100 dní štěstí

100 dní štěstí https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/220646/bmid_100-dni-stesti-jYM-220646.jpg 4 305 96

Hořce úsměvný román o lásce, chlapském přátelství, slunné Itálii a skvělé italské kuchyni. Budete plakat a budete se smát, jako byste sledovali skvělý film! Nemám žádnou zásluhu, pro kterou bych byl oficiálně vzpomínán. Abych ospravedlnil tu mramorovou desku. Desku, kolem které někdo projde a řekne: „Mrkni mi do Wikipedie, kdo byl tendleten Battistini!“ Nicméně mám ženu a dvě děti, které miluju, úžasné přátele, mužstvo kluků, kteří by za mě dali život. Dělal jsem chyby, další ještě udělám, ale taky jsem se zapojil. Taky jsem tu byl. Možná v koutku, nebyl jsem oslavenec, ale byl jsem tu. Jediné, čeho lituju, je, že jsem musel zjistit, že umírám, abych začal žít.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Fortuna Libri (ČR)

Cento giorni di felicità , 2013

ANDY28
ANDY28
15.04.2020 5 z 5

neuvěřitelná knížka, laskavá sebeironie, která rozpláče. Díky pane Brizzi. Nečtěte pokud jste moc smutní.

Julayka
Julayka
28.01.2020 5 z 5

Kniha,díky které jsem si uvědomila, že to co považujeme za samozřejmost vlastně samozřejmostí není.

kristyna.havlov
kristyna.havlov
12.01.2020 5 z 5

Na to, že romány nečtu, tenhle byl čtivý. Zajímavý příběh. Doporučuji.

juliesze
juliesze
06.01.2020 5 z 5

Ten styl psaní miluju! Ten lehký sakrasmus? Paráda. Čtetla jsem teda skoro hned po Máš mě vůbec rád?, takže některé zápletky, které se osvědčily se opakovaly. Ale autor ví proč. Mělo to humor, lehkost, dojemnost. Mělo to všechno, co čtenář očekává od knihy, u které se chce příjemně pobavit a odpočinout si a porochňat se v troše vlastního štěstí.

charleene
charleene
02.01.2020 4 z 5

Příjemný zážitek, spousta podnětů k usmevu i k zamyšlení.

zahradnice18
zahradnice18
12.12.2019 4 z 5

Je to trochu o Itálii, trochu o lásce a manželské krizi, trochu o kamarádech a trochu víc o tom, že někdo má rakovinu a 100 dní času než umře. Mně se líbil přístup hlavního hrdiny a tady i autora k posledním dvěma zmiňovaným "trochu". Dočíst se knížka dala a slzy jsem neronila. Znovu bych už knihu číst nemusela, ale bylo zde pár věcí, nad kterými jsem se zamýšlela. (Nejednalo se o nic filozofického. Zajímalo mě, jak funguje italské zdravotnictví i z čeho žila rodina, kde získával hlavní hrdina peníze na drahou léčbu a terapii ... Ale možná jsem jen nečetla dosti pozorně a tyto informace jsem přehlédla. ) .

JancaMia
JancaMia
03.11.2019 5 z 5

Tohle by měla být povinná četba pro všechny !!!!! Krásná psychologie postav a jejich vnitřních problémů .

eva198
eva198
28.05.2019 1 z 5

Tak jak me zaujal obal, kniha uz bohuzel moc ne.. Prislo mi to nudne, trvalo mi dlouho,nez jsem ji docetla - spise z povinnosti, abych ji mela tzv.z krku

Marcik7
Marcik7
29.04.2019 4 z 5

U této knihy jsem se hlavně ze začátku dost usmívala, od poloviny ke konci čím dál víc slzela, i když příběh byl neskutečně něžný. Člověk si sám o sobě hodně věcí uvědomí a začne si vážit každého obyčejného dne se svými blízkými.

em75
em75
26.01.2019 5 z 5

Měla jsem trochu obavy začít číst tuto knihu,protože jsem se pár dní předtím po měsíci vrátila z nemocnice,popravdě z psychiatrie,ale řekla jsem si,že ji můžu kdykoliv odložit. Téma rakoviny je v téhle době už běžné a nevím proč,pořád jsem věřila ve šťastný konec. Ale vždyť ono to v podstatě skončilo jak nejlíp mohlo. Samozřejmě mi ukápla nějaká slza,bylo to tak krásné,smutné i veselé a po dočtení jsem nakonec měla příjemný pocit.

