Diskuze

Chcete-li psát do diskuze, musíte zde mít vytvořený profil a být přihlášeni. To zabere jen pár minut.
Hlavní diskuze Témat Poslední příspěvek
O knihách 1302včera v 19:20
O autorech 144včera v 21:15
Čtenářská výzva 2018 21dnes v 00:12
Volná diskuze 810dnes v 05:19
Nápady na vylepšení webu 323včera v 20:30
Chyby na webu 77včera v 17:00

Nejnovější příspěvky v Diskuzi

včera v 19:09, Cusco

Příběh jen z názvů knih

Hustej nářez

včera v 18:53, HTO

Opustili nás....

Dnes ráno zemřel Radoslav Nenadál: https://kultura.zpravy.idnes.cz/umrti-radoslav-nenadal-prekladatel-dus-/literatura.aspx?c=A180717_125517_literatura_kiz

včera v 18:31, 135evik

Trojslovný příběh

kusem dubového polena.

včera v 18:10, VladiKlaisner

Nová hra - zeměpisné a místopisné údaje v literatuře

Místo už máme, teď ještě správně ty knihy. K první dodávám, že se jedná o limitovanou edici a tady na DK jsem jí vůbec nenašla. K té druhé, inu místo je zde tak jak v první, též v názvu knihy.

včera v 18:10, flurr

2.) kniha autora, který žil ve vašem kraji

Pradubický: L. Faulerová - Lapači prachu

včera v 17:13, Bei

5.) kniha, která má čtyřslovný název

Vačice, která se nesmála

včera v 17:10, vladkasvabova

4.) kniha, ve které se jedna z postav jmenuje jako vy

Sixao: mohla bych poprosit o návrh na jméno Vladimíra, nic mě vážně nenapadá. děkuji

včera v 16:39, Marylaa

Příběh jen z názvů knih

Obrázky z českých dějin a pověstí

včera v 16:21, Koka

Práve čítaný príbeh - čo v ňom nájdeme?

Co vím o estonské literatuře? Nic! Tak jsem se rozhodla to napravit a vzala do rukou knihu estonského klasika Jaana Krosse Hodina na otáčecí židli. První novela se jmenuje Čtvero monologů o svatém Jiří, a je psána (a hlavně do češtiny přeložena) nápodou jazyka a stylu používaného kolem roku 1506, kdy se příběh odehrává. Ukázka: "Prosím tě o radu, svatý Lukáši. Nikoli, ne na to se ptám, zda mám či nemám zříci se domů své zesnulé Margarety a přenechat je jejímu synu zlořečenému, nikoli, ne na to se ptám, neboť doznám přímo, žeť mi lhostejno, co tam v městě o našem manželství s Margaretou povídati budou, vždyť mezi manželi často docházívá ke svárům, majmě máť-li žena na světě děti od svého nebožtíka muže a pokoušíť-li se za zády muže živého dětem těmto do truhlice peněz strkati (co jiného pak mužovi ostává než do hádky s ženou vstoupiti a truhlici násilím otevříti, pakliže mu žena klíčů nedá). A tento úryvek mě motivuje k výzvě, aby pokračoval ten, kdo čte nějaký příběh, v němž hrají roli tahanice o dědičství.

včera v 15:57, Marika Vanova

Jakou knihu právě čtete?

Poslední deska od Andrew Cartmel

včera v 15:25, eLeR

Příběh jen z názvů knih

Umíme číst obrázky

včera v 15:14, Lenka.Vílka

Moderování diskuse

Diskuse se mezitím posunula trochu jinam, proto mi přijde škoda, že uživatella, která rozběhla téma, nevložila odkaz na inkriminovaný komentář... :( ať my ostatní víme přesně..

včera v 14:45, soukroma

Postava hledá autora - pomozte jí!

šlo o oba autory zmíněného a pak samozřejmě také o "telleho" ;-) název hry se počítá jeko bonus biki zadává

včera v 14:44, Lenka27

Hádejte autory:)

Milovaný, nebo krajně nesympatický (ne jako spisovatel) - mluvené slovo.

včera v 14:16, ddkk

Příběh jen z názvů knih

Přísně tajné šifry

včera v 13:56, Marylaa

Příběh jen z názvů knih

Agenti světla a temnoty

včera v 13:41, Lenka.Vílka

Moderování diskuse

Hraboshka: ano, dobrý autor napíše vývoj charakteru tak, že se o něm dá diskutovat, jiný bohužel ne. V komentáři to nevadí, pokud je vhodné označeno. Občas mám problém poznat, jestli už jsem nezašla dost daleko a ten spoiler napíšu pro jistotu. Asi není správné napsat dvacet řádek a potom větu: Jim byl skvělej, ale škoda spoiler že umřel spoiler" a psát dál. Pokud to je označeno na začátku i na konci komentáře velkými písmeny a pár vykřičníky pro jistotu, to si nikdo nemůže omylem přečíst. Tomu nevěřím. Jinak já si odpověď na vaši otázku se zakrývám nepamatuji, jinak bych samozřejmě odpověďela :) A ano, je to škoda, že se diskuse nevyužívá víc. Hlavně v ní jde o to, kdy vyjde další díl a aby si pokecali uživatelé, kteří četli, než vyšlo česky. Potom mi skoro přijde lepší si s někým konkrétním psát ve zprávách. Třeba když se někdo vyloženě ptá a v něčem tápe ohledně děje, je hloupost psát odpověď do diskuze. Taky se řešilo, aby se sledováním komentáře, rovnou sledovala diskuze, ale to neprošlo. A sorry, poprvé jsem vás nick v odpovědi napsala špatně. A teď málem zase! Sakra! :D

včera v 13:31, Baruzh

5.) kniha, která má čtyřslovný název

https://www.databazeknih.cz/knihy/muz-ktery-se-smeje-5742

včera v 13:29, Poczklan

Knihy, ve kterých dobro nezvítězí nad zlem?

Děkuji všem za jejich tipy. To Siena: Máte pravdu, že vítězství dobra nad zlem se nemusí rovnat happy endu. Co se týče Vámi zmiňovaného komentáře, tak souhlasím s tím, že lidé co fandí sériovému vrahovi asi nebudou úplně v pořádku. Ačkoliv musím přiznat, že v jednom případě (seriál Dexter) jsem hlavnímu hrdinovi přál i přes to, že to nebyl žádný svatoušek. U knih si ovšem nevzpomínám na žádnou, ve které bych chtěl, aby vrah unikl spravedlnosti. Šlo mi o to, že je nereálné, aby všechny případy byly vyřešeny a i tomu nejgeniálnějšímu detektivovi musí občas nějaká myš proklouznout (tím ale netvrdím, že si to budu přát). U detektivek tak sice pořád zůstává napětí v otázce, kdo je vrah. Zároveň jsou ale ochuzeny o prvek překvapení ve smyslu nedopadení pachatele.

včera v 13:23, bamba

Postava hledá autora - pomozte jí!

láskyplne prenechám biki ak išlo viac o dušu než o tello.

< 1 2 3 4 5 6 7 8 >