1000 chlapeckých otázek

1000 chlapeckých otázek https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/129672/1000-chlapeckych-ota-129672.jpg 3 11 3

1000 otázek, na které se dospívající chlapci neodváží nebo nechtějí ptát svých kamarádů, sourozenců, nebo rodičů. Tato kniha se snaží pohlédnout na svět jejich očima a nabízí řešení otázek, které se v tomto období zdají být životně důležité.

Literatura naučná Rodina
Vydáno: , Nava

1000 jungenfragen

Mr.Fox
29.11.2018 3 z 5

Sice jsem již z věkové kategorie, které je kniha určena, vyrostl, přesto však i mě poskytla pár zajímavých postřehů. Tak třeba - bezprostředně po požití kyselých potravin by se údajně neměly čistit zuby, jinak se poruší zubní sklovina; Coca-Cola kdysi obsahovala (či snad ještě v minimální míře obsahuje?) složku z keře koka, ze kterého se získává i kokain; že návštěva kosmetičky může být někdy opravdová zábava a rovněž být k užitku; a tak dále. :-)

Osobně cením zejména první 2/3 knihy, pojednávající o: dospívání (pubertě) a s tím spojenými změnami zevnějšku, významu přátel a rodiny, lásce, sexu, zdravém životním stylu, drogách a komunikaci mezi lidmi. Místy šlo o velmi poučné a zajímavé informace. Závěr se pak zaobírá učením a trávením volného času.

Kniha má i přes své 20-ti leté stáří mladému čtenáři stále co nabídnout. Rodiče by však nemuseli souhlasit se všemi pasážemi knihy. Na to je ale jednoduchá rada - zodpověz otázky dítěti sám, nebo nekritizuj knihu, která musí práci udělat za tebe. ;-)

martas006
06.01.2017 3 z 5

I když jsem holka, nedalo mi to a přečetla si to. Docela to šlo.

benda02
13.08.2013 1 z 5

Kniha, která mě už v době svého vzniku nic nedala a ted, v době internetu by si každý mohl cokoli vygooglovat.