13 a 1/2 života Kapitána Modrého Medvěda

13 a 1/2 života Kapitána Modrého Medvěda https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13192/bmid_13-a-1-2-zivota-kapitana-modreho-me-iC6-13192.jpg 5 103 28

Zamonie série

Neodolatelný Modrý medvěd unáší čtenáře do světa, kde se humor a fantazie dobrodružným způsobem vymkly kontrole: do Zamonie, v níž se inteligence stává nakažlivou chorobou a písečné bouře jsou hranaté; do země, ve které za každou idylou číhá smrtelné nebezpečí a kde jsou doma všechny ty bytosti, které jsme vyloučili z našeho každodenního života. Kapitán Modrý medvěd se setkává s trpasličími piráty, žvanivými vlnami, horskou svraštilkou Fredou a důlními trolly, prochází Zamonií od Temných hor přes sladkou poušť až do Atlantis...... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Die 13 1/2 Leben des Käpt’n Blaubär , 1999

vipera
23.01.2021 5 z 5

Tolik fantazie v jedné knize se hned tak nevidí! Až jsem si od těch ‘nesmyslů’ - míněno v dobrém - musela občas odpočinout a souběžně číst i něco trošku normálního. Senzační příběhy, krásně graficky zpracováno...tohle se tedy vážně povedlo.

Ishir
11.01.2021 5 z 5

Tento fantasy příběh byl fascinující. Nevěděla jsem co od knihy očekávat, ale jsem nadšená. Kniha je humorná a čtivá. Těším se na další díly. Doporučuji!!!

lilastorm
03.10.2019 5 z 5

Naprostý skvost, kterému se jen tak něco nevyrovná... Vtipná, napínavá knížka.Charisma a vtip kapitána Modrého medvěda jen tak někdo nemá;-D

edita.g
15.07.2019 5 z 5

Budete-li tuto knihu číst nahlas někomu, koho máte rádi, přestanou vás bolet záda (ověřeno).

Wisecracker
15.03.2019 5 z 5

Tuto knihu jsem spolu s dalšími ze Zamonské série zakoupil v e-shopu nakladatelství Talpress. Za informaci o této možnosti zakoupení vděčím uživateli KAREL6725, který poukázal na tento fakt, byť již před 15 měsíci od uskutečnění koupě. K mé radosti z koupě přispělo i to, že jsem měl tu čest zakoupit poslední dostupný kus titulu Níček a Mřenka.

Nelituji koupě a brzy se pustím do 2. knihy v sérii! Autor v této knize naservíroval vydatnou dávku své fantazie, kterou čtenáře rozhodně zaujme a neurazí. Jednotlivé životy Kapitána Modrého Medvěda na sebe krásně navazují a pozdější životy se vrací k událostem v těch předešlých. Naopak bylo i možné zaznamenat předzvěsti k dalším příhodám Kapitána Modrého Medvěda. Kniha jako celek působí rafinovaně a jednotně. Pár zápletek bylo možné předvídat, nicméně nesčetněkrát jsem dalším vývojem děje byl překvapen. Postavy v knize byly senzačně vymyšleny a famózně zasazeny do příběhu. Celé vyprávění je doplněno poutavými informacemi z lexikonu profesora Nachtigallera k jednotlivým jevům a forem bytí, aby s nimi byl čtenář seznámen a věděl, co dané termíny znamenají a byl tedy celou dobu v obraze.

Kniha se četla tzv. jedním dechem a mnohdy jsem byl nešťastný, že cesty, které jsem absolvoval autobusem, byly krátké a já musel se čtením ustat a počkat na další volnou chvíli. Od vyprávění Modrého Medvěda bylo těžké se odtrhnout a mnohdy jsem zastávku takřka přejel. Škoda, že je zaznamenána jen polovina života Kapitána Modrého Medvěda, na druhou stranu dobře, že byl příběh zakončen zavčasu bez následné hanby.

Kniha je, než k zamyšlení a hledání hloubky myšlenek, určena k pohodovému odpočinku a trávení volných chvil s autorovo fantazií a humorem, kterými je záhodno nechat se unášet.

