106x Mariánské Lázně

106x Mariánské Lázně https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/328554/mid_106x-marianske-lazne-njH-328554.png 5 3 2

aneb vyprávění o městě, kterému postačilo 100 let k dosažení světové proslulosti. Literární pocta legendárním lázním na západě Čech. Kniha je rozdělena na čtyři části: Z historie Mariánských Lázní, Život ve starých lázních, Mariánské Lázně z medicinských pohledů a Zajímavosti a kuriozity, doplněná statí Mariánské Lázně v letopočtech.... celý text

Otakaro
13.01.2023 5 z 5

Neodolal jsem jako vojín, když jsem kroutil povinnou vojenskou službu v letech 1993 - 1994 u VÚ (vojenský útvar) 6983 Klimentov. Tato kniha byla tehdy v Mariánských Lázních k mání jen na určitých recepcích lázeňských hotelů. Zakoupil jsem ji v hotelu Polonia. Cenu si již nepamatuji... Ale vídeňská káva tehdy v Mariánkách byla za 6 Kč, posypaná strouhanou čokoládou pak za 7 Kč. Měl jsem touhu zjistit něco více o místě, kde jsem sloužil a nakonec tam strávil téměř rok svého života. Tato kniha mi ty informace dala, mám ji stále doma v knihovně jako určitou relikvii. Mé hodnocení je možná ovlivněno láskou k místu samému, ale i pan Horníček se vyznal ze své náklonnosti k Mariánským Lazním. Budiž mi tedy odpuštěno, pokud by někomu tato kniha přišla nezajímavá.

Nočnípták
07.06.2018 5 z 5

Tohle byla pochoutka. Čtenářská pochoutka. Vzhledově nic moc, ale obsah na jedničku. Zajímavé čtení. Historie vzniku lázní prokládaná popisy přírody, pramenů. Spousta známých jmen dávné i nedávné historie. Tahle knížka se povedla.

Mariánské Lázně

Vladimír Křížek