Diskuze

Chcete-li psát do diskuze, musíte zde mít vytvořený profil a být přihlášeni. To zabere jen pár minut.
Hlavní diskuze Témat Poslední příspěvek
O knihách 1168dnes v 10:02
O autorech 150včera v 18:14
Čtenářská výzva 2017 19dnes v 08:15
Volná diskuze 810dnes v 09:58
Nápady na vylepšení webu 29619. října v 12:40
Chyby na webu 67dnes v 09:47

Nejnovější příspěvky v Diskuzi

včera v 12:57, kní

Nono (aneb štrikovna)

já jsem s tím (nezabít = posílit) nesouhlasila už ve chvíli, když jsem topsala

včera v 12:54, Jacck

Nono (aneb štrikovna)

kní, nesouhlasím uplně s tím, že co nás nezabije to nás posílí. Nemusím se nejdřív stát alkoholikem a pak se vyléčit, abych chápal a viděl, co alkohol umí. A navíc si myslím že hůř už bylo. Ono když člověk studuje historii a zejména různé revoluce, tak vždycky po každé revoluci nebo prudké společenské změně se k moci dostane lůza, a trvá tak 3 generace, než se společnost stabilizuje a morálně vyčistí. Osobně si myslím, že na 90. léta a éru klausismu a divokých privatizací a lehkých topných olejů a mrtvé na dně Orlíku dnešní doba nemá. Teď jsme napůl cesty. Za dalších 20-30 let, až dospějí zas nové generace, se to zlepší. Problém vidím v tom, že ti mocní objevují stále dokonalejší techniky, jak manipulovat společnost a davy. Teď už jsou celé firmy, co se dají najmout k manipulaci nálad veřejnosti. Studoval jsem to hodně v souvislosti se zvolením Trumpa a případem firmy Cambridge Analytica, která se podílela i na brexitu http://www.bbc.com/news/blogs-trending-40792078 řekněme si to otevřeně, ale polovina populace je beznadějně hloupá a jejich rozumové schopnosti jim nestačí na to, aby se v tom složitém světě zorientovali. Přesně na tyto lidi pak stačí cílit emotivní kampaně pomocí technik popsaných už v Le Bonově Psychologii davů. Lidi se pak uzavřou v ideologických bublinách a google nebo facebook tomu ještě napomáhají tak, že servírujou obsah podle toho, co se člověku líbí. Tj. když někdo řeší uprchlíky, tak mu budou servírovat jen další články a konspirační teorie o uprchlících, on se v tom pak zacyklí a je tím uplně zblbnutý. https://technet.idnes.cz/polarizace-realita-facebook-blue-feed-red-feed-liberalove-konzervativci-levice-pravice-grd-/veda.aspx?c=A161111_151744_veda_pka Babiš koupil 2 velké mediální deníky, které mu slouží jednak ke sběru dat a analýze nálad veřejnosti, jednak k manipulacím. Je překvapivé že nevyhrál ještě víc.

včera v 12:48, kní

Nono (aneb štrikovna)

A co tomu říká Tvůj psychoterapeut (na pohotovosti jsi doufám už byl)?

včera v 12:46, mirektrubak

Nono (aneb štrikovna)

kní: to bude to ono. SPD. Okamura vyzval Brichtu ke zpěvu, ten měl nějaký projev (ve stylu Dada), při kterém jsem na něj koukal jak králík na hroznýše a sledoval jsem i ten zpěv - neschopen reakce. Na některé situace tě prostě život nepřipraví :-))

včera v 12:39, Hebrey

Příběh jen z názvů knih

Za hory, za řeky

včera v 12:37, kní

Nono (aneb štrikovna)

ha-ha - já jsem taky srab a nechci slyšet žádnou z těchto hymen ... :D

včera v 12:36, kní

Nono (aneb štrikovna)

A to jsi neviděl zpěv hymny (naší, české) z volebního štábu SPD (bohužel moje reportáž není kompletní /i s uměleckou recenzí/, neboť v okamžiku, kdy se nadechovali - přičemž tímto aktem nejdříve několik dlouhých minut hrozili a stejnou dobu já jsem tomu nemohla uvěřit - jsem vypnula televizi)! Ale nebědujme, bude hůř, a co nás nezabije, to nás posílí. :-)

včera v 12:35, mirektrubak

Nono (aneb štrikovna)