Danafantom
31.07.2018 5 z 5

No ano, vesmír je plný možností :-))

JancaMia
18.07.2018 5 z 5

Skvělý nápad, skvělé postavy, skvělá dějová linka a vůbec .. už se těším až obě moje holky povyrostou a já jim budu předčítat před spaním :)

Tess666
01.03.2018 5 z 5

super :) nový svět se spoustou užasných postav....
Už jen pro plkvlny si to stojí přečíst :)

KAREL6725
21.07.2017 5 z 5

Takže dal jsem na komentáře ostatních čtenářu sehnal a přečetl v 50 letech skvělá kniha . Krásně ilustrovaná. Doporučuji. Pokud ji sháníte tak Talpress ji má pořad skladem.

26.06.2017 5 z 5

Takže dočteno, výborné počtení, skvělý spád, úžasná fantazie. Ve srovnání s Rumem a Městem snících knih je o něco slabší, nejvíce mě asi mrzí rozdíly v popisech Zamonie, bytostí a detailů, které se, byť se jedná o stejný svět, liší. V knize je zmiňován Hildegunst z Mýtotesů, hrdina Města snících knih a některé zmíněné detaily medvěda nekorespondují s městem, stejně tak Rumo. Mezi Rumem a Městem tyto nesrovnalosti nejsou. Trochu to kazí celkový dojem jinak skvělé knihy, příběhu a světa.

03.06.2017 5 z 5

Může se stát, že to někomu unikne. V úvodní mapě je vtípek, v knize je zmiňován poloostrov Pracka a má i takový tvar, kdežto v mapě na ostrově je Prcka.

03.06.2017 5 z 5

KONEČNĚ jsem sehnal (děkuji poetree) a s nadšením jdu číst, nemůžu se dočkat až večer zapadnu do křesla a v klidu se do ní pustím.

Mrnda
02.02.2016 5 z 5

Dokonalost mého dětského bytí. Doufám, že jednou se k ní mé děti (pokud nějaké budou) vrátí...

Pavluška33
06.01.2016 5 z 5

Co k tomu říct...to je prostě DOKONALOST. Svět fantazie je nekonečný a Walter Moers je toho tím nejlepším příkladem

Benjiki
30.12.2015 4 z 5

Popravdě, nevím jak tuhle knihu hodnotit, četl jsem ji dávno a nedokážu ji nikde sehnat. Pravdou je,že jsem ji miloval. Naprosto. Modrý medvěd byl můj hrdina a plusové body už jen za Jinou literaturu pro děti.

Dormar
23.07.2015 5 z 5

Úžasná knížka. Tahle kniha byla moje poslední ze série Zamonie. Všechny knihy od Moersa jsou prostě úžasný.

trudoš
15.03.2015 4 z 5

Walter Moers vytvořil prášilovský příběh, který dětské čtenáře jistojistě okouzlí a dospělé přinejmenším pobaví. Doplněna báječnými ilustracemi se kniha stává skutečnou lahůdkou, která by neměla chybět nikomu, kdo si ještě stále s radostí v srdci pročítá knihy svého dětství. Modrý Medvěd vás ve svých pamětech provede z jednoho extravagantního dobrodružství do druhého, a blíže seznámí se světem Zamonie, v níž se inteligence stává nakažlivou chorobou a písečné bouře jsou hranaté; země, ve které za každou idylou číhá smrtelné nebezpečí a kde jsou doma všechny ty bytosti, které jsme vyloučili z našeho každodenního života.

valleyhills
02.06.2014 5 z 5

Tato kniha mi v dětství velmi rozvinula představivost.

Františka
11.04.2014 5 z 5

Tahle knížka je pro mě jako zjevení. Objevila jsem jí náhodou díky kamarádce a doslova jsem si jí zamilovala. Je tak neuvěřitelně nápaditá, hravá, vtipná a plná úžasně zapadajících ilustrací....

amigo
07.04.2014 5 z 5

Nejdřív mi knížka nebyla moc po chuti, ale po cca 130 stránce mě neuvěřitelně chytla a dočetla jsem jí v rekordním čase :) .

Walter Moers
německá, 1957