Eknihy zdarma 1330

Vyberte si z 1330 eknih zdarma ke stažení, které nám poskytla Městská knihovna v Praze.


Markéta Lazarová

Markéta Lazarová

Baladický román o velké osudové lásce křehké Markéty a syna divokého loupežníka byl inspirován morálkou a zvyklostmi rytířského středověku.


Ovčí pramen

Ovčí pramen

Historické drama španělského renesančního klasika, inspirované skutečnou událostí vzbouření horské vesnice v 15. stol., je typickou ukázkou tzv. "španělské komedie" s kombinací tragických a komických prvků.Gabra a Málinka: Povedené dcerky

Gabra a Málinka: Povedené dcerky

Populární předválečná série autobiografických příběhů pro děti. První díl.


Smrt, nebudeš se báti aneb Příběh Petra Lébla

Smrt, nebudeš se báti aneb Příběh Petra Lébla

Monografie věnovaná režiséru Petru Léblovi je složitou mozaikou, v níž faktografii dokreslují křehké osobní výpovědi, náčrty, výňatky z her, básně. Není to jen obraz režiséra, ale i obraz divadla, jaké dělal.


Magorův zápisník

Magorův zápisník

Obsáhlý výbor z esejistické a kulturněkritické tvorby Ivana Martina Jirouse, básníka, hudebníka a historika umění. Texty z let 1965-1990 se věnují výtvarnému umění, rockové scéně a undergroundové kultuře. Obsahuje několik rozhovorů s IMJ.


Z Čech až na konec světa

Z Čech až na konec světa

Vyprávění o diplomatické cestě, kterou podnikl za vlády Jiřího z Poděbrad pan Lev z Rožmitálu se svou družinou do západní a jižní Evropy.


Ostrov pokladů

Ostrov pokladů

Klasický dobrodružný román, jehož hrdina se s několika přáteli vydává hledat poklad obávaného kapitána Flinta.Lucemburská zahrada

Lucemburská zahrada

Filozofické podobenství se sci-fi prvky vypráví příběh dramatických zvratů během jednoho léta v životě pařížského profesora.


Večerní písně

Večerní písně

Dílo velkého klasika naší literatury, který svým pokrokovým a lidsky opravdovým uměním dovede proteplit i život člověka moderního.První cesta kolem světa

První cesta kolem světa

Deník, v němž anglický mořeplavec a objevitel James Cook zachytil zážitky a zkušenosti z první objevitelské cesty kolem světa. Plavba trvala Cookovi celkem tři roky a jejím cílem bylo pozorovat na Tahiti průchod Venuše roku 1769.


Uražení a ponížení

Uražení a ponížení

Román ruského klasika s řadou autobiografických prvků se odehrává v společensky rozvrstveném prostředí petrohradské chudiny i velkoměstské šlechty v 19. století.


Temno

Temno

Klasické dílo české literatury detailně líčí dramatické období vrcholící protireformační moci ve 20. letech 18. století v Praze a na Skalce u Opočna.


Tušení stínu

Tušení stínu

Populárně-naučná kniha pátrá po stopách zaniklých civilizací, jejichž existenci dokládají dle autora obtížně vysvětlitelné archeologické nálezy. Do vývoje těchto civilizací mohly zasáhnout - pozitivně i záporně - návštěvy mimozemských bytostí.


Naši furianti

Naši furianti

Významné české realistické drama, jehož autorem je první dramaturg Národního divadla.


Popely ještě žhavé I.

Popely ještě žhavé I.

Světové dějiny ve 20. století. První díl shrnuje historické směřování od počátku 2.světové války až po Chruščovův mocenský pád.


Duha

Duha

Román zachycuje životní osudy tří generací farmářské rodiny, žijící na anglickém venkově ve druhé polovině 19. století.;ženy. Sugestivně zobrazuje nejen okamžiky milostného okouzlení a vášně, ale i nedorozumění, konflikty a odcizení. Na toto dílo volně navazuje román "Ženy milující", který rozvíjí další osudy Ursuly a její sestry Gudrun.


Paměti okultisty

Paměti okultisty

Vyprávění českého okultisty, mystika a spisovatele o svých zkušenostech a zážitcích na mystické cestě.


Ferdinand Peroutka: Pozdější život (1938–1978)

Ferdinand Peroutka: Pozdější život (1938–1978)

Monografie mapuje život předního českého žurnalisty od vypuknutí 2. světové války až po smrt v americkém exilu.


Faust

Faust

Filozofická dramatická báseň německého klasika v překladu Otokara Fischera.


Anabase

Anabase

Závěrečný díl Medkovy legionářské epopeje zachycuje poslední fázi putování českých legií po Rusku do Vladivostoku, vyčerpání po několika letech bojů a trmácení, ale i radost po návratu do mladé československé republiky.


7 ...