Diskuze

Chcete-li psát do diskuze, musíte zde mít vytvořený profil a být přihlášeni. To zabere jen pár minut.
Hlavní diskuze Témat Poslední příspěvek
O knihách 1423dnes v 22:38
O autorech 152dnes v 22:52
Čtenářská výzva 2018 2131.12.2018 v 22:15
Čtenářská výzva 2019 21dnes v 21:51
Volná diskuze 855dnes v 22:53
Nápady na vylepšení webu 341dnes v 14:17
Chyby na webu 82dnes v 22:22

Nejnovější příspěvky v Diskuzi

dnes v 21:54, bamba

Už jste se prostřednictvím knih seznámili s nějakým člověkem (nebo jste rovnou uzvařeli manželství?)?

Tak neviem či sa počíta aj to, že keď som vyliezla z morskej vody, našla som v knihe na deke vložený odkaz - meno a telef. číslo.

dnes v 21:51, Loxias

3.) Kniha, ve které hraje důležitou roli hudební nástroj

Tramat: Kde prosim v Pěně dní hraje dulezitou roli hudebni nastroj?

dnes v 21:50, Anasa

Postava hledá autora - pomozte jí!

Clara Wolcottová hledá Echo Heronovou?

dnes v 21:37, siena

Na zdi psáno ... (krátké úryvky)

"Nikdy nepadáme do stejné propasti. Padáme však pokaždé stejně, se směsicí směšnosti a hrůzy. A tolik bychom chtěli už dál nepadat, že se chytáme, čeho můžeme, a křičíme. Kdosi nám podpatkem drtí prsty, zobákem vyráží zuby a ohlodává oči.“ Takto expresivně líčí v knize Tagesordnung. Anšlus Rakouska v šestnácti obrazech (Ordre du jour) francouzský spisovatel, filmař a scenárista Éric Vuillard (nar. 1968) proces oslabování demokracie a upadnutí do diktatury. (z recenze J. Lukavce, iLiteratura)

dnes v 21:27, ponorka

Pod květy skořicovníku

O TŘECH KOLECH Jan Neruda Za tabulí u plného pytlák Joza vesel sedí, na šenkýřku, hezkou vdovu, jak by zamilován hledí. "Ale ženo, vámť se daří! Rozkvítáte jako růže!" "Viďte? Vždyť jsem pochovala třetího teprve muže!" "Třetího! - Však povídají, že jste jim vždy udělala!" "Nu jen potud, abych sama dříve v hrob si neustlala! První klekl před oltářem dřív než já při svatbě naší - mohu-liž já za to, že to muži dříve smrt přináší?! Druhý umyl při hostině ruce sobě v vodě živé, kdo dřív béře vody živé, známo, že též umře dříve. Třetí za svatební noci usnul dřív než já jsem spala - to přináší smrť dřívější! - Tak - no tak jsem udělala!" "Eh což! Však bych se vás nebál! Vdova tří a předc jak růže!" "A což myslíte, že bych já čtvrtého se bála muže?" "Ne? Nu tedy na pozoru, sic vás k čtvrtým vdavkám svedu!" "Budiž tedy, aspoň k peklu o třech kolech nepojedu!" (Knihy veršů)

dnes v 21:22, newtory

Už jste se prostřednictvím knih seznámili s nějakým člověkem (nebo jste rovnou uzvařeli manželství?)?

AD: Peršanka No v profile má Mr.JaroCZ ročník 1960, tipujem primeraný vek tak ročník 1980...

dnes v 21:10, Eicherik

Filosofování pod starým mohutným dubem

alekis: I tak se to dá vyjádřit. :-)

dnes v 21:09, soukroma

Postava hledá autora - pomozte jí!

Skutečná postava, která se ve velkoměstě prosadila v dílně, jejíž produkty zdobily nejen kostely, ale i domácnosti bohatých. S využitím hry světla dokázala s malými sřípky zprostředkovat kousky přírody i na pracovních stolech či v salonech. Díky její umělecké mysli a šikovným rukám vznikaly neskutečné, vlastně skoro skutečné pivoňky, narcisy, vážky a další skvosty přírody sice statické, ale jako živé. Autorka o ní vypráví v románu prostřednictvím jejích vlastních dopisů, které psávala při krátkých pauzách na oběd u svého dlouholetého zaměstnavatele...

dnes v 21:06, reader.007

Už jste se prostřednictvím knih seznámili s nějakým člověkem (nebo jste rovnou uzvařeli manželství?)?

