Eknihy zdarma 1074

Vyberte si z 1074 eknih zdarma ke stažení, které nám poskytla Městská knihovna v Praze.


Cvrček na krbu

Cvrček na krbu

Klasický viktoriánský příběh s vánoční tematikou.


Bílá garda

Bílá garda

Historický román s psychologickými prvky zachycuje na osudech staré kyjevské rodiny převratné změny, jimž čelila ruská společnost na přelomu let 1918 a 1919.


Katapult

Katapult

Ironicky laděný milostně-psychologický příběh záletného inženýra, jenž se stane obětí vlastního sofistikovaného systému mimomanželských vztahů.


Jak se evropští národové v Americe vdávají a žení

Jak se evropští národové v Americe vdávají a žení

Pojednání o uzavírání manželství ve Spojených státech amerických, které zachycuje dobové zvyklosti konce 19. století. Zaměřuje se na specifika uzavírání sňatků u různých národnostních skupin imigrantů přicházejících v 19. století do Ameriky.


Veletrh splněných přání

Veletrh splněných přání

Prozaická prvotina známého českého autora je originální společenskou kritikou a brilantně vystihuje vnější i vnitřní svět určité části české společnosti v šedesátých letech 20. století.


Černý kolotoč

Černý kolotoč

Básnická sbírka výrazného představitele české poezie šedesátých let, v níž velmi nesmlouvavě vyjadřuje své životní pocity a vrací se ke krutým skutečnostem války, v jejichž protikladu oslavuje milostný cit.


Popel a slast

Popel a slast

Třetí básnická sbírka současné české autorky obsahuje poezii, která se v intimních reflexích zamýšlí nad tíživým vnitřním stavem člověka.


Dutý břeh

Dutý břeh

Čtvrtá sbírka poezie významného českého básníka, spisovatele, novináře a překladatele Ivana Wernische, která poprvé vyšla roku 1967.


Dopisy vidoucího

Dopisy vidoucího

E-kniha obsahuje texty dvou dopisů, v nichž se šestnáctiletý Arthur Rimbaud pokusil na poměrně nevelkém prostoru formulovat své představy o básnické konfesi. Česko-francouzská verze.


Rok krysy

Rok krysy

Sbírka poezie Ivana M. Jirouse, českého básníka, publicisty a výtvarného kritika, vůdčího představitele undergroundového hnutí, která podobně jako soubor veršů "Okuje" vznikla roku 2008.


Ó kdežpak

Ó kdežpak

Sbírka přináší verše, jejichž základní tématikou zůstávají motivy odcizení, které se promítají do každodenních událostí.


Bar Příroda čili Budoucnost 5 km

Bar Příroda čili Budoucnost 5 km

Soubor vyhraněných meditativních básní významného českého básníka, prozaika, esejisty a překladatele, který vznikl v letech 1961-1967.


Život Lazarilla z Tormesu

Život Lazarilla z Tormesu

Román neznámého autora o prohnaném podvodníčkovi a jeho dobrodružstvích je výrazným představitelem literatury španělské renesance a typickou ukázkou pikareskního románu.


Křídlovka

Křídlovka

Třetí sbírka veršů jednoho z nejvýznamnějších českých básníků dvacátého století, poprvé vydaná roku 1941.


1 ... 48 49 50 51 52 53 54