Diskuze

Chcete-li psát do diskuze, musíte zde mít vytvořený profil a být přihlášeni. To zabere jen pár minut.
Hlavní diskuze Témat Poslední příspěvek
O knihách 1302včera v 19:20
O autorech 144včera v 21:15
Čtenářská výzva 2018 21dnes v 00:12
Volná diskuze 810dnes v 05:19
Nápady na vylepšení webu 323včera v 20:30
Chyby na webu 77včera v 17:00

Nejnovější příspěvky v Diskuzi

včera v 13:21, bamba

Sexuální scény bez uzardění :o)

no ja som svoju knihu chcela nazvať dokonca - "moja prvá veľká kniha o sexe". A na napísanie erotických scén sa dokonca núkali moji kolegovci. Asi ich viac píšem než čítam a to občas aj slovom neviazaným.

včera v 13:20, biki

Knižní šibenice - hra

No jistě. Máš babu.

včera v 13:16, eLeR

Příběh jen z názvů knih

Byl jsem agentem Securitate

včera v 13:15, Hraboshka

Moderování diskuse

Lenka.Vílka: Díky; je mi jasné, že už se to někde řešit muselo, právě mě zajímala odpověď... Jinak s rozlišením komentářů a diskuze souhlasím a určitě bych diskuzi nerušila, spíš mi přijde škoda, že se dost málo využívá. Jen bych někdy ráda napsala do komentáře třeba svůj názor na to, jak autor zvládl vývoj nějaké postavy, a když se to neobejde bez spoileru, tak radši nepíšu nic. Ale je fakt, že to můžu napsat do diskuze a třeba se mnou někdo bude diskutovat. :-)

včera v 13:03, soukroma

Nová hra - zeměpisné a místopisné údaje v literatuře

Tahle luxusní kniha by mohla splňovat první část hádanky: Vatikán - Sbírka malířství starých mistrů a dalších více než 300 uměleckých děl ze sbírek Ale těch thrillerů umístěných do Vatikánu/Sixtinské kaple je víc (Vykonavatele jsme tu už měli, Browna v různých "vydáních" také, Konkláve to asi nebude...)

včera v 12:48, Lenka.Vílka

Moderování diskuse

Hraboska: to už se tady řešilo, přesná odpověď je v nějakém jiném vláknu. Tím vás neposílám do háje, ale odpověď si nepamatuji. Zda to bylo z toho důvodu, že to tak nebude (upřímně, potom by byla sekce diskuze zbytečná) nebo technické důvody. Ale upřímně (takhle je to třeba na goodreads, čím se goodreads lover ohání často), rozdělení komentáře/diskuze je potřeba, přestože s rozlišením má dost uživatelů problém. Komentáře jsou pro ty, kteří knihu nečetli a chtějí pár argumentů, pokud si nejsou jisti, zda do toho jít. Diskuze je spíš pro ty, kdo už četli a k diskuzi o knize. Včetně toho, jakou barvu měly nůžky, kterými to zahradník udělal a proč neměla zrovna jinou. Myslím, že jedno vlákno se přímo jmenuje komentáře versus diskuze. Tam je dost argumentů obou stran... :)

včera v 12:22, Hun

Knižní šibenice - hra

Měsíční prach Arthura C. Clarka?

včera v 12:18, Stuka

Knihy, ve kterých dobro nezvítězí nad zlem?

Môže byť, už si to nepamätám. Len viem, že ma kedysi ako decko, Sh. sklamal, že to nedopadlo dobre.

včera v 12:11, Marylaa

Knihy, ve kterých dobro nezvítězí nad zlem?

Ten Sherlock Holmes mně překvapuje, tam snad zlo prohraje, tím že je případ vyřešen. Samozřejmě s výjimkou "Posledního případu".

včera v 12:10, Hraboshka

Moderování diskuse

A proč to vlastně nejde udělat tak, že by část komentáře obsahující spoiler byla rozbalovací, jako je to v různých jiných fórech nebo databázích? Pak by se nic nemuselo přesouvat a každý by si mohl vesele psát o zahradnících i umírajících postavách. A nehrozilo by, že si někdo spoiler omylem přečte - protože to se i při sebelepším označení může stát.

včera v 11:46, Marylaa

Příběh jen z názvů knih

Začátek mé detektivní dráhy

včera v 11:11, Hebrey

Trojslovný příběh

cidlinu i s

včera v 11:07, Hebrey

Práve čítaný príbeh - čo v ňom nájdeme?

Nejsem si jistá, že to je přesně to, co chtěla Denib, ale zkusím to : ) Právě dočítám Flanderské legendy/Svatební cesta od Charlese De Costera. Hrdinou poslední z legend je kovář Smetse, který příčnou pomluv, jež o něm šíří jiný kovář, přijde o zákazníky a tím i o celou svou živnost. Zchudne natolik, že se stane žebrákem. Kromě bídy ho trápí i ztráta milované práce. Aby získal zpět svou kovárnu a s ní i bohatství, upíše se ďáblu, na kterého pak ale rafinovaně vyzraje. Legendy jsou přeložené do staré češtiny. Proto vyzývám toho, kdo čte knihu psanou jinou než současnou spisovnou formou - ať už jde o čestinu či slovenštinu hovorovou, nespisovnou, starou, nebo nějaké nářečí.

