100 dní štěstí

100 dní štěstí https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/220646/bmid_100-dni-stesti-jYM-220646.jpg 4 306 96

Hořce úsměvný román o lásce, chlapském přátelství, slunné Itálii a skvělé italské kuchyni. Budete plakat a budete se smát, jako byste sledovali skvělý film! Nemám žádnou zásluhu, pro kterou bych byl oficiálně vzpomínán. Abych ospravedlnil tu mramorovou desku. Desku, kolem které někdo projde a řekne: „Mrkni mi do Wikipedie, kdo byl tendleten Battistini!“ Nicméně mám ženu a dvě děti, které miluju, úžasné přátele, mužstvo kluků, kteří by za mě dali život. Dělal jsem chyby, další ještě udělám, ale taky jsem se zapojil. Taky jsem tu byl. Možná v koutku, nebyl jsem oslavenec, ale byl jsem tu. Jediné, čeho lituju, je, že jsem musel zjistit, že umírám, abych začal žít.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Fortuna Libri (ČR)

Cento giorni di felicità , 2013

AlenaV
22.08.2015 4 z 5

Krásná, smutná, veselá. A poučná. Je tam všechno.

Jana09
07.08.2015 5 z 5

Krásná kniha :-)
Celým příběhem se táhla jako nit jedna jediná moudrost, kterou všichni podvědomě známe, ale častokrát na ní zapomínáme a necháme se strhnout okolnostmi - "Užívej života, protože nevíš, kolik času Ti ještě zbývá " ...

acupoflucy
11.07.2015 5 z 5

Skvělá knížka, kterou si určitě jednou znovu přečtu. :)

Bibinky
08.06.2015 5 z 5

Fantasticky napsaná kniha.
Vnímání a popsaní všeho, co mu dřív připadalo naprosto běžné a ze dne na den vypadalo úplně jinak mě zasáhlo nejvíc..
Smála jsem se, protože kniha je napsaná vtipně.
Přemýšlela jsem, protože kniha je napsaná moudře.
A plakala jsem, protože kniha je o životě ..

lagina
04.06.2015 5 z 5

Nejkrásnější a nejsmutnější kniha zároveň :-)
Čekala jsem letní romanci... Ne vždy, je to tak, jak to člověk čeká, že... :-)

Termix
10.05.2015 5 z 5

Tahle kniha byla vážně báječná. Dovoluji si říct, že druhá nejlepší, co jsem četla. Byla jsem knihou velmi příjemně překvapena.
Oslnil mě styl autorova psaní, stránky hodné deprese smíšené se spoustou ironie a duševního optimismu. Od začátku víš, jak to celé zkončí, a to tě nutí číst dál.
S Paolou jsem se ztotožnila v lásce k Malému Princi. Hlavní hrdina zase dokázal ukázat, jak si užívat života i v posledních chvílích a nezapomínat, jak je důležité udržet si optimismus a smysl pro humor.
I když se jedná o knihu pojednávající o smrti, resp. o posledních dnech před ní, není depresivní, ale spíš ukazující, proč žít život na plno.
Pro mě kniha jednoduše báječná, určitě se k ní vrátím, 5*!

PetraBery
01.05.2015 5 z 5

"Důležité je, aby nás smrt zastihla živé."
Dojímavý román o smrti, která zaručeně přijde... Ale když víte, že to bude už za 100 dní, co všechno chcete udělat, abyste měli pocit, že život stál za to? Na knížkou jsem se usmívala, na další stránce mi bylo hrozně smutno... Určitě doporučuji.

Hanin
04.04.2015 5 z 5

Jestli je možné napsat optimistickou knížku o umírání, pak je to právě 100 dní štěstí.
Při čtení jsem se často usmívala a nad některými pasážemi příjemně dojímala.
Jen doufám, že nikdy neuslyším větu-zbývá vám xx dní. Zřejmě bych nedokázala na pár chvil žít úplně naplno v tom nejlepším slova smyslu.

J.books
08.02.2015 5 z 5

Velmi zajímavá kniha a i když má velmi smutné téma - umírání - je napsána skvěle, nepadne na vás po ppřečtení deprese, spíš vás kniha nutí zamyslet jak nepromarnit život a žít ho plnými doušky. Do poručuji, kniha je krásná.

