101 sci-fi filmů, které musíte vidět, než umřete

101 sci-fi filmů, které musíte vidět, než umřete https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30538/bmid_101-sci-fi-filmu-ktere-musite-videt-bTY-30538.jpg 4 54 6

Pletou se vám Dagobah a Délos, Mingové a Morloci? Chtěli byste lépe rozumět filmu 2001: Vesmírná odysea? Od nízkorozpočtové klasiky Flash Gordon až po strohý počítačově generovaný svět Matrixu, filmová sci-fi neustále posouvá vizuální i dramatické hranice lidské představivosti. 101 sci-fi filmů, které musíte vidět, než umřete je vaším spolehlivým průvodcem tímto světem. Díky science fiction může kterýkoliv filmový žánr překročit do jiné dimenze, a to i doslova. Vezmete typickou policejní honičku a umístíte ji na Mars. Vylíčíte dům, ve kterém straší, pak přidáte roboty. Rozehrajete klasický milostný příběh, jen z jeho protagonistů uděláte mutanty. Dobrý sci-fi film převrací známý svět naruby, pohrává si s fyzikálními zákony, a přitom ani na chvíli nezapomíná zahrnovat diváka fascinujícími průhledy do světa budoucnosti. Komentáře filmových kritiků, historiků a badatelů ve 101 sci-fi filmů, které musíte vidět, než umřete zasvěceně a s láskou osvětlují všechna ta blízká setkání, vzdálené planety, cesty časem, černé díry, podivínské kostýmy, futuristické technologie, záhadné síly, vesmírné koráby, světélkující nápoje a civilizace ukryté v podzemí. Připoutejte se, prosím, tahle raketa vás vynese až k výšinám vědecké fantastiky.... celý text

Literatura naučná Umění
Vydáno: , Slovart (ČR)

101 Sci-Fi Movies You Must See Before You Die , 2009

Spock32
08.03.2015 5 z 5

Knihu jsem si koupil a rozhodně nelitoval.Sice tam podle mě ještě pár filmů chybí ale i tak je to perfektní publikace.Čtenář si za necelé dvě stovky přijde na své,seznámí se s těmi nejdůležitějšími snímky jaké kdy kdo natočil a navíc mu ani nezabere moc místa.410 stran obsahuje stručný popis jednotlivých filmů včetně barevných fotografií s komentářem jak režisérů tak kritiků.

M.Rodriguez
22.04.2014 5 z 5

Některé tituly jsou opravdovým filmovým klenotem a stojí za to vidět, proto rozhodně tuto knihu doporučuji všem co mají rádi sci-fi filmy.

OldaB
06.04.2014 5 z 5

Podobně jako horory příjemné počtení pro fanoušky filmu.

Phoenix16.cz
01.01.2014 4 z 5

Toto je knížka, která každého sci-fistu zaujme na první pohled. Je to v podstatě taková malá encyklopedie sci-fi filmů vydaných od roku 1902!, tj. od prvopočátku filmu jako takového. Po zběžném prolistování jsem zjistila, že zhlédnutou mám asi třetinu obsahu, přičemž poměrně značná část mainstreamu chybí. Je to na škodu? Těžko říct. Je to výběr filmů určité skupiny lidí (a je poměrně znát, že to vybírali lidi primárně zaměření na horory) a každý jiný by určitě přidal tucet dalších filmů, které on považuje za stěžení. Dá se to otočit v plus, protože je tu tím pádem spousta filmů, o který jsem ani nikdy neslyšela a aspoň teď nemám problém s přemýšlením "tak jakýpak film si stáhnu dneska".

Daxie L. Jesus
27.12.2012 5 z 5

V mnoha případech bych s panem Schneiderem nesouhlasil (např.: THX 1138, Code 46, Gattaca nebo The Abyss) a některé úžasné sci-fi snímky tam ani nezmínil (Artificial Inteligence). Ale stejně...

Jill
30.11.-0001 5 z 5

Ach, jak neuvěřitelnou radost jsem měla, když s mi podařilo tohle sehnat a postavit na čestné místo mé knihovny. Kniha od autorů "filmů co musíte vidět než umřete" a vážně stojí za to si ji opatřit, pokud jste stejně geek jako já;) Je tam všechno!

film sci-fi filmy

Steven Jay Schneider