13. komnata milenek

13. komnata milenek https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/115082/mid_13-komnata-milenek-wMQ-115082.jpg 3 204 61

13. komnata milenek série

Nevěra v přímém přenosu, Aneb když láska bolí... Kniha 13. komnata milenek od autorů Sofie Králové a Tomáše Kristla je pohledem do světa nevěrného muže, jeho milenky a jím podváděné ženy. Kniha je inspirována skutečným příběhem milostného trojúhelníku a čtenářům přibližuje myšlení, pocity a emoce lidí, kteří nevěru a paralelní vztah v nedávné době sami prožili. Tomáš je šťastně ženatým otcem, který se nikdy neocitá v potížích. Jednou však prožije zdánlivě nevinný flirt se svou kolegyní z práce. Časem Sofii svede a v průběhu několika měsíců si s ní vytvoří paralelní vztah, který před okolím úspěšně tají. Sofie otěhotní a poté Tomášovi porodí dceru. Několik dalších měsíců Tomáš žije dva oddělené životy, plné jeho výmluv, lží, obviňování a manipulací. To se nezmění ani poté, kdy se vše dozví jeho žena. Tomáš rozehrává hru, ve které se všichni ocitají ve slepé uličce a v níž zákonitě není vítěze. Proč se autoři rozhodli napsat tuto knihu. Na téma nevěry, milostných trojúhelníků a problematiky v partnerských vztazích bylo napsáno již mnoho knih. Většina autorů těchto knih jsou odborníci, psychologové a sexuologové. V jejich knihách se dočtete zejména o příčinách, následcích a možných řešeních nevěry a partnerských krizí. Tato kniha je v mnoha ohledech jiná. Autoři nejsou odborníci, psychologové ani sexuologové. JJsou to lidé, kteří nevěru, milostný trojúhelník a paralelní vztah v nedávné době osobně prožili. Knihou se čtenářkám a čtenářům snaží přiblížit různé osobní pohledy, emoce a prožitky dospělých lidí zapletených v milostném trojúhelníku. Cílem knihy není hledání příčin nevěry, ani poukazování na muže, manželky nebo milenky jako na viníky partnerské krize, ale cílem je ukázat čtenáři nevěru takříkajíc v plné nahotě a ze všech úhlů pohledu. Dnešní velmi populární bagatelizování nevěry totiž není vůbec na místě. Dlouhodobá nevěra, nebo chcete-li paralelní vztah, ve svém důsledku přináší spíše více bolesti, zklamání, výčitek a strachu než čehokoliv jiného. A je přitom úplně jedno, na kterém vrcholu milostného trojúhelníku se ocitnete. Kniha chce čtenářky a čtenáře přimět k zamyšlení nad jejich vlastními partnerskými vztahy. Ať již dnes žijete ve šťastném manželství, nebo jste právě součástí milostného trojúhelníku, je nejdůležitější věcí vaše budoucnost. Vaše bezstarostná budoucnost. A to je ten hlavní důvod, proč se autoři rozhodli napsat tuto knihu.... celý text

bookcase
25.10.2013 2 z 5

Mně to moc neřeklo, asi proto, že nic podobného neprožívám. Přišlo mi to jako obhajoba nevěrného chlapa, který si potřeboval svou nevěru nějak omluvit.

Paluska
05.10.2013 odpad!

kniha mě vůbec neoslovila.... pro mě to byla slátanina.....

Renate
24.07.2013

Kniha je velice, zajímavá, výpovědI obou stran,na konci knihy otázky na tělo. Určitě si přečtu i druhý díl.

VladkaBU
15.07.2013 4 z 5

Jsem ráda, že jsem tohle nemusela v životě řešit. A asi tak to v životě je, jak tu popisují autoři. Za tři dny byla přečtená

Aneleh
11.07.2013 odpad!

Moje pocity po přečtení této knihy nejsou moc dobré. Spíše se cítím trochu znechucená. Muž, který je naprosto bezcharakterní, ublíží tolika blízkým lidem a ještě se k tomu veřejně přiznává. Asi bych se spíš schovala za nějakou fiktivní postavu, když už bych měla tu potřebu svoje neomluvitelné činy někde vypsat.

Dannielle
29.06.2013 5 z 5

Knihu jsem zhltla za jedno odpoledne na pláži. Úplně mě pohltila. Určitě si seženu i druhý díl. Už konečně trošku chápu, jak to muži cítí.

Lenka 13
09.04.2013 4 z 5

Kniha se mi líbila, výpověd obou stran,na konci knihy otázky na tělo.

karelpr
14.03.2013 5 z 5

Mockrát děkuji autorům, že se odvážili sepsat tuto knihu a vrátit se tak v myšlenkách k těm bolestivým chvílím, které prožívali během svého "paralelního vztahu". Knihu jsem přečetl za jeden večer. Super.

mysterygirl
10.03.2013 1 z 5

tak tuhle knihu jsme nepochopila..nebo takhle: nepochopila jsem, jak z výpovědi 1 páru může někdo napsat knihu a někdo mu ji vydá..
Tak to už můžu sednout i já a popsat svoje životní eskapády, svůj příběh mé největší osudové lásky a věřte mi, že by bylo co číst, Ne tahle unylá rozathaná zpověď 2 lidí, kterou "natáhli"na 157 stran.
Na knihu jsem se moc těšila, protože jsem všude četla rezcenze a kritiky..strašný a pořád se tam mluví o nevěře mužů.. a co nevěra žen? Ač jsem taky žena..tak mi vadí, že se tam "pranýřuje " jen chlap.

lela25
28.02.2013 odpad!

