Diskuze

Chcete-li psát do diskuze, musíte zde mít vytvořený profil a být přihlášeni. To zabere jen pár minut.
Hlavní diskuze Témat Poslední příspěvek
O knihách 1144včera v 20:42
O autorech 150dnes v 01:01
Čtenářská výzva 2017 19včera v 21:30
Volná diskuze 773včera v 23:13
Nápady na vylepšení webu 302včera v 23:24
Chyby na webu 66včera v 23:21

Nejnovější příspěvky v Diskuzi


včera v 18:51, Eicherik

Filosofování pod starým mohutným dubem

denib: Vítej zpět. :-)

včera v 18:51, soukroma

Hádejte autory:)

Předchozí hádanka mě zavedla k autorovi, který byl uveden mezi významnými těmi, kdo opustili náruč protestantské církve. Ale protože tak učinil podle zdroje ve svých -nácti a "stal se" ateistou, tak to nepovažuji za nijak výjimečné a významné, to jen pro úvod. Takže hledáme autora, který se ztotožnil se svým rodným městem - asi ani ne z nějakého lokálpatriotismu (i když ve městě strávil prakticky celý život a řada jeho příběhů se tam přímo odehrává, a koneckonců město je to sice velmi starobylé na místní poměry a zakladatel v jeho pojmenování zachytil vděčnost bohu za nalezení takového místa), ale protože jeho název má v angličtině mnoho zajímavých významů (pro věřící i nevěřící). Autorovi fanoušci čtyřicet let po jeho smrti na novém pomníku tato jeho slova zvěčnili (I am ----------).

včera v 18:48, Ulriška

Knižní šibenice - hra

Každé řešení má svůj problém

včera v 18:46, kapr

Nejhorší kniha, kterou jste četli

Tak shodou okolností před dávnými léty stejný dojem, od té doby jsem už po E.H. nesáhnul. Už ani nevím, zda je (ty pahorky) mám doma, nebo jestli to bylo z knihovny. Vzhledem k mojí smůle počítám, že budou doma.

včera v 18:38, Hun

Hádejte autory:)

Výborně, gratuluji k úspěšnému pátrání. Henry Grew je ten starší, jehož brožurka tak inspirovala mladšího Storrse a jeho Six Sermons. Oba měli značný vliv i na další křesťanské autory. Zaslouženě podáváš.

včera v 18:30, soukroma

Knižní šibenice - hra

ne že každý problém má řešení, ale - - - - - / - - - - - - / m - / - - - - / - - - - - - -

včera v 18:27, soukroma

Hádejte autory:)

George Storrs a Henry Grew

včera v 18:27, RamonVarga

Trojslovný příběh

ve vesnickém potoku.

včera v 18:25, VlKa

Knižní šibenice - hra

Správná odpověď, je to Vaše.

včera v 18:23, soukroma

Knižní šibenice - hra

To bolí, mami! od: Britta Frey

včera v 17:47, VlKa

Knižní šibenice - hra

Jauvajs! - - / - - - - ,/ - - - - !

včera v 17:32, Marthas

Pár nápadů na vylepšení webu

Souhlasím s pobijecem. Všimli jste si toho pidi tenkého fontu, co je všude, kde se něco zveřejňuje, např. vložit příspěvek anebo ve zprávách, no potěš pánbůh na moje přisleplé oči to opravdu není, jediné co je vidět je čárka mezi větami. A změny v bazaru, už zase.-(

včera v 17:31, cendar

Uhodni název knihy

Ahoj, našel jsem zajímavou hru pro Android - Uhodni název knihy. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.pavelsvoboda.poznejknihukviz&hl=cs Tak schválně, do jakého levelu se dostanete.

včera v 17:29, Hun

Hádejte autory:)

Tak větší nápověda: Mladší z obou biblických badatelů vydal po pětiletém výzkumu své první pojednání o smrtelnosti duše hned v šestici kázání (tak své dílo i pojmenoval = nápověda), protože námět byl velice obsáhlý. Tématu trojice se zase ten starší věnoval v díle Zkoumání božského svědectví o povaze Božího Syna.

včera v 17:26, woodward

Nová hra - zeměpisné a místopisné údaje v literatuře

Koka: mělas přece jenom pravdu. Orient Express na západní straně končil ve Francii. V Paříži, v Calais, později třeba v Štrasburku. Návazné spojení s Londýnem sice bylo zajištěné, ale to už zařizovala jiná železniční společnost.

včera v 16:50, intelektuálka

Jaká je vaše oblíbená kniha?

Oblíbených knih mám celou řadu a vracím se k nim podle momentální chuti. Ale letos k nim přibyly tři tituly, o kterých se chci zmínit: Sůl moře od R. Sepetys Slavík od K.Hannah Vypravěčka od J. Picoult. Díky databáze!

včera v 16:47, pobijecmuch

Pár nápadů na vylepšení webu

Doporučoval bych, aby jsme drželi názvu vlákna - Pár nápadů na vylepšení webu. Toto není filosofování pod starým mohutným dubem!

včera v 16:23, soukroma

Knižní šibenice - hra

Vraždy na pokračování - Rita Mae Brown Baushka: stejně sérioví vrazi (neneštěstí) nevraždí jen na objednávku ;-(

včera v 15:56, Hebrey

Příběh jen z názvů knih

Bonbony k snídani

včera v 15:49, woodward

Nová hra - zeměpisné a místopisné údaje v literatuře

Následující úryvek vypráví o tom, jak si hrdina, o němž vypráví hledaná kniha, poprvé prohlédl hledané město. Pobyt v tomto městě výrazně, téměř osudově ovlivnil jeho soukromý i profesionální život. Slova v závorkách nahrazují v textu skutečná jména. ...vyšel z (náměstí), prošel krátkou obchodní ulicí v zadní části města, kráčel malým parkem a pak klopýtal dolů po svahu k římské aréně. Skákal z jedné řady sedadel na druhou jako koza a dospěl nakonec k vrcholu arény. Posadil se na kamenný kvádr , nechal nohy viset nad kolmou stěnou, vysokou několik stop, zapálil si dýmku a obhlížel říši, nad níž se ustanovil nejvyšším pánem. Město pod ním plynulo prudce dolů k (řece) jako kaleidoskopický vodopád. Střechy domů se prolínaly jedna s druhou v složitém vzorci. Všechny byly původně pokryty taškami z červené hlíny, ale palčivé neustálé slunce je vyžhavilo do zmatené směsi všech barev, od nejsvětlejší citronové žluti a jemné růžové barvy lastur po ostrou levandulovou barvu a zemitou hněď.

< 1 2 3 4 5 6 7 8 >