Jaccku, nemůžu potvrdit, že je to ono, protože nejsem ochoten riskovat, že to uvidím ještě jednou :-))

včera v 12:34, Jacck

Nono (aneb štrikovna)

mirek, myslíš toto? https://www.youtube.com/watch?v=xy3exs_KvXI já nevím jesti se smát nebo plakat :-)

včera v 12:31, mirektrubak

Nono (aneb štrikovna)

Já jsem letos předvolební i povolební diskuze vynechával (mám radost ze života a nechci si ji kazit :-), ale náhodou jsem včera viděl zpívat Aleše Brichtu hymnu (bohužel tu naši). Ano. Aleše Brichtu. Zpívat hymnu. Můj život už nikdy nebude stejný jako předtím.

včera v 12:30, Marylaa

Příběh jen z názvů knih

Měsíc zapadá

včera v 12:25, woodward

Postava hledá autora - pomozte jí!

Dva přátelé se nečekaně potkali na odlehlém, pustém místě. Jeden z nich čekal na druhého v domnění, že jde o jakousi záhadnou zlověstnou postavu, zatímco druhý vůbec netušil, že na něj někdo čeká, dokud neuviděl na cestě ležet čerstvý nedopalek s vytištěným jménem prodejny tabáku, kde byl jeho přítel štamgast. Oba dva hledají autora.

včera v 12:11, biki

Postava hledá autora - pomozte jí!

Přesně tak. Jsi na tahu.

včera v 12:00, EmmaKrizova

Filosofování pod starým mohutným dubem

Nečeka jsem, že to bude tak zlé. Vyhrál člověk, který u jílkové vykřikval: MY vám zlevníme pivo, a aby to jwho voliči pochopili, tak mával obrázkem piva.

včera v 11:52, woodward

Postava hledá autora - pomozte jí!

Lord Peter Wimsey hledá Dorothy Sayersovou?

včera v 11:38, biki

Postava hledá autora - pomozte jí!

Národnost hrdiny odpovídá oběma výše uvedeným, ale on sám patří do pozdější éry.

včera v 11:21, soukroma

Postava hledá autora - pomozte jí!

Až na toho sluhu mi to připomínalo dr. Johna Watsona (trauma z války v Afghánistánu), tedy A.C. Doyla, ale to by stejně bylo asi moc jednoduché... Ještě mě napadl Phileas Fogg od Verna, ale marně u něj pátrám po válečné účasti a traumatu, zato ostatní by sedělo.

včera v 11:16, soukroma

Knižní šibenice - hra

má v povaze měnit barvy - - - - - - - -

včera v 11:12, biki

Postava hledá autora - pomozte jí!

Málokdy se mi stane, že znám přesnou odpověď bez nějakého většího pátrání. Jenže když jsem si to pro jistotu ověřovala, byla jsem nemile překvapena, pod jakým jménem autora je dílo uvedeno, čili jsem dost znejistěla. Naštěstí u zcela neznámého jména autora byla uvedena i další, naopak velmi známá díla, která mi potvrdila, že to s mojí pamětí přece jenom není tak špatné. Hádanka: nyní hledá svého autora kultivovaný gentleman, který si ale zažil své na válečném poli, což se neobešlo bez následků. Ty dnes označujeme jako posttraumatický stresový syndrom, který se mu ale podařilo s pomocí svého sluhy-přítele do značné míry překonat. Ani později jeho život neplyne úplně klidné, neboť se hledaný hrdina zapojuje do různých dobrodružných pátrání a akcí.

včera v 11:08, soukroma

Hádejte autory:)

Hledanou byla PhDr. Jaromíra Hüttlová. Lenka27: Nevím, co znamená ta poznámka (červené knihovně neholduji, a i když románová tvorba autorky má možná takový nádech, určitě není "čistokrevná") - více o autorce a jejím díle naučném, pedagogickém, jazykovědném, překladatelském také na https://cs.wikipedia.org/wiki/Jarom%C3%ADra_H%C3%BCttlov%C3%A1

< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 >