makke
makke
30.12.2018 4 z 5

Potřebujete -li prověřit slzné kanálky v praxi, tak doporučuji, já bulela jak želva asi od poloviny knihy. A ačkoliv nemám ráda knihy bez happy endu, tato se mi líbila.

devildeny
devildeny
05.09.2018 1 z 5

Po 177 stránce odkládám. Možná se k ní ještě někdy vrátím, až nebudu mít co ke čtení. Teď mám zálusk na tolik knih, že mi tato připadala jako ztráta času. Chápu, že se autor snažil trochu odlehčit téma rakoviny, ale bohužel mi nesedl styl humoru, který používá. Po anotaci jsem očekávala něco jiného.

Misha224
Misha224
29.07.2018 4 z 5

Mně se kniha líbila, smutný podtext knihy, který zaujme svým vtipným podáním.

Bobina74
Bobina74
22.07.2018 2 z 5

Tak tohle mi teda vážně nešlo. Nejen, že mi nešlo číst, ale ani mi nešel pan autor. Autor, který se snaží být rádoby vtipný za každou cenu nakonec skončí jako autor trapný. A tady se toho pan Brizzi držel zuby nehty a díky tomu se mi nepodařilo dočíst. Škoda, docela jsem se těšila....
P.s.: Nepsaly to nakonec ty jeho děti??? ;-)

_Michelle_
_Michelle_
10.07.2018 4 z 5

Klady:
+ Námět 100 dní štěstí je zajímavý a volba odpočítávání času v kombinaci se zachycením touhy nepromarnit ani minutu života je fajn nápad.
+ Knížce se dle mého názoru nedá upřít čtivost.
Zápory:
- Kniha Máš mě vůbec rád? mě oslovila více, a protože jsem ji četla jako první, tak jsem měla velká očekávání, která se bohužel nepodařilo úplně naplnit.
- Určité pasáže jsou příliš prvoplánové a snaha za každou cenu hrát na city je občas za hranou.

katerina2660
katerina2660
09.05.2018 2 z 5

Asi budu jediná... ale mně to prostě nebavilo... přečetla jsem asi 100 stránek a knihu jsem odložila. Asi jsem čekala něco jiného, kniha mne nudila...

Moja16
Moja16
17.03.2018 5 z 5

Smutný podtext knihy, avšak velká chuť do života Lucia nevynechat ani jeden den z těch posledních. Brečela jsem s Paolou, smála se s Luciem a jeho kamarády, cestovala a snila po Itálii. Kolikrát jsem měla chuť dát si sladkou Oscarovu ciambellu a sedět při sluníčku v Římě. La vita é bella v Luciově podání. Život dokáže být těžký a nefér, záleží ale jen na straně, za jakou jej uchopíme.

Pistácie
Pistácie
07.03.2018 3 z 5

Tohle téma mě baví, ale to zpracování a pojetí této konkrétní knihy už míň. Spoustu věcí mi tam přišlo zvláštních, taková klišé a ohrané věci, které se mi nezdají moc reálná. Navíc mi to hodně připomíná knihu Než jsem tě poznala. Závěrečné gradování bylo na tom všem asi nejzajímavější, ale celkově bych to neřadila k velkým trhákům. I tak jsem ráda, že jsem měla knihu v ruce, občas se tam objevily zajímavé myšlenky a citáty. A člověk měl možnost se zamyslet nad svým vlastním životem.

gigi77
gigi77
12.02.2018 3 z 5

Zajímavě a poutavě napsané, ale téma mi zrovna nyní nesedí. Nechám si takovou na příznivější období. Nedočetla jsem.

Veronicess
Veronicess
11.01.2018 3 z 5

Táto kniha ma nejak extra neoslovila, veľmi sa mi páčil nápad a už som sa tešila na uslzené čítanie, ale občas som sa celkom nudila. Myslím že hlavná myšlienka bola moc fajn, len by to chcelo trošku lepšie prevedenie. Nie že by bola úplne zlá, bolo to také oddychové čítanie.

italská literatura

Fausto Brizzi
italská, 1968
2014  84%100 dní štěstí
2016  80%Máš mě vůbec rád?

Kniha 100 dní štěstí je v