100 nejlepších hororů

Miloslav Švandrlík je nejen velmistrem humoru. Je doma i mezi draculy, upíry, krvelačnými bestiemi a nejrůznějšími monstry. Přímo blaze mu je o půlnoci na hřbitově, na opuštěné samotě, ve starém zámku nebo v černočerném lese. Těmto lokalitám a jejich obyvatelům již léta věnuje neutuchající pozornost a dokladem jeho zájmu je řada povídkových knih, jejichž ústředním tématem je napětí a strach a hrůza a děs. Miloslav Švandrlík je neobyčejně vynalézavý ve strašení a nahánění husí kůže. Antologie jeho nejlepších hororů je toho přesvědčivým důkazem. Bát se se Švandrlíkem je čtenářským požitkem, který ovšem nevede k deportaci na psychiatrickou kliniku, ale ke čtenářskému maratonu, dokud se nepročtete až na konec. V této knize se lze bát a potěšit stokrát. A jak jinak než s humorem!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/305730/100-nejlepsich-hororu-CSx-305730.jpg 4.4103
Horory, Literatura česká
Vydáno, Epocha (ČR)

Kniha 100 nejlepších hororů

Mergirus

Kniha se četla moc pěkně. Měla jsem ji jako odpočinkovou četbu a pobavila.

Kontryhelka
30.11.2020

Skvělá kniha hororů. Prakticky všechny tyto povídky se opakují v různých knihách, pod jinými názvy. Čtivé, perfektní, mrazivé, vtipné.

Masoo
11.11.2020

Tady si každý najde něco, ale jako celek to úplně super není. Některé povídky jsou super krátké, některé jsou spíš úsměvné. Děsivé to je spíše jen občas, když se nad tím zamyslíte... Ale povídka, kde je důchodce závislý na zvuku umíráčku mě dostala:-).

Peter74
10.11.2020

Tato zbierka poviedok ma nadchla. Autor ju podal svojskou ľahkosťou a napätím. Tajomstvá mystiky, domácich legiend a povier. Skvelá práca.
Rád si ich pozriem vo filmovej tvorbe,
so skvelými hercami.

Ashi
11.07.2020

Krásné kresby, humorné příběhy!

Kája95
23.02.2020

Švandrlík není zrovna těžká literatura,ale přesto jej mám moc ráda. Pobaví, neurazí a jeho horory jsou fakt super

Jaruš7
03.10.2019

Je zvláštní jak si ke kresbám Neprakty chystáte úsměv, ale ono to zde tak nefunguje, jsou to fakt horory bez humoru.
Strašidelnost 100 x.
Jeden za všechny : Kutilský sběratel okouzlený umělecky ztvárněnými kříži se jal na své zahradě vystavit tuto sbírku. Její rozsah byl megalomanský a když pro extrazážitek vršil k nim podlouhlé kopečky z hlíny byla z toho atrakce pro turisty.
K dovršení titánské iluze bylo jen třeba nákladně přesunout mramorovou hrobku na střed zahrady, což se stalo tím posledním pracovním činem a odpočinek po práci zde byl i tím posledním. Ve svém, na svém na věky.
Fajnové dílo s extra hororovou náplní.

vladislav6610
24.07.2019

Né moc zdařilé nahuštění jinak výborných příběhů. Pan Švandrlík věděl, proč je vydávat pozvolna, v několika knížkách. Humor i horor se má dávkovat po kapkách.