Eknihy zdarma

1 610 eknih zdarma

Zde si můžete zdarma stáhnout eknihy, jejichž odkazy nám poskytla Městská knihovna v Praze.


Peníze od Hitlera

Peníze od Hitlera

Román odehrávající se po druhé světové válce a v současnosti vypráví příběh Gity Lauschmannové, německé židovky, která se chce takřka po šedesáti letech domoci spravedlnosti.


Smrt, nebudeš se báti aneb Příběh Petra Lébla

Smrt, nebudeš se báti aneb Příběh Petra Lébla

Monografie věnovaná režiséru Petru Léblovi je složitou mozaikou, v níž faktografii dokreslují křehké osobní výpovědi, náčrty, výňatky z her, básně. Není to jen obraz režiséra, ale i obraz divadla, jaké dělal.Bílá nemoc

Bílá nemoc

Čapkovo protiválečné drama napsané v předvečer druhé světové války mělo varovat před nebezpečím nacistického Německa.


Lakomec

Lakomec

Komedie francouzského klasika v překladu Jaroslava Vrchlického.


Petr a Lucie

Petr a Lucie

Působivý příběh tragické mladé lásky, inspirovaný bombardováním Paříže na Velký pátek v roce 1918.


Podivuhodný případ Benjamina Buttona / The curious case of Benjamin Button (dvojjazyčná kniha)

Podivuhodný případ Benjamina Buttona / The curious case of Benjamin Button (dvojjazyčná kniha)

Humorně fantastická povídka amerického klasika o muži, jehož věk plyne pozpátku - narodí se jako stařec a postupně mládne.


Na dosah ruky

Na dosah ruky

Základním motivem detektivního románu, zalidněného řadou epizodních postav, je napínavé pátrání kapitána Exnera a jeho spolupracovníků po ukrytém pokladu židovské rodiny.Smrt krásných srnců

Smrt krásných srnců

Povídky jsou humorným a nostalgickým vyprávěním o židovské rodině, kde hlavní roli hraje otec obdařený velkou láskou ke svým synům, přírodě a rybaření.


Quo vadis

Quo vadis

Jeden z nejslavnějších historických románů z prostředí starého Říma v období na počátku pronikání křesťanství.Kuře melancholik

Kuře melancholik

Novela z vesnického prostředí o utrpení malého dítěte je pozoruhodnou ukázkou z tvorby vůdčího představitele českého naturalismu 2. poloviny 19. století.


Lady Fuckingham

Lady Fuckingham

Erotická novela, která patrně vznikla na základě soukromého deníku spisovatelovy matky a jejíž autorství je připisováno klasiku anglické literatury Oscaru Wildeovi, je koncipována jako zpověď mladé patricijské dámy příteli.


Zločin a trest

Zločin a trest

Sociální román s výrazným psychologickým akcentem od slavného ruského realisty 19. století vypráví osudový příběh Rodiona Romanoviče Raskolnikova, mladého člověka, dohnaného strádáním až k vraždě.


R.U.R.

R.U.R.

Klasické vědeckofantastické drama Karla Čapka se odehrává v blíže neurčené budoucnosti na ostrově, kde se vyrábějí umělé bytosti - roboti, kteří se po čase proti lidem vzbouří.


Bohové Atlantidy

Bohové Atlantidy

Sci-fi známého českého autora o velké cestě časem do bájné Atlantidy se odehrává střídavě v dávné minulosti, v současnosti i daleké budoucnosti.


Staré pověsti české

Staré pověsti české

Klasická kniha české literatury je mistrovským převyprávěním díla lidové fantazie a tvořivosti, kde anonymní autoři zachytili zajímavé úseky dávných českých dějin.


Vůně mandlí

Vůně mandlí

Sbírka povídek, vycházejících z vlastní životní situace autorky, tvoří vzpomínkový oblouk z válečných čtyřicátých let až do počátku 21. století.


Robinson Crusoe

Robinson Crusoe

Klasický dobrodružný román o osudech anglického námořníka, ztroskotavšího na opuštěném ostrově.


Zkrocení zlé ženy

Zkrocení zlé ženy

Jedna z nejznámějších Shakespearových komedií vypráví o panovačné Kateřině, které se báli všichni krom mladíka Petrucia.


Poslední tečka za Rukopisy

Poslední tečka za Rukopisy

Zajímavý román je prvotinou významného českého autora a předkládá literární fikci o nových faktech, týkajících se proslulých Rukopisů Královédvorského a Zelenohorského.


Jak jsem potkal ryby

Jak jsem potkal ryby

Soubor krátkých povídek s rybářskou tematikou navazuje na předcházející sbírku Smrt krásných srnců.


1 ...