120 dnů Sodomy

120 dnů Sodomy https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24988/bmid_120-dnu-sodomy-k5O-24988.jpg 3 661 186

Tato kniha představuje vlastně první, byť nedokončený pokus o ucelenou sexuologickou studii člověka. Sade se snaží postihnout a charakterizovat nejdůležitější sexuální úchylky. Text patří k polemickým, avšak vysoce hodnoceným dílům.

Literatura světová Romány Filozofie
Vydáno: , Levné knihy

Les Cent Vingt Journées de Sodome , 1785

Frola9
17.10.2019 1 z 5

Zvládla jsem přečíst pouze šest dní... Na takový druh literatury nemám žaludek :-( K většině knížkám, u kterých jsem přečetla pouze ukázku, se snažím vrátit. Mám pocit, že jakmile jsem oživila hrdiny knihy, měla bych jim dát možnost svůj příběh dožít. Bohužel u téhle knihy mi je osud "hrdinů" naprosto lhostejný.

tomasblazek
19.09.2019 1 z 5

Po přečetní jsem 120 dnů Sodomy rituálně spálil v krbu. A tak by to měl s touto knihou udělat každý. :) Ale na druhou stranu - jsem rád, že jsem si tento extrakt zvrácenosti přečetl, k literární historii Evropy bezesporu patří.

WowKokinko
10.09.2019 4 z 5

Historky ze zvrácené společnosti, která se nebojí ničeho aby dosáhla uspokojení....je to hodně perverzní, ale celkem to stojí za přečtení, ale je to jen pro opravdu silné povahy

rutto45
31.08.2019 3 z 5

Určite jedno z najkontroverznejších diel. Aj keď je podstatná časť knihy venovaná degustácií exkrementov, inhalovaní vetrov, análnemu styku a rozmanitým spôsobom tortúry, najmä detí, myslím, že markýz, aj keď dosť brutálnym spôsobom, opisuje podstatu jedincov, ktorí by sa odovzdali, nebyť zákonov a systému, svojmu živočišnému ja. Takisto, ako bola homosexualita v minulosti tabu a trestaná a dnes už ju, okrem fanatických panbožkárov a latentých gayov strachujúcich sa o rozvrátenie ich tradičnej rodiny, vačšina ľudí "toleruje", tak aj fekalisti a sadomasochisti nachádzajú svoje miesto v spoločnosti. A možno je to aj váš nápomocný sused, vždy optimisticky naladený vodič autobusu, či tá najmilšia poštárka na svete, ktorí si po skončení práce doma navlečú latex, zoberú do ruky bičík a partnerovi s rubíkom v ústach a analným kolíkom v rektálnom otvore pekne všetko zpočítajú. Preto ako už v úvode napísal de Sade o uvedených praktikách: „Zvol si tedy své a zbytek ponech, aniž bys ho hanil, není-li podle tvého vkusu."

Ivaksa
18.06.2019

Zajímalo by mě jestli to má nějaký děj nebo to jen popisuje ohavnosti. Ale číst to nebudu,tak snad jen kdyby se objevil nějaký smysluplný komentář k mé otázce,děkuji...

Póžislava
16.06.2019 3 z 5

Asi nejnechutnější knížka, kterou jsem kdy četla a snad ještě nechutnější je filmové zpracování (kam se hrabe Lady Fuckingham). Jsem ráda, že jsem knihu dočetla, i když mnohdy jsem se přemáhala, a to si myslím, že vydržím hodně. Jestli si člověk chce vyzkoušet, jak moc silný má žaludek, tak je to dobrá výzva :D

Switch
10.03.2019 4 z 5

Kniha, kterou jsem dostal do ruky mě velice překvapila, je až s podivem, co lidská mysl může vyplodit a 120 dní sodomy je toho důkazem. Pominu-li něchutné pasáže, kterými je kniha dosloba nabita, je zde zachycena možná zrůdnost hlavních postav, které popírají jakoukoli lidksou morálku. Z psycholigického hlediska je tedy tento román velice poutavý. Ani si nedovedu předtavit, co se mohlo v knize dít, kdyby Markýz De Sade dílo kompletně dopsal. Rozhodně ji nedoporučuji slabším povahám ani psychicky nyrušeným lidem. Mohlo by to mít neblahé následky ať už pro ně samotné, tak pro společnost. Já sám jsem byl po dočtení knihy v opravdu prazvláštním rozpoložení...