včera v 11:06, eLeR

Trojslovný příběh

, aby som zjedol

včera v 11:04, biki

Knižní šibenice - hra

Velmi drobné částečky horniny z naší oběžnice - - - - - n - / - - - -

včera v 10:50, Hebrey

Trojslovný příběh

po mně chtěli

včera v 10:17, Lenka.Vílka

Moderování diskuse

Sama stále kroutím hlavou nad překvapenymi povzdechy, proč nemůže být odkaz na soukromou recenzi v komentářích, všem na očích. Vždyť všichni na začátku souhlasili s tím, že nebudou umísťovat reklamu do komentářů. A co je jiného odkaz na osobní stránku nebo nedej na jinou platformou podobnou databázi (když je to na goodreads tak super a tady suck, protože vy anglinu prostě raději, tak buďte tam). Nikdy nezapomenu na komentář: "Nechápu, co má databáze proti goodreads.", protože komentář s odkazem na její profil a recenze tam, byly smazány. Já bych řekla, že dost a vše je vysvětleno v podmínkách...

včera v 10:17, Stuka

Knihy, ve kterých dobro nezvítězí nad zlem?

Pri názve tohto vlákna ma napadol ako prvý Andersen so svojimi tragickými rozprávkami, kde dobro nezvíťazilo.:) Pokiaľ ale ide o knihy/filmy/seriály ktoré nekončia happy endom - čítam/pozerám iba tie. Je ich našťastie dosť. Len si myslím, že nemá zmysel sem dávať zoznam. Čo sa týka série krimi, kde niektorý diel nekončí šťastne - tuším len Sh.Holmes by možno spĺňal túto podmienku, inak sa autori snažia vysporiadať s dejovou linkou. Kult hákového kříže - parádne. Skús Narcos od Netflix, ja teraz pozerám Westword 2.sériu.

včera v 10:17, siena

Moderování diskuse

Já to chápu v momentě, kdy, včetně toho označení, se vše vejde na jeden řádek:) Ale i tak, dělat tady kolem toho takový povyk? Jo, něco jiného je, a že jsem se s tím už setkala, když se uživatel svěří nejen s tím, že vrahem je zahradník, ale ještě dodá, jak by ho rozlobilo, kdyby to věděl před samotným čtením...to se přiznám, že v duchu nejdu pro slovo daleko:)

včera v 10:09, Lenka.Vílka

Moderování diskuse

Pokud vidím, že uživatel používá spoiler bez slova spoiler, nemám problém s nahlášením. Je to porušení podmínek použití databáze. Potom záleží na tom, komu se to dostane pod ruku. Buď moderátor napíše uživateli a požádá ho o obyčejné a prosté slovo spoiler nebo mu ho do komentáře dopíše a tím pádem zůstane v komentářích. Teď už to dělám takhle. Když jsem dřív uživateli napsala sama, buď jsem byla označena za štourala, estébaka a poslána do háje (teda do sprosté zadnice) nebo mi bylo poděkováno. 50 na 50. Jenom jsem tím gestem nechtěla moderátorovi přidávat zbytečně práci. Po těhle zkušenostech nehlašuji dál. Pokud komentář obsahuje jakýkoliv odkaz, neměl by být v komentářích. Opět porušení pravidel. Youtube (patří do zajímavostí), odkaz na svojí recenzi (externí recenze tady jsou možné), jiné stránky, kde se dá kniha sehnat a třeba stránky se články ke knize (patří do diskuse). Nahlásím a tím to pro mě končí. Nekontroluju, jestli se to fakt přesune. Prostě to nechám tak. Ale pokud z padesáti komentářů, deset se spoilerem o smrti hlavní postavy a deset dalších bez spoileru napíše, že je škoda, že (jméno postavy) zemřel. Teď vážně. Fakt to člověk s trochou rozumu nenahlásí? Takže jo, přesouvají se komentáře nahlášené, protože moderátor asi fakt nemá čas procházet každý den přidané komentáře. Stále se na to koukám očima člověka, který by chtěl knihu číst a nechce vědět, jak to dopadne na konci. Nechci to vědět u knih ani u filmů. Nechci přijít o překvapení a chci si to užít stejně jako ten, kdo knihu četl, ale nemohla jsem, protože kvůli jeho nedbalosti jsem přišla o překvapení. Ale... Když někdo u romance napíše, že to všechno skončí dobře, tak se z toho neosypu. Ale komentář, který jsem četla u Hadrového panáka? Naštěstí pár dnů poté, co jsem sama knihu dočetla. Ten vykecal úplně všechno, v jedné větě. V ten okamžik by pro mě nemělo ani smysl knihu číst. Ano, hlášení komentářů má svůj smysl. Ale stejně občas nechápu, proč i komentáře slovem spoiler tam někdy skončí. Mimochodem, jednou mi taky komentář byl přesun do diskuze a uznávám, že za to jsem si mohla sama. Dopsala jsem slovo spoiler, chtěla přesunout zpátky do komentářů, ale zůstal v diskusi. Asi se to nějak zamkne, pokud jde o přesun nahlášeneho komentáře. Příspěvek jsem smazala z diskuze a znovu vložila s označeným spoilerem a všechno bylo v pohodě. Nic to neporušovalo...

< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 >