1000 hradů, zámků a tvrzí

1000 hradů, zámků a tvrzí https://www.databazeknih.cz/img/books/80_/80255/bmid_1000-hradu-zamku-a-tvrzi-Qqs-80255.jpg 5 17 6

1000+1001 série

Již Karel Hynek Mácha si evidoval „hrady spatřené“ a tato romantická záliba nás od 19. století provází dodnes. Hrady, zámky, tvrze, tajemné zříceniny – to jsou jednoznačně ty nejčastější turistické cíle, jichž jsou na našem území tisíce. Publikace obsahuje výběr těch nejvýznamnějších, nejcennějších a nejvyhledávanějších památek tohoto druhu. Každá z nich je představena barevnou fotografií a stručným textem, připojeny jsou informace o aktuálním dění. Většina z objektů je přístupných, některé můžeme obdivovat pouze zvenč... celý text

nikolet
16.11.2023 5 z 5

Kniha nabízí úžasné tipy na výlety. Jsou zde známé, ale i méně známé hrady, zámky a tvrze.

lamar3000
10.03.2021 5 z 5

Ta kniha je dobrá dozvěděl jsem se jaké hrady jsou v česku a díky tomu jsme byli v losinach na zámku.

SilvieSisinka
20.05.2020 5 z 5

Skvělá kniha plná hradů, zámků. Stvořená na skvělý výlet.

Gweny
18.09.2018 5 z 5

Ráda cestuji po krásách české vlasti a tahle kniha je pro mě vždy výborným odrazovým můstkem.

MinaHawke
10.07.2018 5 z 5

Skvělá kniha, ve které najdeme naše hrady, zámky a tvrze, jak už napovídá název. Líbí se mi, že je v ní napsáno třeba i jestli je hrad nebo zámek přístupný veřejnosti a kdy.

Filatov
04.09.2016 5 z 5

Výborná kniha pro všechny, které zajímá putování po jak bych řekl hradech českých. Ukazuje ty známé, ale i ty neznámé, čímž značně rozšiřuje povědomí o našich hradech. Kniha je jasným důkazem, že česká krajina je plná takových krásných staveb. Kniha je přehledná, stručná a obsahuje krásné barevné fotografie a snadno se v ní orientuje.

tvrze hrady a zámky

Autoři knihy