Zpoplatněný bazar


LordSnape
LordSnape 30.08.2016 v 15:45

Já nechápu její záměry. Prostě jako první co udělá, hned první potřeba je otevřít nové vlákno s novou diskuzí. Ten člověk musí být tak strašně osamělý s tou svojí povahou a "pravdou"... Normální lidi neruší účty, ale prostě se nad to povznesou, jdou si zaběhat, číst, zahrát hru, dát si sprchu... Ale né že bych to viděl poprvé. Ostatně v návalu vášní si už dvě slečny taky kvůli mně zrušily účet a přitom se jednalo prakticky o nedorozumění při internetové komunikaci.

LordSnape
LordSnape 30.08.2016 v 15:53

Člověk si hned vzpomene na slova jednoho lamy, který řekl v návaznosti o debatě cvičení trpělivosti a ulpívání na já s vlivem rušivých emocí: "Važme si i našich nepřátel, neboť oni jsou našimi největšími učiteli."

Text příspěvku byl upraven 30.08.16 v 21:09

Pennywise
Pennywise 30.08.2016 v 16:48

No tak to jsou věci .. Samé překvápko - mohla tady v klidu a míru fungovat dál, když by se pořád jen někomu nevysmívala, neškolila ho a nenadřazovala se nad něj, jen proto, že sem vložila pár knížek. A pokud jiný nevložil - nemá právo s ní diskutovat .. Já osobně nejsem nějak hrdý za diskuze, které tady proběhly - ale jinak než (jak říka snape) "narovinu" to bohužel nejde ..

kní
kní 30.08.2016 v 16:51

Já bych tipovala, že ta bubka je Markéta. Ta ale neodešla, anobrž byla odejita. Pročež její potřeba okamžitě se vrátit (a i vzhledem k její povaze) nepřekvapí.
____________________

Najednou je tady bez binyska tak nějak prázdno, nezdá se vám? Je mi jí vlastně docela líto. Taky oproti některým jiným neodešla s okázalým prásknutím dveří, to oceňuji. Musím přiznat, že se mi v minulosti i párkrát stalo, že jsem od ní přečetla v některých (nepolitických) diskuzích věci, nad kterými se mi chtělo zatleskat a div že jsem jí písemně nepřitakala... Samozřejmě, že mi většinou vydatně pila krev, ale teď je pryč a to ticho je nějak moc nahlas.
Předpokládám, že se vrátí. Nebudu z toho nadšená ani naštvaná. Určitě ale je to těžké, mít tady svůj zrušený profil a nemoci se už do něj dostat. Přece jen do něj vložila spoustu energie, práce i emocí (komentáře a spol.). No, takže jestli se vrátí, doufám, pánové, že se vám bude lépe dařit udržet na uzdě své majestáty a nenechat hněv jimi cloumat tak brutálně, jako dosud. Ostatně Pennywise se tu vyjadřoval jako nefalšovaný hovadobytek.

Trissi
Trissi 30.08.2016 v 16:56

To si vážně myslíte? Zajímalo by mě, zda vy byste tady v klídku fungoval dál, kdyby vás někdo nazval komunistickou sviní. Zvláště Lord Snape mě překvapil. S tím kvantem přečtených knih bych čekala trochu vytříbenější slovní zásobu.

Text příspěvku byl upraven 30.08.16 v 19:07

Eicherik
Eicherik 30.08.2016 v 17:08

To je pouhý mýtus, že knihy čtou pouze slušní, inteligentní, vzdělaní a kultivovaní lidé.


Pennywise
Pennywise 30.08.2016 v 17:19

kní // Máte bohužel málo informací - i když mi ten slovník taky nevoněl, tak ani teď bych na něm nic neměnil - bohužel. Neznáte podrobnosti .. PS: hovadobytek jsem přehlédl ..

LordSnape
LordSnape 30.08.2016 v 21:15

@Trissi + Eicherik Musíte jít trochu pod povrch a přečíst si tu diskuzi od začátku. Pak bych také doporučil třeba jednu diskuzi o buddhismu, kam se binysek přicpala a začala trousit svá moudra jako čínská hlásná trouba a to i přes předložení platných argumentů a důkazů nebyla schopna připustit, že nemá pravdu. Pak jsou tu samozřejmě další naše společná minulá setkání, kde stačila ukázat co je zač. Je mi jasné, že podle těchto svých posledních emočně výbušných postů budu stále nazýván tím špatným, ale už jsem si zvykl. :-)

Jestli někdo zruší svůj profil na základě toho, co si o něm myslí nebo říkají ostatní, je jeho věc. Já tady v tomto vlákně začal psát svůj názor okolo bazaru, který se táhne už dlouho. Však jsme o tom v nápadech k webu debatovali už mnohokrát. Pak přišla binysek a spol.... a vše se stočilo k tý žumpě.

Text příspěvku byl upraven 30.08.16 v 21:19

Ellbereth
Ellbereth 31.08.2016 v 08:17

Trissi, Eicherik, LordSnape: ono se stačí podívat do diskuze filozofování pod dubem. Nemůžu říct, že by mě nějak vyloženě napadala, ale když se do diskuze přidala, tak v těch místech je vlákno prostě nepříjemné. Do poměrně odlehčené diskuze se snaží za každou cenu naroubovat diskutabilní témata, která vyvolávají vždy emoce. Navíc pokud člověku řeknu, že si dovolím již nediskutovat a popřeji hezký den a dotyčný do mě jede dál, no tak o tom už si myslím své. Také si nemyslím, že je ideální reagovat na někoho, kdo si povídá úplně s někým jiným. Myslím si, že by mi v mnoha názorech ani jedna z nich nevadily, ale vadí mi rejpavá až agresivní forma projevu. No a pak je jen krůček od toho, že pohár jako u lorda přeteče a přižene se vichřice :-D Jsem vcelku poklidný člověk, ale za určitých okolností už bych asi bouchla taky. Takže chápu, ale ono to stejně nestojí za to se rozčilovat.