Nevím jestli to bylo díky tomu čtení, trochu o tom pochybuji a navíc to nebyla ani kniha ale časopis, nicméně výsledkem je společných takřka dokončených 14 let a 3 krásné děti...

dnes v 19:59, bamba

Dopisování

ešte jedna maličkosť - mne zrušili najprv poštu pod nosom, v zápätí poštovú schránku /Wolker by musel asi presedlať na niečo iné/... no a keď som chcela kúpiť niekoľko známok - tak našinec nevie kam mám napľuť, nie je na čo sa dívať. Zlatý e-mail.

dnes v 19:57, Marylaa

17.) kniha, jejíž děj se odehrává ve vězení

Jen dodám, že moje námitka se týkala knihy, kterou navrhoval Jeckyyy - Harry Potter a vězeň Askabanu.

dnes v 19:51, intelektuálka

Pokračování Knižní šifry aneb Sestry v tiku

A musím přidat ke č. 134 - úspěšná prvotina skotské autorky

dnes v 19:38, PapayaD

20.) kniha s černobílou obálkou

Remarque - Čas žít, čas umírat Mám na mysli vydání z roku 2006, které je dle mého černobílé.

dnes v 19:23, shrek12

Jakou knihu právě čtete?

Příběhy skutečné odvahy Bear Grylls

dnes v 19:15, ponorka

Hra se slovy

Takto tisk tvořivě tlachal: "TYRKYSOVÝ TÉR TERORIZUJE TIKSI!" "TAJEMSTVÍ TYRKYSOVÉHO TÉRU TIKSANÉ TAJÍ!" Tiskoví tlachapoudi tipovali tektonické trampoty, také tvořili teze termonukleárního terorismu, teologové tlumočili temné transcendentální teorie. Tiksané tápou. Tamní týpci tipují transgalaktický transfer. Týdny tráví tarasením trasy tekoucího téru. "TAJEMNÉ TIKSI - TURISTICKÝ TRHÁK!" (můj názor na problém Tiksi je, že kdesi ve vzdáleném vesmíru si cosi velikého odplivlo) :-)

dnes v 19:08, castiglione

Pokračování Knižní šifry aneb Sestry v tiku

A 132 má bez nápovědy i Angerine. Gratuluji.

dnes v 19:04, Dudu

Nono (aneb štrikovna)

Kdo si tu idealizuje Rusko? Historii znám velmi dobře, proto můžu tvrdit, že ta velká vlastenecká válka byla správná. Kdo by si také nechal vraždící Fašouny na svém pozemku. Pro mě byli i Poláci hrdinové. Škoda, že u nás to bylo šišaté.

dnes v 19:02, mata57

Nono (aneb štrikovna)

Kdo nezná své dějiny, musí si je znova prožít. Jak to tady tak čtu "opáčko" bude docela nářez ... Možná se zase začne začerňovat v učebnicích ...

dnes v 18:57, Jass

Knihy s alternativním dějem nebo koncem

Povětroň od Čapka představuje umírajícího cizince s neznámou totožností a bez tváře a následuje několik verzí toho, co se mohlo stát... Velmi zjednodušeně řečeno :) https://www.databazeknih.cz/knihy/povetron-26613 A mimoknižně jsem viděla muzikál "The trail to Oregon", který sice nepatří k tomu nejlepšímu, co jsem od dané skupiny umělců viděla, ale má hned několik (řekla bych 5?) možných konců...

dnes v 18:55, alekis

Filosofování pod starým mohutným dubem

Eicherik: Doufám, že až na něco narazím, a vůbec nemusí, ale může to klidně také být v nějaké knize, a že to na co narazím mě opravdu zasáhne, a když to bude opravdu pravda - to nejspíš poznám i bez ověření, tak soudím, že ne že zestárnu - pokud tím, že jste to dal do uvozovek, nemyslíte spíš než zestárnout - zmoudřet, tak věřím, doufám, čekám, že mě to fakt posune, samozřejmě do pozitiva! Jinak - literaturou, čtením se samozřejmě nestárne, to je přece absolutní nesmysl. Nemusím rozebírat všechno, věřit všemu, co někde někdo kecnul, zabývat se tím a ztrácet s tím čas. Já právě dorazila skvělou knihu, už se třesu na druhý díl :-). Teď musím zas být chvíli hospodyňka, ach jo, žádná hrdinka z příběhu. Ale díky Databázi jsem narazila na spoustu zajímavých knih, které doufám mě aspoň trochu k něčemu posunují - a nadále posunovat budou, potkala jsem tu lidi se zajímavými přezdívkami, u většiny se nedá odkrýt, jak vznikly, v diskuzích jsem si ledacos početla... No, zatím to prostě celkem ujde. Takže zdravím! :-)

< 1 2 3 4 5 6 7 >