VePe
02.02.2015 3 z 5

Dala bych i 4 hvězdičky, ale nesedí mi popis nakladatelství s obsahem knihy. Čekala jsem spíše veselou-humornou knihu, takže jsem byla v první chvíli velmi překvapená, že se jedná o sto dní života na smrt nemocného člověka (což moc humorné téma není).
Každopádně kniha se mi líbila díky tomu, že ukazuje jak postupně si hlavní hrdina uvědomuje podstatné okamžiky a chvíle jeho života, oproti pomíjivým.
Závěr byl pro mě drsný, protože jsem ohledně o asistované eutanazii nikdy nečetla.

marcelahoffi
26.12.2014 5 z 5

Opravdu hořce úsměvný příběh-dojemný a přitom vtipně psaný.Moc hezká knížka.

sioux
21.12.2014 2 z 5

Začátek mě bavil. Paradoxně do chvíli, kdy ten chlap onemocněl. Pak už se to někam vytratilo. Možná to bylo i tím, že se bojím vlastní smrti a on mi to pořád připomínal, takže jsem z toho žádné dobré pocity neměl.
Ještě se mi nechce číst to, co bych dělal, kdybych měl jen 100 dnů života. Pro mě příliš depresivní téma. Vůbec jsem se u toho nesmál, jak propaguje tato kniha, ale dočetl jsem to jen do půlky, takže možná ta legrační část přišla až později.
Howgh

magnolia
14.12.2014 4 z 5

Knihu jsem po pomalejším rozjezdu bleskově přečetla a na slzy taky došlo. Po několika prvních stránkách jsem chtěla knihu odložit kvůli hrdinovi, tématu a pocitu, že o tomto se přece nedá psát takhle rozverně. No, pokračovala jsem a Luciovo vyprávění, jeho slabosti a prohřešky jsem vzala na milost. Jeho rozhodnost, citlivost a sebekritický smysl pro humor mě ke knize doslova připoutaly. A objevily se okamžiky, kdy měl i můj obdiv, když se s láskou zamýšlel a napravoval, co se dá... I smíření "na cestě" bylo působivé, kromě té hromadné slavnosti v závěru (pro mne až moc). Vím, je to "jen" napsaný příběh, skutečnost by taková byla jen těžko, ale román (tak trochu deník) je zajímavě napsaný a autora si pohlídám. Čtěte, přemýšlejte, smějte se a žijte - teď.

1.ještěrka
01.12.2014 5 z 5

Co všechno byste chtěli udělat, kdyby vám zbývalo 100 dní života?Milovat se každý den?Každou minutu být se svými dětmi, přáteli, jeli byste do Karabiku? Co je pro nás štěstí na posledních 100 dní?Hodně věcí si uvědomíme až ve chvíli, kdy se dozvíme, že naše dny jsou sečteny. Do té doby je to samozřejmost. Smála jsem se minimálně, jen se tak uculovala, ale hodně jsem přemýšlela a hodně, hodně jsem plakala.
5* bez rozmýšlení.

AnEli
01.12.2014 5 z 5

Moc hezky a lidsky napsana knizka. Libi se mi prostor v knize ktery dal autor nam ctenarum. Clovek si tak nejak uvedomi , to co si uvedomit mel a ma neustale.. Hezky vystihnuty italsky svet, ktery me i po tolika letech tady neprestava fascinovat a to ve vsech smerech :) Jedine co me mrzi je trochu ten preklad, ale nechci zde hodnotit um prekladatelky. Take je trochu zvlastni proc zrovna ceske vydani ma uplne odlisnou hlavni stranu knihy, ale jinak urcite DOPORUCUJI.

lena.o.knihach
02.11.2014 5 z 5

Budete plakat a budete se smát, jako byste sledovali skvělý film!
Když je tohle napsané v anotaci, obvykle je to přehnané, ale v této knize ne. Já se smála, dokonce i slzička ukápla. A z románu jsem velice nadšená! :)

italská literatura

Fausto Brizzi
italská, 1968
2014  84%100 dní štěstí
2016  80%Máš mě vůbec rád?

Kniha 100 dní štěstí je v