12. 12.

12. 12. https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/298130/bmid_12-12-yMr-298130.png 4 173 73

Kapitán Karel Krol vyšetřuje hromadnou vraždu skupiny mladých rebelantských malířek, které si říkají Wild graffiti. Jak tento masakr souvisí s incidentem, jenž se odehrál na česko-rakouských hranicích před skoro čtyřiceti lety? Následují další vraždy spojené s namalovanými extravagantními obrazy… Kniha českého spisovatele a spoluautora scénáře seriálu Kriminálka Anděl, který za svoji prvotinu Intrikáni získal Výroční cenu nakladatelství Mladá fronta v kategorii původní česká tvorba.... celý text

davidurban1973
14.01.2019 4 z 5

Velice dobře napsaná detektivka, hodně čtivá. Uvěřitelná.
Autor dej pěkně zaobalil a až do posledních stránek zakryl hlavní důvod toho o co vlastně jde, trošku to připomíná námět jako pro knihy od Clancyho nebo Forsytha, kdy dobře využil nějaké existující historické situace a obalil ji zajímavým dějem této detektivky.

Jako malou výtku ohledně znalosti prostředí, mohu napsat že mi zpočátku dost vadilo ze si autor plete výjezdovku se zásahovkou.
stejně tak pro mě přišlo trošku neuvěřitelné, proč by po běžných i když masovejsich či poté sériových vraždách pátrali na organizovaném zločinu...

TaLu
16.12.2018 4 z 5

V poslední době jsem se několikrát zarazila u hodnocení cizích knih, které byly označeny jako thrillery.
No vida - český autor, známé prostředí v srdci Evropy a toto kritérium hravě naplní.
Série brutálních vražd, případ sahající do dávné minulosti. Hlavní vyšetřovatel mi vyloženě sedl, i když doma bych ho nechtěla ani za nic. Jak se začíná projasňovat dávné události, přibývá mrtvol. Občas mi malinko drhlo popisování chování a myšlení postav, ovšem to bylo opravdu nepatrné.
Velmi se těším, až si přečtu další knihu autora s tímto vyšetřovatelem, ale budu muset počkat, až se v knihovně nějaká objeví.
Doporučuji, kniha je lepší, něž mnohé zahraniční opěvované thrillery.

Olous1
30.09.2018 5 z 5

Tak tohle mě fakt velice bavilo.Stránky jsem nestačila otáčet. Kapitán Karel Krol byl dobrej.Určitě si přečtu další knihy od pana Jareše.Za mě doporučuji.

Ohajdová
05.09.2018 5 z 5

Super napísané , ako ostatné jeho diela , sú napínavé až do konca .

Modrina
03.08.2018 4 z 5

Tak z tohoto příběhu i při teplotách, které teď panují, dost mrazí. No, rozhodně mám o čem přemýšlet. Velmi dobře napsáno.
Jednu hvězdu srážím za gramatické chyby (aspoň v elektronickém vydání jich bylo fakt dost) - např. je rozdíl mezi slovy "tip" a "typ", "svézt" a "svést", "budu vidět" a "uvidím", sem tam špatně i/y v příčestí minulém, trpný rod slovesa "být" opravdu není "by jste" atd. Škoda, hodně to rušilo.

Eicherik
15.07.2018 5 z 5

Parádní jízda. Na můj vkus trochu přehnaná, ale dá se tohle vytýkat thrilleru? Kladně hodnotím i kořeny příběhu v minulosti. Dávám pět hvězdiček.

Prateri
15.06.2018 5 z 5

Panu Jarešovi se podařilo mě vyděsit. To se mi moc často neděje, když čtu krimi knihy. Tohle na mne působilo dost skutečně, asi také tím, že se to neodehrávalo někde za velkou vodou, ale bylo to v zemi české. Kniha může směle soutěžit s dovozovou krimi literaturou. Velice povedená četba.

čef
30.11.2017 5 z 5

V naší kotlině nejsme v detektivkách zvyklí na různé spiklenecké teorie jakož i na vykoumané sériové vraždy s komplikovaným motivem. Nicméně v této knize je toto vše podáno celkem uvěřitelně a nelze než pochválit úsilí napsat něco, co se dá měřit se světovou úrovní tohoto žánru. Líbilo se mi.

francouz
10.11.2017 5 z 5

Uf, to byla teda jízda. Musím říci, že pan Jareš umí vystavit dějovou linku velmi dobře. Celý příběh má vše co od dobré detektivky očekáváte. Drsného hrdinu, který prožívá dobré chvilky s těmi né moc dobrými, tak jak je známe všichni. prostě někdy to jde, jindy to na Vás padá a ještě se Vám zdá, že tomu všemu jdete naproti. krve tolik, že samovloně vytíká z knížky a někoho kdo je stále o krok před vámi a tahá za všechny možné nitky, tak aby Vám překazil vypátrat co se za tím věím skrývá. Je sice fakt, že jsem tušil, co se vyklube z pěstouna Krolových, ale že ten konec bude až tak vygraduovaný, to jsem nečekal. pan Jareš mě navnadil na další svoje knížky.

marimari
03.11.2017 5 z 5

Dávám 5 hvězdiček! Čtivé, napínavé !