switch.man
15.02.2019 2 z 5

Bohatí a mocní "hrdinové" nacházejí životní štěstí a uspokojení v mučení a utrpení chudších a méně mocných. Jejich životní filosofií je pouze užívání života vrchovatými doušky požitků. A jak s jídlem roste chuť, končí škála jejich požitků až u těch fatálních.
...
Kdybychom vypustili z knihy zmínky o tvorbě a konzumaci fekálií, počet stran by se zúžil na méně než polovinu. Až mne zaráželo, kolik prostoru tato Sadeova nejspíše oblíbená kratochvíle dostala. Dalších 30% je anál převážně s nezletilými. Zbytek je směsicí sadismu, DS, fetiší....
Celkově - těch několik pro mne zajímavých momentů bylo udusáno hromadou výkalů.
Ale jsem rád, že jsem se tím prokousal až do konce. Tou knihou.. :D

Vlastovka931
05.02.2019 5 z 5

Super nechutne úchylny se super stylem vyprávění. Bible pro ultrauchyly.

RunningWolf
12.01.2019 3 z 5

Kniha dočtená.S menšími pauzami.Ne z důvodu toho že by to bylo ,,úchylné,, zvrácené,, nebo ,,sadistické,, jednoduše proto že je tématem je to trošku repetitivní (To je tím neustálým mrdáním mezi stehna,sraním a prděním do huby)
3/4 knihy roztažené 30dny ze 120 jsou napsané dobře,pěkným stylem ale obsah je stále stejný,proto je největší škoda že to nejlepší z knihy (To nejvíc SADO!) resp. poslesních 60 dní ze 120 je až ke konci navíc vypsané jen jako seznam a nejde se do podrobností.To hodnotím jako největší mínus knihy protože kdyby začátek nebyl tak rozepsán a konec naopak byl tak by tohle byla bible všech ůchylů,perverzů a sadomagorů.Což asi i tak je :D Za mě 7/10

bara8636
08.01.2019

Pro mě zajímevé čtivo. Plné "vychytávek", které by vám v dnešní době asi jen těžko prošlo! :-D

pyrokarus
30.12.2018

Zajímavé je zde číst, kolik žen tu knihu četlo a jak se nad ní pohoršují :D
Hotové něžné, romantické duše :)

AnetaA
14.09.2018 2 z 5

Nedaří se mi knihu dočíst a to jsem relativně na začátku. Ty rozsáhlé popisy postav a kdo komu bude moci dělat to a to...Bože, to je tak neskutečně nudné a zdlouhavé. Možná se pokusím knihu někdy dočíst ale jinak mě dost zklamala.

Shannon
08.08.2018

Řadím jí mezi přečtené, i když jsem ji ještě nedočetla. Ale už to bude víc než rok, co jsem začala, takže pokud se k ní někdy vrátím budu muset začít znovu. A začínat číst tohle znova. No asi nechci už.

Co k tomu říct, autor se asi snažil čtenáře šokovat, tím jaké krutosti a nechutnosti napsal. Myslím, že se mu to daří i tolik let po smrti a proto mu dávám tady tu jednu hvězdu.

Dále je to také docela obsáhlý seznam sexuálních úchylek, takových co by mě snad v životě nenapadly a takových které jsem nikdy nechtěla znát. A děj se pak také dost opakoval, což nudilo, takže vlastně to je docela nudná kniha v podstatě.

Citra642
01.07.2018

Knihu jsem zatím nedočetla.Láká mě,ale nedám ju bez přestávek. Je to nářez,samá úchylárna,zvrácenost.Tolik hnusu no na to musí být žaludek.Ale budu pokračovat až do zdárného konce.To si nemohu nechat ujít.Super.

RendysStrange
18.06.2018 odpad!

Tak tuto knihu jsem přečetla ze zvědavosti. Když jsem ještě studovala, kluci o této knize básnili. No nedalo mi to a přečetla jsem ji, dokonce jsem se podívala i na film. Větší zvrácenost jsem nečetla, knihu a film hodnotím jako odpad.

