100 dní štěstí

100 dní štěstí https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/220646/bmid_100-dni-stesti-jYM-220646.jpg 4 306 96

Hořce úsměvný román o lásce, chlapském přátelství, slunné Itálii a skvělé italské kuchyni. Budete plakat a budete se smát, jako byste sledovali skvělý film! Nemám žádnou zásluhu, pro kterou bych byl oficiálně vzpomínán. Abych ospravedlnil tu mramorovou desku. Desku, kolem které někdo projde a řekne: „Mrkni mi do Wikipedie, kdo byl tendleten Battistini!“ Nicméně mám ženu a dvě děti, které miluju, úžasné přátele, mužstvo kluků, kteří by za mě dali život. Dělal jsem chyby, další ještě udělám, ale taky jsem se zapojil. Taky jsem tu byl. Možná v koutku, nebyl jsem oslavenec, ale byl jsem tu. Jediné, čeho lituju, je, že jsem musel zjistit, že umírám, abych začal žít.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Fortuna Libri (ČR)

Cento giorni di felicità , 2013

perpe2a
26.10.2016 5 z 5

nádherný, dechberoucí příběh....za mě super kniha a rozhodně stojí za přečtení

Veroba
24.08.2016 4 z 5

Knihu jsem několikrát odložila. Nemám ráda čtení o nemocech a umírání. Nakonec - po doporučení kolegyně, jsem se odhodlala překonat svou obavu z čtení smutného příběhu. A jsem ráda. I když se téma točí kolem smrti a umírání, je napsána s nadhledem, mnohdy i humorem hlavního hrdiny. Motto knihy: Člověk by si měl uvědomovat a naplno prožívat každý den svého života.Navíc - kniha sama o sobě je velice čtivá. Takže mohu jen doporučit.

Lucy2211
01.08.2016 5 z 5

Je tomu již dlouho, co jsem o této knize slyšela prvně. Na první pohled mě určitě upoutala hlavně obálka. Poté i samotná anotace. Ale pořád jsem neměla touhu si jí pořídit. Až jednou, když jsem dávala dohromady objednávku knih, narazila jsem na knížku 100 dní štěstí. Nemám ráda smutné příběhy, ale řekla jsem si, že pro jednou udělám světlou výjimku a příběh si s chutí přečtu. Neprohloupila jsem! Už jen díky prostředí, ve kterém se děj odehrává jsem byla nadšená, jelikož slunná Itálie je jedna z mých oblíbených destinací. Toto je ten typ knížek, u kterých už na začátku víte jak to všechno skočí, ale přesto si říkáte: "Co kdyby náhodou autor vše vymyslel jinak? Co když se pletu?," apod. Stejné věty jsem si říkala i já...
Autor nám pomaličku odkrývá příběh obyčejného hlavního hrdiny Lucia, který žije normálním životem. Má skvělou rodinu, přátelé, práci a vůbec celý jeho život je doslova a do písmenka pohádkový! Ale pak přijde den, kdy mu lékař vyřkne verdikt: "Máte 100 dní života."
Jak by bylo vám? Jak byste vy prožili posledních 100 dní života a jak byste na tuto hrozivou zprávu zareagovali? Já osobně tedy nevím. Asi bych se nejprve zhroutila a potom bych to pomaličku rozdýchávala a pokusila bych se s tím smířit. S touto krutou pravdou...
Moc se mi líbil styl, ve kterém byla kniha psána a jaký optimismus měl hlavní hrdina. Líbilo se mi, jak naplno prožíval každičkou minutu, vteřinu... "Musel jsem zjistit, že umírám, abych začal žít," - věta, která mi vehnala slzy do očí! Konec jsem obrečela. Jak u knih nepláču, u této to byla velká výjimka! Slzy mi tekly ještě dlouho po dočtení a já jí všem vřele doporučuji!
Díky tomuto dílu pochopíme, proč jsme na světě a jakou cenu má pro nás život. Mě osobně tato kniha změnila pohled na tento svět a vůbec na život jako takový. Začala jsem si víc užívat čas, který trávím se svou rodinou, přáteli a v přírodě. Začala jsem vidět jinýma očima a radovat se z věcí, které mi předtím přišly naprosto běžné.
Myslím si, že se tato kniha bude líbit milovníkům slunné Itálie, gurmánům, kterým mimochodem doporučuji ciambelly - které zkrátka musím ochutnat hned, co Itálii navštívím :) protože autor je tak delikatesně popsal, že se mi doslova hrnuly sliny z úst :) a rozhodně doporučuji milovníkům odpočinkových a společenských románů. Knihu jsem četla již dvakrát a rozhodně si jí v létě přečtu i potřetí :) Stojí za to a i přesto, že vím, jak to celé dopadne, se ráda vrátím na má oblíbená místa a znovu se setkám s mými oblíbenými hrdiny :)

ajla5
06.07.2016 3 z 5

Vtipný příběh.

Efča59
14.06.2016 5 z 5

Krásná a zároveň zvláštní kniha. Co všechno byste chtěli udělat, když víte, že máte před sebou jen 100 dní života? Jaké je to plně si uvědomovat, že některé věci a lidibvidíte naposled. Nevím, jestli to takhle může být doopravdy. Ale jde o zajímavou knihu, při které často pomyslíte na to, co byste asi udělali právě vy.

Jana77
10.06.2016 5 z 5

Ač jsem milovník spíš detektivních žánrů, tak tahle byla prostě skvělá! Úsměvná, dojemná, smutná, všechno dohromady!

