120 dnů Sodomy

120 dnů Sodomy https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/432983/bmid_120-dnu-sodomy-EY9-432983.jpg 3 661 186

Popis knihy zde zatím bohužel není...

Literatura světová , Romány , Filozofie

Vydáno: , Cesty

Les Cent Vingt Journées de Sodome , 1785

Slaughter
20.10.2021 2 z 5

Má první recenze a zrovna k takovému výkvětu. Obsahově neskutečný hnus, žaludek měl při některých pasážích co dělat. Prokreslení postav není žádná sláva, ale nenávist k nim zaručeně pocítíte. Při vyprávění "bordelmamá" Duclosové, kniha celkem utíká to jest 2/3 knihy. Neustálé opakování fekálních hodů a režimu na zámku mne unavoval a obracel vnitřnosti naruby. Konečná fáze je jen zrychlený seznam toho největšího odpadu a zvrácenosti autorovo fantazie. Celou dobu jsem si přál potrestání oněch čtyř zvrhlíků, ale jak to chodí všude na světě....
Ono celkově kniha je jen znázornění úchylek, mučení a fekálií, většina postav je jen "maso" bez duše, určeno k porážce.

Sade, Sade snad byla promítnuta jen tvá fantazie.

Mruskulka
03.10.2021 4 z 5

Markýz de Sade byl odsuzován, nyní je chápán jako významná postava dějin filozofie. Jak se píše, kniha 120 dnů Sodomy představuje první ucelenou sexuologickou studii člověka. Jde poznat, že je nedokončená, narychlo sepsána. Sade se snaží charakterizovat nejdůležitější sexuální vzrušení. Knihu jsem začala číst před více než 10 lety, ovšem jako náctiletá jsem se nedokázala pročíst kapitolami o vyměšování. I teď mi činily problémy, ovšem po překonání těchto kapitol již čtení šlo.

vemrazik
22.09.2021 2 z 5

No, co by člověk od této knihy asi čekal... Je to síla, každopádně se postupně ztrácí propracovanost - možná že je to dobře, aspoň je kniha kratší.
Odškrtnuto, znovu číst opravdu nemusím.

martinjandera
25.06.2021 odpad!

Celou dobu jsem se psychicky připravoval na to, jak tam budou prznit děti a zabíjet zotročené souložníky (proč se nevzbouřili???), ale jak tam začali velmi barvitě popisovat fekální sex se starýma smradlavýma babkama a vylizovat si ze zadku hov*na, musel jsem to zaříznout. Jen protože to bylo velmi čtivě napsáno, vydržel jsem do půlky.

sulinajindra
17.05.2021 odpad!

Nic horšího jsem ještě nečetla......víc se k tomu ani nedá napsat

Parwana
09.05.2021 3 z 5

(SPOILER) Nic horšího jsem v životě nečetla. V tom smyslu perverze, pornografie a hnusu. Na druhou stranu to bylo velmi čtivé. Čekala jsem, že to vzdám, ale nakonec jsem vydržela. Vrtá mi hlavou, že se dotyčné a dotyční nevzbouřili proti svým věznitelům, po všem, co chudáci zažili. Divím se, že to vůbec někdo přežil a mohl dál žít bez následků. Za posledních dvacet stran knihy by se styděla i čachtická paní... Jsem ráda za tu zkušenost, ale znova už to asi číst nebudu.

Jara.v
08.03.2021 odpad!

Tak tohle jsem po 40 stranách odložila. Docela se mi z ní navalovalo a to jsem byla na začátku.

MichaelaPersen
11.02.2021 5 z 5

No jo, tahle kniha to bylo neco pro mne :D sice jsem si musela napsat tahak, kdo je kdo, je tam hodne postav. Ale precetla jsem ji za jeden den. Vsem, ktere bavi podobne tema, mohu jen doporucit. Nebudete se nudit ani minutu, protoze dej a nechutnosti graduji kazdou kapitolou :D.

Jiřina18
29.01.2021 2 z 5

Nevím co k tomu napsat. Jedním slovem zhýralost

kristyna6527
19.01.2021 odpad!

Jediná kniha, kterou jsem fakt neměla buňky dočíst.

IvikaS
15.01.2021 3 z 5

Poněkud monotématické a propracovaná je jen část knihy, zbytek působí spíš jako osnova což je škoda. Připadá mi, že ty zajímavé věci jsou potlačeny na vrub nechutnostem, třeba to jak autor slibuje, že se o osudu nějaké postavy ještě dozvíme a pak nic nebo to odbyde jednou větou. Dále se také nic nedozvíme o trestech, které hlavní aktéři ukládají.

