Diskuze

Chcete-li psát do diskuze, musíte zde mít vytvořený profil a být přihlášeni. To zabere jen pár minut.
Hlavní diskuze Témat Poslední příspěvek
O knihách 1308dnes v 14:09
O autorech 165dnes v 12:28
Čtenářská výzva 2018 21včera v 22:27
Volná diskuze 895dnes v 15:44
Nápady na vylepšení webu 315dnes v 09:11
Chyby na webu 79dnes v 09:27

Nejnovější příspěvky v Diskuzi

dnes v 12:37, R.E.M.

Filosofování pod starým mohutným dubem

Denib: čtecí plán se rozchází s realitou. Plánuji dočíst Pražský hřbitov, ale v reálu se bavím se Sněhurkou (, která) jablka nebaští. Eicherik: Kniha https://www.databazeknih.cz/knihy/muj-strycek-oswald-2603 je v červených číslech a já ji dala černou 1 hvězdu z prozaického důvodu. Nebyla vtipná, čímkoli originální ani zajímavá - nebavila mě. Hanka_B. - Pokud změním názor na knihu a svůj příspěvek , doplním původní komentář. Občas se usmívám nad svým "zapáleným" příspěvkem napsaným hned po dočtení, ale zatím je nechávám být bez změny.

dnes v 12:36, Eicherik

Filosofování pod starým mohutným dubem

K tomu přepisování komentářů. Pokud by ho někdo přepsal třeba po měsíci, tak to chápu, ale přepisovat něco po letech? Nechal bych to tak, jako dokument doby a tehdejšího pohledu. ;-)

dnes v 12:33, Eicherik

Filosofování pod starým mohutným dubem

Hanka: Děkuji za nabídku, ale to by bylo moc složité. Koupím ho v antíku a když se mi nebude líbit, tak ho pošlu dál do světa. Ale ještě jednou děkuji. :-)

dnes v 12:33, Mr.JaroCZ

Trojslovný příběh

vonnou tyčinku, usedl

dnes v 12:32, denib

Filosofování pod starým mohutným dubem

hanka: Také se mi občas stáne, že jsem z nějaké knihy nadšená, ale po pár týdnech zjišťuji, že už ani pořádně nevím, o čem to bylo a že to zase taková sláva nebyla. Ale komentáře nepřepisuju. Evidentně mi ta kniha v tu dobu sedla, takže v tu dobu si hodnocení zřejmě zasloužila :-) Nehodnotím knihy jen podle toho, jestli si z nich můžu něco hodnotného vzít. Ale i podle toho, jestli mi je u nich prostě dobře. Ostatně dobrý pocit z příjemně stráveného času je pro mě velice hodnotný :-)

dnes v 12:30, 135evik

Trojslovný příběh

si rukavice, zapálil

dnes v 12:30, Hanka_Bohmova

Filosofování pod starým mohutným dubem

Eicherik: Chceš ho půjčit? Já ho vlastním a v nejbližších měsících/letech ho určitě číst nebudu.

dnes v 12:29, Eicherik

Filosofování pod starým mohutným dubem

Hanka: Na ten Chvalozpěv se už dlouho chystám. Knihovny v Praze ho ale nemají, tak si ho asi budu muset koupit v antíku. Jinak jakýkoli zajímavý dotaz zde můžeš položit sama. Od toho to tu vlákno je. :-)

dnes v 12:28, soukroma

Postava hledá autora - pomozte jí!

adidas95 získal před časem právo zadat novou hádanku - tak sem s ní ;-)

dnes v 12:27, soukroma

Poznej knihu podle tří indícií

Hune? Asi s tou třídenní hádankou musíš něco udělat sám - já jsem dodala základ, a ať hledám jak hledám, vychází mi tenhle díl z trilogie/tetralogie/pentalogie nebo co Stopařův průvodce Galaxií vlastně je, takže jak - nikdo jiný pořád nic...

dnes v 12:26, Medunkavera

Hudba pre náladu

A v podání skupiny Three Days Grace: https://www.youtube.com/watch?v=02VRCVh05NU

dnes v 12:25, Hanka_Bohmova

Filosofování pod starým mohutným dubem

encyklopedie: o vývoj vkusu se mi nejednalo, i když to je taky zajímavá věc a v komentáři bych to asi zmínila. Šlo mi o situaci, kdy píšete komentář v návalu vášně a s odstupem týdnů, měsíců máte pocit, že by se dal napsat konstruktivněji. (Vždycky se cítím trochu provinile, když píšu komentář v návalu vášně.) Nepřekvapilo by mě zjištění, že řada lidí podobné pocity vůbec nemívá. Nebo ano, ale připadá jim důležitější zachovat autenticitu prvního okamžiku.

dnes v 12:22, intelektuálka

Hudba pre náladu

Medunko -děkuji.... Michael byl oblíbenec mého syna, takže u nás byl dost často...a líbí se....

dnes v 12:15, Medunkavera

Hudba pre náladu

intelektuálka: Mě se zas líbí tohle: https://www.youtube.com/watch?v=LJ7qXHjxj_0&pbjreload=10

dnes v 12:10, encyklopedie

Filosofování pod starým mohutným dubem

....pořád tomu nerozumím.....co přepisovat? Jestliže se mi líbila kniha před padesáti léty, kdy jsem ji hltal pod peřinou /mluvím o dobrodružkách/ měl dnes napsat ... kniha se mi nelíbila, už mi nic neříká .... Proč? To ta kniha zblbla za ty roky, že se mi nelíbí? ...a nepiště mi tady o "vyspělosti čtenáře" ....

dnes v 12:08, Mr.JaroCZ

Trojslovný příběh

, sundal baloňák, navlékl

dnes v 11:57, Hanka_Bohmova

Filosofování pod starým mohutným dubem

Můj oblíbený Chvalozpěv na Leibowitze je těsně v modrých číslech, romány od Mauriaca a Věž od Goldinga také. Předpokládám, že lidem prostě připadají nudné, ale mně nuda a pomalost nikdy moc nevadila :o) Opačnou situaci zažívám poměrně často, za všechny Yalom, McEwan, Murakami, a pak u mnoha lehčích (odpočinkových), poměrně populárních knih, které ze zvědavosti zkusím. Dá mi práci vůbec najít, co bych si z nich mohla vzít, anebo mi připadají nedotažené (asi málo nudné, málo důkladné, málo zdlouhavé :o)) Ale jako "katastrofu", která mnou citelně pohnula, si vybavuju dvě - Sochaře (komiks) a Láska je jen slovo. Tam je to rozrušení poznat i na mém komentáři a nejsem na to zpětně úplně pyšná. (Takže, Eicheriku, až budeš hloubat nad dalším zajímavým dotazem, navrhuji: Přepisujete - nebo máte puzení přepisovat - zpětně své komentáře ke knihám, pokud pominul stav, který odrážely? :o))

dnes v 11:56, 135evik

Trojslovný příběh

Colombo se rozzuřil

dnes v 11:53, Mr.JaroCZ

Trojslovný příběh

psa Psa zakousla.

dnes v 11:35, 135evik

Trojslovný příběh

nymfu zabolelo, proto

< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 >