Natyna3
05.06.2016 5 z 5

Nádhera!! Smála jsem se, brečela.. Opravdu hořce úsměvný román. Našla jsem v něm ponaučení, inspiraci.. "Nebyl jsem nejlepší, ale dal jsem do toho všechno."

Šárka5875
23.04.2016 5 z 5

Velmi krásný, i když hodně smutný a bolestný příběh. Ale ani tady, kdy jde o život, není nouze o vtipné situace, které vás pobaví. A každopádně si popláčete. A zamyslíte se nad svým vlastním životem. Recenze v záložkách - Můj knižní ráj.

stepanka_brno
11.04.2016 5 z 5

Pěkná kniha. Smutné, ale i veselé.

pumplu
20.03.2016

Úžasná kniha - není co dodat! Doporučuji :)

Davina
20.02.2016 4 z 5

Normálně za spoilery vraždím, ale když nám to prozradí samotný autor, tak bych mu to prominout mohla :D Nevím, co bych dělala, kdybych měla už jen pouhých 100 dní... Tato kniha mi ukázala, že bych neměla říkat žádné potom, protože někdy už by také nějaké potom nemuselo vůbec přijít. Opravdu se mi hodně líbil autorův styl, až si občas říkáte, jestli náhodou netrpí samomluvou. Opravdu se to povedlo! Je to originální.

Nicky.ca
17.01.2016 4 z 5

Knizka, pri ktorej hned od zaciatku viete ako skonci, ale aj tak dufate v koniec iny. Koniec ma trochu svojim sposobom sklamal. Nie samotny zaver knihy ale postoje niektorych hrdinov. Ale knizku urcite odporucam. :)

MissBlack
27.10.2015 5 z 5

Vyloženě na téma rakoviny jsem četla pouze Hvězdy nám nepřály, které mě velmi zklamaly, neboť se u mne nekonalo žádné emoční pohnutí a to se obvykle do postav dovedu vcítit až moc. Byla jsem šťastná, že tady to konečně na mé emoce zaútočilo.
Zatracovala jsem, plakala jsem, smála se, chápala, fandila, odpustila. Během dne a půl jsem toho prožila tolik, co obvykle v životě trvá mnohem delší čas. Nápad ukončení hádky a là kočka byl prostě perfektní, totéž akce "Jdem na to!". A ten nápad "obchůdku" Klábosení - za to nakonec měním hodnocení na 5 hvězdiček :)

mysterygirl
18.10.2015 3 z 5

Vzhledem k tomu, že můj táta zemřel na leukémii a doktor mu na férovku řekl - 6 měs.života,bylo mi to blízký,a člověk musí obdivovat ty lidi, jak s tím dokážou žít..co se jim honí hlavou, co pro ně má smysl a co už ne..Nejhorší pro mě v té knize bylo to loučení...

Danka1975
12.10.2015 5 z 5

Kniha o které hned na začátku víte, jak skončí (ale ve skrytu duše jsem si říkla, co kdyby náááhodou). .. Kniha, která vás donutí přemýšlení, kniha u které si uvědomíme důležitost maličkostí, kniha u které se budete nahlas smát, ale i nahlas plakat. .!!!!!!. . budet se možná rozčilovat, proč to zrovna takhle autor napsal . . . . :-)

První polovina knihy vás raketově připoutá, s druhou je to trochu jízda po rovince, za to na konci je velký sešup dolu. Jinak skvělá myšlenka popisovat den po dni s klesající tendencí, podle toho, kolik hrdinovi příběhu zbývá. . hezký civilní projev a při jeho čtení opravdu chodíte s hrdinou po Římě :-)

zde.rec
11.10.2015 4 z 5

Nádherná a realistická kniha. O smrti, a proto také o životě. Nejde ji číst, aniž by člověk nezačal přemýšlet o svém životě a o "co by, kdyby..." Jediné, co mi v ní opravdu nesedělo, byla kapitola "Potom." Klidně bych se bez ní obešla.

martina2615
05.10.2015 5 z 5

překrásná knížka, tolik moudra, emocí a citů, která jsou přes svoji vážnost předložena čtenáři s italskou lehkostí ... obvykle nečtu knihy vícekrát, k této se ale určitě vrátím

fis.rena
03.10.2015 5 z 5

Fantastická knížka,ve které je opravdu všechno,s nádechem slunné Itálie. Čestné místo v knihovně má u mě právem a jak ráda se k ní zase vrátím.

babyboar
29.09.2015 4 z 5

Říká se, že bychom měli žít, jak kdyby byl každý den tím posledním. A jaké by to bylo vědět, že máme před sebou těch posledních dní 100? Umírání není veselé ani ve slunné Itálii, přesto se s ním hlavní hrdina vyrovnává a pere tak nějak, že neprobrečíme celou knihu. Knížka se čte sama, jedná se vlastně o deníkové záznamy odpočítávající protagononistův konec a pořád tak nějak čekáte, že třeba přijde ten happy end. Ale ne, tohle není pohádka ani sci-fi, tak to v životě prostě je.

veronika0382
24.08.2015 5 z 5

...... usmívala jsem se, chechtala, plakala a znovu moc plakala ...... nádherná kniha .......... nejvíce mě zaujal citát: "Jediné čeho lituju, je, že jsem musel zjistit že umírám, abych žil" Fausto Brizzi - 100dní štěstí

italská literatura

Fausto Brizzi
italská, 1968
2014  84%100 dní štěstí
2016  80%Máš mě vůbec rád?

Kniha 100 dní štěstí je v