1001 myšlenek, které změnily naše uvažování

1001 myšlenek, které změnily naše uvažování https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/222196/1001-myslenek-ktere-zmenily-zpusob--222196.jpg 5 9 2

Přinášíme vám 1001 originálních myšlenek, které byly v našich dějinách nalezeny, formulovány a zaznamenány. Vybrali jsme to nejzajímavější, co se honilo v hlavách výjimečných lidí od Konfucia a Platóna až k dnešním myslitelům. Přečtěte si, co ovlivňuje naše životy – můžete tak učinit díky Johannu Gutenbergovi z patnáctého století a jeho myšlence na zlepšení knihtisku. A nečetli byste vůbec nic, kdyby staré Sumeřany před 5000 lety nenapadlo sestavit abecedu. Díky nim můžete zjistit, jak řecký filozof Zénón uvažoval o letícím šípu, jak moderní věda předpokládá vliv mávnutí motýlího křídla na bouře v Atlantiku i to, co vedlo k vytvoření „Fermiho paradoxu“. Existuje ještě další důvod, proč si tato obsažná kniha zaslouží vaši pozornost – je to intelektuální výzva, tedy něco, o čem je zábava přemýšlet. Jak zjistíte při čtení, velké ideje stojí za kritiku, chválu, zavržení i vylepšení – jen vy můžete rozhodnout, jaký postoj k myšlenkám uvedeným v této knize zaujmete. Užijte si to.... celý text

Literatura naučná Encyklopedie
Vydáno: , Grada

1001 ideas that changed the way we think , 2014

fanous21
17.11.2021 5 z 5

Poctivě, od začátku do konce přečtená kniha, během několika set sezení na wc v průběhu 20 měsíců. Vážně, jedná se o povedený počin, vybraná hesla jsou zajímavá a relevantní vůči záměru autorů, tzn. přiblížit pravděpodobně ty nejdůležitější milníky v historii nejen myšlení, ale i nápadů, kreativity a leckdy i odvahy. Jistě, na omezeném prostoru nelze očekávat vyčerpávající výklad k danému pojmu, ale pro otevření či seznámení s ním je jistotně postačující. Drobnou výtku snad jen k velice omezeně zastoupeným pojmům z období středověku. A pro mě poněkud méně zdařile vypracované pojmy z oboru matematika (ale viz omezený prostor).

chamyl
16.07.2020 5 z 5

Zajímavě a pro přehlednost i tématicky seřazené myšlenky, objevy a fakta z reprezentativní palety života a jeho nejrůznějších oblastí.
Výběr, který spíše inspiruje k dalšímu poznávání, než zcela vysvětluje jednotlivé myšlenky.
Dobrý zdroj pro zvídavé k dalšímu studiu.

umění kultura řemesla

Autoři knihy