120 dnů Sodomy

120 dnů Sodomy https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/432983/bmid_120-dnu-sodomy-EY9-432983.jpg 3 661 186

Popis knihy zde zatím bohužel není...

Literatura světová Romány Filozofie
Vydáno: , Cesty

Les Cent Vingt Journées de Sodome , 1785

Elisis112
30.03.2016 5 z 5

Já prostě de Sada miluju. Nepřestává mě udivovat jak na takové prasárny vůbec dokázal přijít. Jen je škoda, že dílo nedokončil..

Delicius
20.03.2016 3 z 5

porno bez filosofie

Požitkářka
07.03.2016

Jsem na tom úplně stejně - asi padesátá stránka a končila jsem... třeba se k ní někdy vrátím, ale teď na to nemám žaludek... Bude to výzva!

Mini.Baby
15.02.2016 1 z 5

Knížku jsem odložila na neurčito, došla jsem k 78.stránce a musela si dát voraz. Uff, drsné čtení pro silné povahy

x2222x
03.02.2016 4 z 5

Drsne cteni, ale knizka me bavila.

LišákPlyšák
28.01.2016 2 z 5

Přečetla jsem celé , protože nerada odcházím od rozdělané práce a byla jsem i zvědavá(to přiznávám bez mučení) , ale nijak mne to neoslovilo . Nejsem žádný puritán , ale pojídání exkrementů mi přijde opravdu hodně nenormální a nechutné.

Romanka89
13.01.2016 5 z 5

Na toto kontroverzní dílo se dá hledět dvěma způsoby - buď jako na výčet myslitelných i nemyslitelných prasáren, nebo na výčet filosofických pojednání. Knihu jsem četla vícekrát, poprvé asi jako každý, jsem si všímala primárně těch, hezky řečeno, neřestí. Po druhé a dál jsem primárně vnímala filosofické pasáže (psala jsem na Sada diplomovou práci). 120 dní Sodomy i jiná jeho díla mají hlubší význam, který musí člověk hledat, knihy jsou plné filosofických pasáží. Sade ve svých dílech vytvořil jakéhosi absolutně svrchovaného člověka (který neexistuje, není to Sade a je to pouze výplod jeho literární fantazie), snažil se dovést svrchovanost až do těch největších extrému a svým způsobem se alespoň duševně takto osvobodit (dílo psal v Bastile). Doporučuji k tomuto tématu od Georgese Bataille dílo Svrchovanost, kde se právě v jedné pasáži markýzem zabývá.

montaana219
12.12.2015

Uf..... to mi dalo zabrat!

stevefin
14.11.2015

Tak tuto knihu budu číst ješte dlouho, protože něco tak morálně zkaženého nedokážu přečíst najednou... Zatím jsem zvládl cca 80stran a musel jsem ji odložit a přečíst tři jiné knihy :D . Ale určitě ji někdy dočtu...

gigieretino
06.09.2015 1 z 5

Myslím, že tato kniha je jen pro silnější povahy. Takové zrůdnosti, které jsou tam popisovány jednoho zaskočí. Kniha je jedním z významných historických děl, ale na mě moc dobře nezapůsobila. Nelíbila se mi a proto nedoporučuji.

Aaliyan
24.08.2015 3 z 5

Když si člověk vezme do ruky tuhle knihu a chce ji přečíst, musí si okamžitě vytvořit nadhled nad věcí. A když se mu to podaří, zjistí, že čte vlastně strašně dobře napsanou knihu o něčem, co se prostě v hlavě některých lidí skutečně odehrává. Pro někoho, kdo už neví, co by si přečetl, bych ji doporučila. Ale pokud máte přece jen ještě spíše potřebu se do děje vžít, tak tohle nechejte ležet ...

