozhodně záleží na situaci a na všech zúčastněných... Je o čem přemýšlet.

Aaloha
06.12.2019 2 z 5

No tak nevím. Nic neobvyklého, problémy ve vztazích jakých máme kolem sebe mnoho. Kniha mě ničím neobohatila, přečteno asi za dvě hodiny.

crazyslunicko
04.02.2018 2 z 5

Pokračování prvního dílu. Opět nám kniha popisuje vztah Sofie a Tomáše a nečekaně komplikované soužití s dětmi. O tom, jak rodič upřednostňuje své dítě před cizím, ale i vlastním společným. Ono je to ze začátku jednoduché, když nepřemýšlíte nad následky a jak to vlastně bude do budoucna a najednou je prostě všechno jinak.
Každopádně třetí díl už radši číst nebudu...

amelie.m
11.06.2017 1 z 5

Nevěra má mnoho podob. Zde je zviditelněná jen jedna varianta, svobodná žena, ženatý muž, pro mne osobně nezajímavá. Vždy jsou fáze, kdy má člověk možnost se rozumně a bez zatím nerozjeté citové zainteresovanosti rozhodnout a odpustit si tak mnohé budoucí trápení. Je jasné, že když jsem svobodná a vyjede po mně ženáč, vždycky z toho bude dříve či později průšvih a někomu to hodně ublíží. V tomto směru, kdo chce kam.....

Přínos knihy vidím spíše v otevřeném náhledu na to, jak těžké je dát dohromady novou fungující rodinu se "starými" dětmi. I dobře rozjetý nový vztah na tomhle může hodně rychle zkrachovat, což si spousta lidí neuvědomuje. Jenže, co je lepší? Bát se předem toho, že se něco může nepovést anebo to prostě zkusit?

Přečíst se dá za nějaké tři hodinky. Já měla celou dobu pocit, jako když listuji v nějakém časopise pro ženy nebo čtu delší článek na netu, kterých je tam s touto tématikou nepřeberné množství. Pokud mám shrnout, kniha, stejně jako její předchůdkyně, nepřináší nic převratného, nového..

Cením otevřenost obou aktérů.

maličkán
07.01.2016 4 z 5

Zajímavé pokračování, přečteno za jeden večer, poháněla mě zvědavost, jak se vztah nové rodiny bude vyvíjet. Jak je vidět nic moc. Žádná procházka růžovým sadem. Tomáš si nepolepšil a Sofie to s Tomášem taky nevyhrála. Tak vlastně proč to všechno? Zbytečné.

Jessie_K
07.11.2014 5 z 5

Stejně jako první díl je i toto volné pokračování psáno především pro ženy, které se někdy ocitly v roli milenky. Nemyslím si, že by to něco zásadního dalo podváděným manželkám nebo samotným mužům. Pokud ale tuhle knížku dostane do rukou žena - milenka, začne o svém vztahu více přemýšlet a možná začne vidět, co před tím neviděla. Já této knížce dávám plný počet hvězdiček, protože ... protože. ;-)

Jarča1101
06.11.2014 5 z 5

Promě stejně zajímavé jako první díl. přečteno během půl dne

Michaela91
13.08.2014 3 z 5

Kniha byla lepší nez první díl, nicméně mě moc nezaujal. Prostě jsem je přečetla ale asi jsem si z toho nic neodnesla.

LéňaM
24.04.2014 odpad!

Kniha mě velice zklamala stejně jak 13. komnata milenek. Teď vychází třetí díl a vím že ten rozhodně číst nebudu

svitim
06.01.2014 2 z 5

Musím se přiznat, při čtení jsem měla škodolibou radost, že jim vztah nefunguje. Jinak jsem od knihy čekala mnohem, mnohem víc.

Dannielle
03.12.2013 5 z 5

Zhltla jsem jej stejně jako první díl. Nejsem si vůbec jistá jestli má Tomáš Sofii aspoń trošku rád. Nemohl by ji tolik trápit .Za rozpad svého manželství vinil právě ji. Spíš je to jenom sobec a je s ní jenom proto ,aby nezůstal sám.

bookcase
25.10.2013 2 z 5

No já pořád nevím, co si o tom mám myslet.Moc mě to neoslovilo, ale věřím, že někomu, kdo podobnou situaci prožívá, to může pomoct.

karelpr
14.03.2013 5 z 5

Hodně, hodně moc dobrý. Tohle je kniha, která Vás donutí přemýšlet, co je vlastně ve Vašem životě důležité. Super

Mišulenka
28.12.2012 5 z 5

Pokračování příběhu Sofie a Tomáše mě zaujalo stejně jako první díl, protože fáze jejich vztahu, jimiž teď prochází, mají podobnou koncepci jako můj a manželův vztah.
Chápu, že některé lidi tyto knihy ze židle rozhodně nezvednou, protože to primárně není nic, čím by si ostatní neprošli, ale taky věřím tomu, že spoustě lidem mohou některé věty pomoci k jinému vnímání partnera, vztahu i životu v partnerství jako takovému. Záleží jen na tom, v jakém rozpoložení člověk tuto knihu čte a zda je otevřený nad problémem polemizovat. Na nevěru mám jasný názor, který nikdy nezměním, byť se mě taky týkala na poli milenek, ale ač nejde o složitý příběh, tak je ze života a rozhodně stojí za pár úvah. V mé hlavě určitě. :)

Autoři knihy

Tomáš Kristl
česká, 1978

Kniha Srdcem proti rozumu je v