Diskuze

Chcete-li psát do diskuze, musíte zde mít vytvořený profil a být přihlášeni. To zabere jen pár minut.
Hlavní diskuze Témat Poslední příspěvek
O knihách 1233dnes v 11:37
O autorech 158dnes v 11:12
Čtenářská výzva 2018 21dnes v 09:33
Volná diskuze 851dnes v 11:36
Nápady na vylepšení webu 302včera v 09:17
Chyby na webu 73dnes v 09:16

Nejnovější příspěvky v Diskuzi

dnes v 10:23, soukroma

Knižní šibenice - hra

Jak jsem našel Livingstona od: Henry Morton Stanley ("Bula Matari") nemýlím-li se :-)

dnes v 10:22, Hebrey

Trojslovný příběh

, že sny jsou

dnes v 10:20, oli.rock

Poraďte autory podobného typu

Zdravím, už je to pár let, co jsem četla mafiánské knihy Maria Puza a pořád jsem z nich dost odvařená... tak se chci zeptat, jestli neexistují knihy velmi velmi podobného typu? ;)

dnes v 10:20, R.E.M.

Jiří vs Michal

...vedoucí kanceláře prezidenta nepotřebuje podle zákona prověrku, ...šefredaktorku a majitelku webu neovlivní.cz nepovažují za objektivní novinářku. Ale je její věc, jako majitelky, zda web bude proamerický a negativně kritický k Rusku. Prostě určitým směrem vyhraněný a s nějakým názorem tak, jako jiné zpravodajské weby a internetové noviny rozličných názorů.

dnes v 10:19, Alexander1918

Jiří vs Michal

Pro Jaccka - A proč byl pan Jiří členem Římského klubu? Aha, ono vlastně o nic nejde, že? (A jen malé doplnění, možná kdyby na ambasádě Spojených států amerických přestali cpát rypák do vnitropolitických záležitostí suverénní republiky, nebyl by důvod se vůči jejím představitelům vymezovat.) Co mě však dostalo nejvíce - "Chápu že jeho voličům to nevadí, neb jsou blbí jak necky. Ale my voliči vážící si svobody a demokracie..." - Krásná ukázka "noblesního a slušného vychování a chování," které se má (údajně) stát důstojným představitelem rozpolcené společnosti a republiky...

dnes v 10:17, lenisko

Trojslovný příběh

on, kdo říkával

dnes v 10:15, soukroma

Hádejte autory:)

bubka: ano, v čítance ji vidím taky, ale zdalipak jsou zde ještě nějací pamětníci opravdových modrých poštovních schránek na ulicích, tehdy skutečně věcí denní komunikační potřeby (a zanedlouho už zapadnou jako telefonní budky, desky, kazety, diskety...) Odpověď na hádanku nemám, ovšem kombinace hledání "autor, kněz, politik, šílenec" mi vyhodila hned děsivý příklad :-(

dnes v 10:13, soukroma

Nová hra - zeměpisné a místopisné údaje v literatuře

Bezčase síně - Tolkienův Silmarillion Já se zase poučím o Tolkienových ságách zde z hádanek, a možná si je někdy i přečtu ;-) "The Universe was created through the Music of the Ainur or Ainulindalë, music sung by the Ainur in response to themes introduced by Eru. This universe, the song endowed with existence by Eru, was called Eä in Quenya. The Earth was called Arda. Those of the Ainur who felt concern for the Creation entered it, and became the Valar and the Maiar, the guardians of Creation."

dnes v 10:12, Sarah01

Jiří vs Michal

Včerejší Zemanův jsem neviděla, ale vcelku jsou na něj příznivé ohlasy. I od lidí, kteří ho nevolili a nyní o tom silně uvažují, vzhledem k postoji pana Drahoše.

dnes v 10:09, Jacck

Jiří vs Michal

bubka, takže opět bláboly a žádný argument, co? Vyjádři se k tomu, proč Zeman jezdí na Rhodos na sraz pořádaný KGBákem, který má blízko k Putinovi, a který je na sankčním seznamu, a pronáší tam řeči typu, že sankce vůči Rusku by se měly zrušit? Proč má vedle Zemana na hradě kancelář Nejedlý, který nemá prověrku, a který má opět velmi blízko k ruským špičkám? Proč se Zeman choval jako dobytek vůči americkému velvyslanci Shapirovi Pokud se na to člověk podívá nezaujatě, tak musí dojít k závěru, že na hradě sedí ruský agent. Těch nepřímých indicií je desítky. Tady jsem zmínil pouze 2. Chápu že jeho voličům to nevadí, neb jsou blbí jak necky. Ale my voliči vážící si svobody a demokracie se na východní diktatury, kde se vraždí novináři píšící kriticky vůči režimu, orientovat nechceme. Měj se, dál už na tvé trolování reagovat nebudu.

dnes v 10:04, Hanka_Bohmova

Hudba pre náladu

vzpomínky na Tolkiena https://www.youtube.com/watch?v=2fngvQS_PmQ

dnes v 09:53, bubka

Jiří vs Michal

Jaccku, pochop, na takové špionské diskuzi by ti bylo lépe... nechci tě v žádné případě zablokovat, ale nějak mi přijde, že už té jednotvárné sandy s tebou je až moc.

dnes v 09:52, woodward

Newtonův mozek - Jakub Arbes : Jak to autor vlastně myslel ? Je tam nějaký filozofický rozměr, který se mi nedaří formulovat...Prosím o radu.

Vzpomněl jsem si na jakousi TV inscenaci ze starých zlých časů, kde pubertální dcera klade otci filozofické otázky, co očekává od života a tak, a on se diví, proč ji to zajímá a ona vysvětluje, že píše takovou slohovou práci... "Jo, slohovou práci?" přeruší ji tatík. "Napiš boj za mír!".

dnes v 09:50, Dudu

Hudba pre náladu

Vzpomínky na léta devadesátá:https://youtu.be/qVrtnLYQCGY

dnes v 09:47, Dudu

Jiří vs Michal

R.E.M, překvapil mě, že se tam blejsknul i Cimrmanem. Doufám, že mu to Svěrák nespočítá :-)

dnes v 09:43, Jacck

Jiří vs Michal

bubka, takže Zeman s Klausem nejeli na Rhodos za Jakuninem? A není Jakunin KGBák s napojením na Putina? To jsou ověřitelná FAKTA a ARGUMENTY https://nazory.aktualne.cz/komentare/zeman-na-rhodu-uz-nas-ridi-ruske-tajne-sluzby-zrejme-ano/r~8651dec8472b11e4862d002590604f2e/ je fajn, že přeskakuješ články kní a ještě mne vyhazuješ z diskuze. Kdyby tu byla možnost tě zablokovat jako trola, dávno bych to udělal.

dnes v 09:38, bubka

Poznej knihu podle tří indícií

maličcí - slunce - limonáda

dnes v 09:37, Makropulos

Filosofování pod starým mohutným dubem

Mně se tedy Atkinson jako Maigret moc líbil.

dnes v 09:35, bubka

Filosofování pod starým mohutným dubem

no neví, ale už jen tělesná konstituce...Gabin byl Gabin, jako by Simenon podle něj Maigreta napsal. i když se říká, že výborný herec dokáže přesvědčit...až na tohle zfilmování narazím, rozhodně si ho nenechám ujít.

dnes v 09:33, DangerG

15.) Kniha, kde hraje roli knihovna (knihovník, knihovnice)

M.Ende - Nekonečný príbeh spadá pod tuto kategóriu? ďakujem

< 1 2 3 4 5 6 7 8 >