Mýty

edice

7 knih, nakladatelství Argo

Ediční řadu Mýty otevřelo britské nakladatelství Canongate na přelomu roku 2005 a 2006 spolu s dalšími 35 vydavatelstvími z celého světa. Jedná se o jeden z dosud nejambicióznějších vydavatelských projektů.

"Mytologie - stejně jako věda a technika - neznamená odklon od zdejšího světa, nýbrž možnost intenzivněji jej prožívat."
Karen Armstrongová

"Silné mýty nikdy neumírají. Někdy pohasínají, ale nikdy nezhasnou."
Margaret Atwoodová

"Projekt Mýty je báječný způsob, jak vyprávět příběhy - vyprávět je v nových podobách kvůli nim samým a nacházet v nich věčné pravdy o lidské povaze."
Jeanette WintersonováS myšlenkou této ediční řady přišel na jaře roku 1999 vydavatel Jamie Byng z Canongate, který při slavnostním uvedení projektu na frankfurtském knižním veletrhu v říjnu roku 2005 řekl:

"Zahájení Mýtů je velká událost, vyvrcholení šestiletého pracovního úsilí. Připravit edici byl herkulovský úkol. Čím blíž je termín jeho spuštění, tím je to pro nás větší vzrušení. Hlavní myšlenkou od počátku bylo oslovit prvořadé autory z celého světa a nabídnout jim, aby jakkoli převyprávěli jakýkoli mýtus. Jejich mýty by pak byly publikovány po celém světě. Už se k nám přidala fantastická plejáda spisovatelů a také tři desítky vynikajících vydavatelů. Pokud víme, ještě nikdy se nestalo, aby tolik nakladatelství zahájilo stejnou ediční řadu tentýž den."
... celý text


TíhaTíha1. v edici, Jeanette Winterson, 2005

KoupitKoupit eknihu

Krátká historie mýtuKrátká historie mýtu2. v edici, Karen Armstrong, 2006

KoupitKoupit eknihu

Pole a palisádaPole a palisáda3. v edici, Miloš Urban, 2006

KoupitKoupit eknihu


Helma hrůzyHelma hrůzy4. v edici, Viktor Pelevin, 2006

KoupitKoupit eknihu

PenelopiádaPenelopiáda5. v edici, Margaret Atwood, 2007

KoupitKoupit eknihu

Evangelium ohněEvangelium ohně6. v edici, Michel Faber, 2010

KoupitKoupit eknihu

Sirotkové rájeSirotkové ráje7. v edici, Milton Hatoum, 2012

KoupitKoupit eknihu