Endy17
25.10.2017 5 z 5

Překvapivě někteří komentující vyčítají knize v polovině "ztrátu dechu", mně naopak druhá polovina přišla ještě zajímavější. Nitky se pomalu rozplétají a na povrch se derou dosud neznámé souvislosti.

Hanulka25
28.09.2017 5 z 5

Moc pěkné - doporučuji

šipek
15.09.2017 5 z 5

Tak po této knize jsem šáhl v knihovně jelikož mi tento autor poslal kdysi ukázku této knihy a mě se to líbilo. Opravdu jsem nebyl zklamán ba naopak tato kniha předčila mé očekávání. Umím si představit dle této knihy natočit film. Kniha je velmi čtivá a nepostrádá napětí. Závěr byl pro mě dost překvapivý. Určitě sáhnu po další knize tohoto autora.

Hell_Rihova
18.08.2017 4 z 5

Skvělý příběh, nemohla jsem se od něj odtrhnout. Akorát když jsem nad příběhem zpětně přemýšlela nad celým dějem, přišlo mi to poněkud zamotané, ale to asi k pořádné kriminálně patří. Jsem ráda že jsem si mohla knihu přečíst a poznat, co znamená číslo 12. 12., že to není jen moje datum narození :)

Luci136
30.06.2017

Wau... To byla jízda. Skvěle napsaná kriminálka, která mě strhla do příběhu hned od začátku. Stále jsem podvědomě čekala kdy a jak zapadne chycená rodina....
Vše zapadlo a mě knížka bavila.
Moc pěkné čtení.

Kalina
29.05.2017 3 z 5

Musím souhlasit s předešlých komentářem. V druhé půlce knihy jsem hledala důvod proč číst dál. Snad, že se mají knihy dočíst?

Brace
22.03.2017 4 z 5

Do poloviny knihy jasných pět hvězd - rituální vraždy, čtivost, napínavý děj, atraktivní hlavní hrdina. Po půlce se začaly nabalovat motivy a dějové linky, které čtenáři začínají zamotávat hlavu (bohužel v negativním smyslu) a ke konci knihy si už příběh žije vlastním životem, kdy se autorovi nepodařilo ho zdařile ukočírovat. Závěrečné stránky už byly jako z kovbojky. Přesto stále nadprůměrné čtivo, a rád se pustím do dalších knih pana Jareše.

Aleh
11.03.2017 5 z 5

12.12. je opravdu se vším všudy promyšlený a dopodrobna propracovaný detektivní případ, který udrží čtenáře v napětí až do konce, kdy dojde k překvapivému rozuzlení. Pořád jsem čekala, kdy a jak dojde k propojení dějové linky téměř 40 let starého případu manželů Brázdových a jejich desetileté dcery z roku 1976 na česko-rakouské hranici se současným případem hromadné vraždy dívek, které si říkají Wild graffiti. Na scénu přichází kapitán Karel Krol, který se ujímá složitého případu a krok za krokem odkrývá jeho pozadí a my se v samotném závěru dovídáme, co se vlastně toho 12.12. událo. A zároveň se nám odkrývá také mnohé ze života samotného vyšetřovatele Karla Krola. Strhující, napínavé čtení.

Prey
18.02.2017 3 z 5

Aktuální hodnocení 86 % při podobném počtu hodnotících se mi jeví jako něčím ovlivněné, pravděpodobně recenzními výtisky, ale možná jsem jen paranoidní. Je to béčko jako prase. Sice béčko vynikající, ale definitivně béčko. Narvat do jedné knihy rituální vraždy, lesbický graffiti gang, náboženské symboly, znetvoření kyselinou, vysokou politiku, pitevnu, sexuální nezdrženlivost, dávné události s vazbou na dnešek, fobii z nečistot, bulvární média, prostituci, únos, znásilnění, rozvod, dějinný státní vývoj, dětský domov, sebevraždu, interview s vykastrovaným pachatelem, drogy, kriminalistické postupy a já nevím co ještě, tak jste buď někdo jako Larsson, kdo z toho na mnoha stovkách stran vytvoří atmosférický mrazivý trhák, anebo nejste někdo jako Larsson, a vyjde vám rodokapsový text plný klišé, věcných i jazykových. Který v českém prostředí, v takovém tom „malém českém bordelu“ (jak to pojmenoval Frýbort ve druhém Vekslákovi), působí přepáleně. Knížka mimořádně čtivá, rychlá, snaživá ve své rozkročenosti, ale přes množství motivů povrchní, jednoduchá, z trafiky. Doporučuji fandům drsnějších detektivek ze současnosti jako oddechové čtení na cesty.

papajapa
09.02.2017 5 z 5

5 z 5 *
Knihu zařazuji mezi své oblíbené a vřele doporučuji. Díky této knize začínám přicházet na chuť detektivkám a thrillerům.