Diskuze

Chcete-li psát do diskuze, musíte zde mít vytvořený profil a být přihlášeni. To zabere jen pár minut.
Hlavní diskuze Témat Poslední příspěvek
O knihách 1145včera v 14:39
O autorech 150včera v 22:41
Čtenářská výzva 2017 19včera v 16:36
Volná diskuze 776včera v 23:50
Nápady na vylepšení webu 303včera v 12:49
Chyby na webu 66dnes v 00:30

Nejnovější příspěvky v Diskuzi

předevčírem v 21:17, Hanka_Bohmova

Filosofování pod starým mohutným dubem

No jasně. Od... počkat, podívám se... 1. 10. 1996 doteď. Občasník to byl od začátku, ale je tam všechno důležité. I mnoho nedůležitého. Za dnešek přibude - bílá mutace ocúnu, poprvé v životě spatřená, ruce v horkém písku jednoho z polabských písečných přesypů (deset tisíc let stará duna!!!) a pár poznámek k momentální duševní situaci. Newtory: zajímavé, že jediné mé významné přestávky v deníku se kryjí s dobami, kdy jsem nešťastná. Takže u mě to s tou psychoterapií moc nefunguje. Já se holt nesvěřuju ani papíru, držím pusu a uklidím tužku... a za pár měsíců tam vlepím nějaký understatement, čímž to definitivně vyřídím :o)

předevčírem v 21:05, Hanka_Bohmova

Hudba pre náladu

Jacck: díky za ten poslední odkaz, za připomenutí, vyhrála jsem ten soundtrack kdysi v literární soutěži (film samotný jsem neviděla) a je to vážně nádherná hudba

předevčírem v 20:41, bamba

Filosofování pod starým mohutným dubem

ja som s denníkom začala asi dosť neskôr. A písala som ho najmä na pobavenie pre mamu. Dokonca som začala písať mamin dialyzačný denník - tam sme sa ale okamžite dohodli s mamou, že ešte počkám na jeho uverejnenie. Primárne môj "denník" bol určený na pobavenie rodiny a kamarátov.Okrem maminho dialyzačného denníka som najmä spísala naše rodinné dovolenky, funusy a vôbec čo stálo za zmienku a nebolo až tak typické. To asi bolo skoro všetko.

předevčírem v 20:34, woodward

Nová hra - zeměpisné a místopisné údaje v literatuře

Hledáme obec, od devatenáctého století už městskou část na pobřeží oceánu, kam směřuje jistá výprava, jejímž hlavním účelem je oficiálně rozšíření vědeckého poznání. Jenže všichni - zúčastnění i nezúčastnění - dobře vědí, že hlavním cílem je vyvrcholení poněkud komplikované love story, kterou čtenářům v rozmarném dílku o rodném kraji nachystal velký romanopisec světového jména.

předevčírem v 20:32, Marika Vanova

Filosofování pod starým mohutným dubem

Také jsem si psala deníky, ale asi tak od 14 do 17 a hlavně o prázdninách.

předevčírem v 20:23, Eicherik

Filosofování pod starým mohutným dubem

No vida takhle jsem na to nekoukal. :-)

předevčírem v 20:13, Koka

Hádejte autory:)

Ano, sekla jsem se v křestním jménu, nemá to být Petr ale Lubomír Dorůžka: https://www.databazeknih.cz/vydane-knihy/lubomir-doruzka-20610 (ale i Petr byl a je publicistou, nevím, s jakým skladatelem si jej pletete)

předevčírem v 20:13, Mr.JaroCZ

Trojslovný příběh

pak je sežral.

předevčírem v 20:03, soukroma

Hádejte autory:)

Hledáme publicistu, nikoli skladatele. Jeho asi nejpopulárnější publikace je vpravdě populární - v 80. letech vyšla dvakrát, v souhrnném nákladu 140000 kousků.

předevčírem v 20:02, Koka

Hádejte autory:)

Petr Dorůžka

předevčírem v 19:59, Lenka27

Hádejte autory:)

Jaroslav Ježek?

předevčírem v 19:53, mirektrubak

Nová hra - zeměpisné a místopisné údaje v literatuře

VSUVKA KE VSUVCE: Ano, Hune, to vypadá, že jsem to byl já, je to konkrétně věta „Nenávist je jako když vypijete jed a čekáte, že umře ten druhý.“ - na komika to není špatná věta. Když už propaguju Jona Gnarra, tak sem rovnou hodím odkaz na ten pořad http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1093836883-na-plovarne/215522160100025-na-plovarne-s-jonem-gnarrem a když už propaguju Plovárnu, tak sem ještě dám odkaz na rozhovor s izraelským hudebníkem Idanem Raichelem, to sice nemá žádnou souvislost ani s Gnarrem, ani s Islandem, ani s ničím z literárního světa, ale z mého pohledu to byl ten nejpříjemnější host za celou doby Plovárny - tak si dovolím spamovat http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1093836883-na-plovarne/215522160100010-na-plovarne-s-idanem-raichelem/

předevčírem v 19:52, soukroma

Nová hra - zeměpisné a místopisné údaje v literatuře

Papuu naneštěstí nemám, jen Než přijde úsvit, a to je stejně dobré jako Wattova druhá dlouhá australská série. V rámci ní se také příběh dostává na Papuu, špionáž kolem začátku 1. světové války - Dotknout se oblaků. Líbilo.

předevčírem v 19:44, woodward

Nová hra - zeměpisné a místopisné údaje v literatuře

A je to dobrý čtení?

předevčírem v 19:41, soukroma

Nová hra - zeměpisné a místopisné údaje v literatuře

Teď je to přesné.

předevčírem v 19:39, woodward

Nová hra - zeměpisné a místopisné údaje v literatuře

Aha, takže Peter Watt: Papua a Než přijde úsvit. Je to dobrý?

předevčírem v 19:33, soukroma

Nová hra - zeměpisné a místopisné údaje v literatuře

To by neměl být problém: "první (ze série) právě nese jméno hledaného místa" ;-)

předevčírem v 19:32, newtory

Filosofování pod starým mohutným dubem

Vidíš,to je zaujímavé.Denníky sú vlastne akousi psychoterapiou.Keď sú problémy zveríš to papieru. No a keď sa veci usporiadajú tak sa vykašleš na písanie a život beží ďalej...

předevčírem v 19:29, woodward

Nová hra - zeměpisné a místopisné údaje v literatuře

Ostrov není těžký uhádnout - je to Papua. Ale ty dva romány se mi nějak nedaří najít.

předevčírem v 19:25, woodward

Postava hledá autora - pomozte jí!

Nehledá; těžko soudit, jak to vlastně autor myslel, ale řekl bych, že tím chtěl dát najevo, že ten zaměstnavatel vzhledem ke svému věku a dosavadním zkušenostem věděl celkem houby, podle čeho by si měl zaměstnance vybírat. Přesto je třeba uznat, že náš hrdina svému zaměstnavateli prokazoval cenné služby, přestože tu a tam musel skousnout, že mu jeho šéf neplatil, jelikož nebylo z čeho a sám šéf měl občas vysoko do žlabu.

< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 >