OcelovaBara
03.08.2015 3 z 5

U této knihy jsem musela vypnout představivost a dlouho mi trvalo než jsem ji při čtení zase nastartovala. Každopádně přes všechny ty nechuťárny je dobré pozorovat chování lidí, jako třeba když se teplý mnich co opovrhuje ženami, zamiluje do ženy a uprosí ostatní kumpány o její milost, nebo stará šlapka co vypráví příběhy má na kahánku když se dozví o smrti své sestry a musí předstírat necit jen proto aby se taky nestala obětí. Případně kdo četl ještě Justýnu a Julietu tak jde vidět jak se cnostná sestra nikdy nevzdala ctnosti a to v podmínkách v jakých žila vyžaduje velkou sílu, nebo když se její zvrhlá sestra o ni starala..
Takže kdo chce uvidí v tom zvrhlost, někdo filozofii (i když poněkud nefunkční) někdo absurditu lidí, kteří zaprodali zbytek své duše pro trochu vzrušení a pocitu moci.
Naštěstí se na tuto knihu dá nahlížet z mnoha úhlů a to ji zachraňuje od statusu totálního braku, každopádně se nedá říct, že by svět potřeboval zrovna tuto knihu.

tisha8409
15.07.2015 5 z 5

Jediné, co mne šokovalo je fakt, že se tyto hrůzné praktiky děly již tehdá.
Člověk by řekl že je to výdobytek dnešní rozežrané společnosti... a oni to byli úchylní rozežranci už tehdá.
Je to hnus, jasněže... ale to od Sadeho musíme logicky očekávat, ne?

dennie3
11.07.2015 4 z 5

Spousta lidí sem píše, jak jim kniha přišla nechutná, jak ji ani nemohli dočíst a podobné věci.. U mě byl účinek jiný. De Sade v úvodu psal, že jeho cílem je vyvolat ve čtenáři znechucení, nebo vzrušení. Ve mně vyvolal apatičnost.
Sice jsou v knize prasečiny už od začátku, ale prvních cca. 100 stran je celkem v pohodě. Druhá stovka - tam jsem si párkrát řekla, že je to dost nechutné, a ošklivě se zatvářila, ale pokračovala jsem dál a v průběhu děje jsem si na všechny zvrácenosti zvykla natolik, že jsem je četla a četla, aniž by ve mně příběh probouzel nějaké emoce. Připadalo mi, že se na příběh dívám za sklem - všechny postavy a hrůzy, které se tam děly, se mě nedotýkaly.
A přiznám se, že někdy ve třetí části jsem se pár bodům dokonce i zasmála, jak absurdní byly. Myslím si, že pokud má někdo slabý žaludek a vadí mu představa čehokoli jiného než obyčejného sexu, pak tu knihu prostě asi nedočte. Pokud ale člověk dokáže zaujmout takovýto apatický postoj jako já, knihu může s přehledem přečíst a přinese mu to spíš poznatky o tom, kam až lidi můžou zajít, než nějaké znechucení apod.
Hvězdičku dolů, protože autorův záměr u mě neprošel.

Mandrejka
29.06.2015 3 z 5

Jediná kniha, u které se vám bude zvedat žaludek a ani se nebudete divit proč :D

amelie.m
25.06.2015 1 z 5

Dala jsem jen prvních sto stránek.. Nemyslím si, že jsem zrovna puritán, ale tohle je fakt humus první třídy a myslím, že jsem nedočtením dalších stovek stránek o nic nepřišla.. Přínos pro mě? Netuším, snad jen.. zklamání, asi jsem měla jiné představy o psaní Markýze.. :)

FMMMM
04.05.2015 5 z 5

Pro někoho moc, pro někoho málo. Když vezmu, že v době kdy byla kniha napsána se lidé s dobrým postavením velice nudili, tak je to na tu dobu vlastně normální. Začínajícím experimentátorům mohu knihu vřele doporučit.

helkol
15.04.2015 3 z 5

Nepřijde mi nechutná zas tak moc jak tady někteří popisují :D ale je fakt že se dá knížka těžko hodnotit

StrYke
04.04.2015 2 z 5

Něco takového se dá hrozně těžko subjektivně hodnotit...

Koudy
12.03.2015 2 z 5

V metru jsem se vždy rozhlížel kdo mi čte přes rameno. Naštěstí takových moc nebylo nebo včas odvrátili zrak. Úvodní kapitola představující šampiony a jejich plán sice naznačuje, co se asi bude dít dál, ale první měsíc teprve dal knize grády. Na zbylých měsících je vidět autorova snaha dílo rychle dokončit. Obsah je děsivý, odporný a občas jsem knihu musel zavřít, protože má představivost začala pracovat více než bych rád. Přesto všechno mi dílo přišlo čtivé.