Knika mě vůbec nezaujala.

adajka
05.02.2013 1 z 5

Příběh o nevěře, jaký si můžete přečíst skoro v každém časopise. Snad jen s tím rozdílem, že si ho můžete přečíst ze dvou úhlů pohledu. Nic nového nepřináší a po pravdě bych řekla, že ani hloubku pocitů, kterou se museli přebrodit, příliš neodhaluje. Nicméně myslím, že vydání této knihy rozhodně musel být poslední hřebíček do psychiky exmanželky.

Jitulisko
17.01.2013 2 z 5

Zvláštni zpověd o sile , emocich, lžich a dopadu na životy nejen trojůhelniku, ale i okoli...

JarcaBobes
11.01.2013 4 z 5

Čekala jsem něco jiného, ale pohledy lidí, jejich pocity a myšlení ..... zajímavá ...

JanaS.
16.12.2012 2 z 5

Ani Mě kniha až tak neuchvátila, možná kdybych ji četla v jiné době, přinesla by Mi pocit, že "v tom nejsem sama" ;-)
Přesto, je čtivá, příjemně napsaná, nevtíravá, žádné psychologické rozbory, rady apod.
Takže za Mě takový neutrál.
Doporučila bych ji opravdu asi jen lidem co něco podobného právě prožívají, jako takového objektivního spojence a pomocníka :-)
A pipiku7, kliiiiiiid ;-)

pipik7
14.12.2012 5 z 5

Andy Kshandy, nevím, jak moc jsi sečtělá, ale bez viny se píše s jedním N. Pokud jsi v knize nic nového neobjevila, jsi v nevěře pravděpodobně celkem dobře zajetá. Autor je podle svého chování zmetek prvního kalibru, ale píše popravdě co cítil, tak ať si za to vydělá kolik chce.

Mishka_a7
07.11.2012 3 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem, je zajímavá. Líbily se mi různé pohledy na vzniklou situaci a upřímnost ze všech stran. Jen mně pořád nejde do hlavy, jak někdo může vydělávat na tom, že ublížil spoustě lidem. Vím, takové věci se stávají, člověk se zamiluje do nesprávné osoby a vznikne příběh jako z této knihy, ale takových příběhů už bylo a lidé se tím neměli potřebu nijak věřejně chlubit. Pocity z této knihy mám proto velmi rozporuplné.

Andy.Kshandy
23.08.2012 1 z 5

Kniha mě nijak neočarovala ani nezaujala, dočetla jsem jí z povinnosti. Autor se mi snaží po celou dobu vkládat do paměti, jak může milovat 2 ženy najednou a jak on je vlastně bez vinny atd. Podělal život lidem, kteří mu věřili a ještě se tím veřejně chlubí a vydělává na tom peníze (kdyby aspoň až tak moc nepovyšoval, že je to autobiografie). Kniha se chlubí nadpisy jako například, že díky této knize se dozvíme ,,co vede muže k nevěře" a spousta dalších otázek. Knížka mi přitom nic nového nepřinesla, ani jsem nezjistila nic, co bych nevěděla už dávno. Nelíbí se mi ani jakým stylem je kniha napsaná. Autorům dávám plus za to, že vědí, jak v dnešní době a celkem jednoduše vydělat peníze.

Mišulenka
14.08.2012 5 z 5

Nevím, co bych si myslela, kdybych si podobným (a o dost mírnějším, totiž bezdětným a bezsňatkovým) trojúhelníkem neprošla na straně milenek. Kniha pro mě po přečtení počáteční atraktivitu rozhodně neztratila, spíš naopak. Během čtení první části jsem měla pocit, že každá věta je přesným a výstižným úderem přímo do mozku.
Příběh jako takový není nikterak výjimečný - zadaný chlap ne a ne opustit rodinu, zatímco milenka na něj každý den a každou vteřinu čeká. Bylo však zajímavé číst o obou úhlech pohledu, o jedné situaci ze dvou stran a o to větší bylo pak to pomyslné plácnutí do čela se slovy: "No ty vole!"
Podle mě nejde tuto knihu brát jako příručku Jak zabránit nevěře partnera, ačkoliv pár rad autoři dávají, ale pokud se někdo v podobné situaci ocitl, je rozhodně zajímavé vědět, jak pochodují myšlenky na jednotlivých stranách fronty...

Darinka11
03.08.2012 5 z 5

Nikdy jsem tak rychle knížku nepřečetla. Je naprosto skvělá. Nehledejte v ní žádné umění, žádná moudra a poslání budoucím generacím. Tohle je prostě život. A může se týkat úplně každého z nás. Doporučuji téměř všem. Nedoporučuji rádoby intelektuálkám a lidem, kteří se bojí podívat do zrcadla.

jahoda333
02.08.2012 5 z 5

Podlě mě se tato kniha musí libit lidem, kteří s touto situací mají zkušenost. Vidí se v tom, říkají si co dělali oni stejně nebo blbě a více to prožívají..
Kniha mě vážne zaujala a já jako absolutní nečtenářka jsem ji přečetla za jediný den...

Autoři knihy

Tomáš Kristl