Yummymoon
02.12.2020 3 z 5

Filosofické dílo s poselstvím nebo dekadentní výstřelek člověka se silným sexuálním komplexem? Pravděpodobně obojí. Rozhodně je zajímavé na knihu pohlížet z hlediska psychologického a filosofického, kdy při nepovrchovém čtení lze zjistit, že tam je velká spousta myšlenek spjatých jak s dobou ve které to autor psal, s různými filosofickými pohledy na problematiku eudaimonie a hédonismu (radikálně ateistická variace na Thrasymachovy ideje) a i s rozpadem osobnosti narušených jedinců (je otázka, jak by se choval jedinec nenarušený - viz Zephyr, kde je ale zase nutno brát v potaz jeho věk), který dostane do ruky moc bez jakýchkoliv zábran. Celý dílo je navíc chytře koncipováno opakujícím se stylem, jenž dává nutkání postavit ho do paralely s typickou představou Pekla, kde se všechno utrpení neustále opakuje. Co se týče díla samotného, tak nemůžu říct, že jsem se nudil. Četlo se to až na výjimky docela dobře (chyby a překlepy v překladu z Levných knih neberu v potaz), jen dle mýho do díla až moc prosákla autorova subjektivní motivace (nebo jedna z nich) tvorby toho díla - vlastní uspokojení sexuálních představ a deviací. Dílo je tak mnohdy až zbytečně barvitě popisováno v částech, kde by být nemuselo (protože se to třeba neefektivně opakuje - nikoliv v smyslu pekla ale čistého autorského grafomanství) a naopak části, které by zasloužily více rozebrat jsou jen nakousnuty. Fakt, že kniha nebyla plně dopsána tomu dodává onu potřebnou mystiku ve smyslu "Ani vesmír nechtěl, aby někdo takovou zrůdnost dokončil" a musím uznat, že jsem za to docela rád, protože poslední dvě části se mi i přes to, že byly psány pouze zkratkovitou formou důležitých bodů, jež měl autor původně rozepsat, opravdu obsahově nečetly vůbec dobře a nedovedu si představit, že bych oněch cca 60 stran měl číst rozepsaných na 400 stran - to by bylo fakt Peklo. Co se týče hodnocení tak z mého pohledu 120 dnů Sodomy nedokážu ohodnotit tak, jak hodnotím jiné knihy, protože tahle kniha byla úplně něco jiného než jsem kdy četl. "Technicky" tedy průměrný tři, přičemž jsou v tom všechny autorský pozitiva textu, autorský negativa textu... a čistě pocitově ponechávám bez hodnocení.

LenaOrlovsky
08.11.2020 5 z 5

Zajímavá kniha. Některé pasáže jsem si musela přečíst několikrát. Je tam skvěle popsané, jak se v průběhu času vyvíjejí choutky čtyř přátel. Četla jsem ho kvůli lehkou fascinací a psychologickým aspektem knihy.
Musím ale podotknout, že ve vydání v Levných knihách (2010) je velké množství překlepů a chyb, které někdy trochu mění kontext. To mě trochu mrzí, protože kvůli tomu mi to občas dělalo značné problémy.

Afilada
04.09.2020 3 z 5

Šlo to číst dost těžko, aby se za tím vůbec našlo memento proti zneužití moci. V tomto smyslu je z hlediska protitotalitního poselství mnohem kvalitnější Pasoliniho film (1976), byť připouštím, že ani ten není pro každého.

Bobyna_666
21.07.2020 2 z 5

Nic pro slabé žaludky, už při samotném úvodu se vám udělá špatně.

Zirvith
12.07.2020 2 z 5

Opravdu otřesná kniha. A hlavně docela nudná a nezáživná, nečetla se zrovna nejlépe, a to nemluvím o těch popisovaných zvrácenostech. Ty ještě ušly, ačkoliv ke konci knihy byly zvrácenosti čím dál šílenější. Také nevypadalo nejlíp, že je podrobně popsán jen první měsíc a ty další tři jsou až příliš zestručněné, jako kdyby ta kniha nebavila už ani autora :) A upřímně si nemyslím, že by se skutečně našli takoví lidé, kteří by se tak vyžívali v těchto popsaných zvrhlostech. A to mám přitom ráda různé zvrácenosti, o kterých se v knihách také snažím psát, jenže tato kniha je prostě úplně něco jiného.... Celá kniha přečtena zhruba za měsíc a půl.

n.ezn.amy
17.03.2020 3 z 5

Zajímavý román, ve kterém tři muži se uzavřou na zámek s "vybranou společností" k provozování obžerství, různých sexuálních úkonů a vyprávění příběhů. Člověk by tuto knihu měl číst s určitým nadhledem. Pro mě osobně nic z toho nebylo vzrušující, ale bral jsem to jako klasické historické dílo. Že bych se k němu někdy vrátil to asi nehrozí, ale zase na druhou stranu určitě za přečtení stojí

Sherosraz77
03.02.2020 4 z 5

Tak nízké hodnocení? Je to škoda, kdyby se spousta lidí nad tímto dílem povznesla, nevtloukala si to do hlavy,nebrečela zbytečně jak je to ohavné a radši zatla zuby a dočetla to až do konce, tak by zde bylo podle mě větší hodnocení. Musím říct, že se mi moc líbí styl jakým je to napsaný, že i přesto, jak moc je to sadistický, tak autor nezapomněl vdechnout do příběhu trochu humoru. To jak neustále nazýval ta odporná individua :D starý prasák, chlípník, zhýralec :D taková slova jsou podle mě vhodná spíš jen pro dědečky, co mají \"slavíka\", nesnáší svojí starou, ve sklepě si schovávaj porňáče a dámský kalhotky, ale jsou vcelku neškodní :D Bravo! Tohle dílo mě pohltilo. Rozhodně stojí za přečtení!

Jardajerry
03.01.2020

Knihu jsem doslova hltal,zvrhlosti jsou precizne popsane, ale jak se zde pise, nemusi to byt pro kazdeho,kdyz si ale uvedomite ze je to jen kniha, da se nad tim povznest, pro me je to TOP knizka tohoto zanru.

Arcticus
23.10.2019 4 z 5

Čítanie pre otrlé povahy. Uznávam, že nie každý dokáže knihu dočítať a mnohých môže pobúriť. No svojim spôsobom je to dielo hodnotné minimálne ako ukážka rôznych typov sexuálnych úchyliek.