Set123
07.05.2018

O…..k, takže 120 dnů sodomy.
Upřímně si nejsem jist, jak začít, ale asi to vezmu rovnou od bodu tak lidmi oblíbeného: porno, filozofické dílo, nebo dílo sexuologické? No, jediné, co jsem schopen říci je, že se rozhodně nejedná o žádný masturbační materiál, ba dokonce to přesně k tomuto má velmi daleko. Samotné akty jsou velice stroze líčeny vypravěčským způsobem jako: „Nechal si nasrat do huby a po té to spolkl.“, ba dokonce to velice odpuzuje od jakýchkoli sexuálních myšlenek.
Dále pochybuji, že jsem jediný, komu slova jako hovno, prdel a srát vyloženě vadí, jsou-li použita v popisu od samotného vypravěče a ne v řeči nějaké postavy, což se zde bohužel děje neustále.
Někteří lidé tvrdí o 50 odstínech šedi, že se v nich autorka snaží všemožně vyhnout přímého označení pohlavních orgánů a jsou místo nich používány věci jako „Jeho mužnost“ a jiné. No a napříč všemu očekávání je to tu tak stejně. Ani jednou, za těch 400 stran jsem nezaznamenal slovo typu „penis“, nebo „pyj“, zato však slova jako „čuráček“, „ocas“, „mužnost“ a dejme tomu „kláda“, jsou v této knize neustále.
Někteří jiní v tomto díle vidí ohromné filozofické umění, které odhaluje temnotu v srdcích lidí a tak dále a tak dále. No, tito lidé mají bezesporu pravdu, omlouvám se však, ale tuto myšlenku lze zpozorovat v každé třetí knize a každém druhém fantazy.
No a poslední téma, které vytáhnu je sexuologie. No, rozbor některých sexuálních praktik a úchylek to rozhodně je, ale nejedná se o 600 rozličných příběhů a 600 jedinečných zvráceností, nýbrž o toto v čísle 50.
Autor píše, že pokud se vám budou některé části zdát podobné, stačí aby, jste si je přečetli znovu a uvidíte, že se liší. To je pravda, ale jedná se o změnu v počtu zúčastněných, nebo týraných osob, nebo jiné, čistě proporční rozdíly, či technikálie.
Tak abych dal příklad, v jedné povídce se píše: „Nechal si nasrat do úst a pak to spolykal.“ A v druhé „Nasrala mu na talíř a on to z něj snědl.“
Nekritizuji toto dílo pro to, že je nechutné a stereotypní, což bezesporu je, ale kritizuji ho pro jeho jednoduchost a pro to, že není takové, jaké samo sebe snaží prezentovat. Uděluji 2 hvězdy.
(Jo a co se týká znechucení, nebo něčeho podobného, to ucítíte v každé části tak tři povídky a pak vás to přejde, proto, že v první části to je neustále: sperma, sperma, hovna, hovna, moč, moč. V druhé: odpanění, odpanění, bičování, bičování. Ve třetí: mlátí, mlátí, řeže, řeže. A ve čtvrté: jed, jed, oheň oheň.)

Mario32
24.03.2018

Hlava mi nebere, že někdo dokáže tuto knihu ocenit pozitivně. Asi snad podobné, ne-li stejné zrůdy, jakožto hlavní hrdinové v ní a nebo jim to nejvíc zarážející uniklo. A to ne kvůli zvrácenostem a jinym uchylným praktikám, které jsou v ní uvedeny. Ale proto, že hlavní cílovou skupinou těchto nehorázných zhovadilostí jsou v knize uvedeny hlavně deti!! Které ještě k tomu všemu (podle tzv. ''vypraveček'' v díle) nejsou kolikrát tak úplně vyloženy jako nevinné oběti ale je zde hodně barvitě popsáno, jak svého pedofila snad i vybízejí a provokují ke zneužití a za přislíbenou odměnu přivedou i další děti (a to jsem uvedl jen zlomek toho, co tam je popisováno za detaily) . Je to kniha dělaná ne/jen pro pedofily a neměla by vůbec existovat!! A už vůbec ne takhle volně k dostání!!

MC87
13.03.2018 4 z 5

Výborný román o těch, kteří se v životě už fakt museli nudit...Kromě 4 hlavních hrdinů tu v příbězích narazíme na bezpočet klášterních představitelů, kteří sice vzorně dodržují celibát ve smyslu klasického styku, což jim ale nebrání dopřát si jiné typy rozkoše...

Roztomile zvrhlá kniha, která má, na rozdíl od "50 odstínů", trochu říz. Je psaná příjemným jazykem období romantismu, který není nepodobný Verneovi nebo Dumasovi (vyjma obsahu). Samozřejmě, že jsou tu z dnešního pohledu nelogičnosti, například vězněné osoby měly při své převaze velmi dobré příležitosti přemoci své pány,ale nevyužily toho, ani se nepokusily.

Nesmíme opomenout filozofický aspekt knihy, kdy si zvrhlí mučitelé pokládají, mimo jiné dnes více než aktuální otázky, zda mohou být všichni lidé na světě šťastni. Nemohou. Jeden z nich, vysoce postavený, který se podílí na výkonu moci například vždy rozhodne pro trest smrti - protože mu to přináší sexuální uspokojení...

Nomia
22.02.2018 2 z 5

Ze zvědavosti, pro zajímavost doporučuji přečíst. Neupírám 120 dnům sodomy, že na svou dobu to bylo neskutečné dílo, ale je to takový soubor všech možných (i nemožných) úchylek od fekalporna po sadomaso.
Ano, je to úchylné, obscénní a zvrácené, nicméně ke konci knihy si uvědomíte, že je to spíš nuda...