Hana H.
Hana H. 31.08.2016 v 11:58

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

stafbul
stafbul 12.09.2016 v 09:58

Ahoj,

nějak jsem nebyla v kondici, když před nějakou dobou došel mail o tom, že za každý inzerát, který bude 11tý a výš se bude platit poplatek. Pak jsem při čištění mailu tenhle mail omylem smazala (kondice se zřejmě nevrátila v plné polní) a teď nevím jak to je a nikde to nemůžu najít. Tak se ptám, protože bych nerada někomu někde něco dlužila.

bytost
bytost 12.09.2016 v 11:23

http://www.databazeknih.cz/bazar-napoveda
...snad vám to pomůže...

stafbul
stafbul 12.09.2016 v 12:51

Díky bytosti. Našla jsem ty poplatky, je to fajn. Jen teď nějak nechápu jak to je, když jsem v době, kdy toto pravidlo přišlo do platnosti měla víc jak 10 nabídkových inzerátů a mám je stále. Jsou normálně vidět. Mám dokupovat zpětně nějak kredity? Nebo se to počítá až na nově vložené inzeráty nad rámec deseti?

Petruse21
Petruse21 12.09.2016 v 13:12

stafbul: platí to u nových, u starých se nic nedoplácí

stafbul
stafbul 12.09.2016 v 13:29

Díky moc Petruse21, opravdu díky. To je to info co mne zajímalo, bála jsem se, že někde něco dlužím. Přeji pěkný den.

bytost
bytost 12.09.2016 v 13:31

Jen doplním, že nové pravidlo bylo zavedeno od 24.8.2016. Viz dole : Novinky na webu

nokid
nokid 15.09.2016 v 14:24

A já doplním, že nabídky knih platí jen omezenou dobu - nevím přesně, půl roku? - pak jdou do koše a musejí se obnovit, jinak se ztrácejí ostatním uživatelům a nemohou na ně reagovat. Možná že to pomůže ke snížení cen u některých těžko prodejných?

aht
aht 24.09.2016 v 22:15

Ahoj, po nějakém tom týdnu jsem se přišel podívat na bazarové nabídky. No řeknu vám... podle toho co vidím vystavují tu hlavně ti které jste tu nechtěli. Ti překupníci s přeraženými knihami, ti co nabízí tisíce bezcených knih a jako bonus nově registrovaní do 10ti nabídek. Naopak moji oblíbení "běžní" uživatelé nepřidávají nic.

Koka
Koka 03.10.2016 v 10:22

Koncem srpna byl zaveden systém umožňující vložit 10 inzerátů bezplatně a další už jen placené, přičemž u uživatelů, kteří za zveřejnění inzerátů zaplatí, se objeví jakási verifikace ze strany provozovatele tohoto webu, že jejich bankovní účet je ověřený.
Dnes jsem však narazila na uživatele, který po 24. srpnu sem vložil mnohem více než jen 10 inzerátů a přitom jeho účet není označený jako "ověřený". Jak je to možné?

Marthas
Marthas 03.10.2016 v 18:17

To Koka: Předpokládáš, že si jich tolik nemohl zajistit odvodem z obchodů? To by mohlo být zajímavé...
Za každou odvedenou korunu má být přece jeden inzerát k dobru, tudíž já bych třeba měla nárok na 30 inzertátů navíc k těm deseti, co mají ti, co nepřispěli anebo přispěli ale anonymně...

siena
siena 03.10.2016 v 18:33

Marthas, to je možné vysvětlení. Jen jsem čekala, že tito uživatelé dostanou automaticky "ověření"...

Koka
Koka 03.10.2016 v 18:34

Ano, Marthas, to by mohlo být vysvětlení - ale v takovém případě, tj. v případě, že v minulosti již zaslal majiteli DK nějaké peníze na podporu databáze a za ty teď může vkládat inzeráty "navíc", by snad také měl u svého jména tu "ikonku", že jeho bankovní účet je ověřený, nebo ne?
Nejlepší by bylo, kdyby se k tomu vyjádřil správce webu, hodně by mě to vysvětlení zajímalo.

Marthas
Marthas 03.10.2016 v 18:48

To siena a Koka: Můj názor je, že by tomu tak býti mělo ale není... Důkazem jsem třeba já, občas jsem Danielsonovi poslala rabat 10% z čisté částky knihy... Ten nás pak obeslal takovým oběžníkem, kde bylo napsáno něco v tom smyslu, že má poznamenaná konta lidí, od kterých mu došli peníze před změnami a to co jsem psala, myslím, že to by mělo být napsáno snad i v novinkách, pokud není...
Tady ta citace z posledních novinek: Těm, kteří v minulosti dobrovolně za bazar přispěli, bude zpětně postupně přidáváno po kreditech tak, že za každou korunu budou moci mít vložit nabídkový inzerát.
O ověření se tam nic nepíše, i když by tak tomu logicky býti mělo.-/

Text příspěvku byl upraven 03.10.16 v 18:51

Zelený_Drak
Zelený_Drak 07.03.2017 v 10:47

Tak je to půl roku od změny a zrovna se řeší zde již smazaný prodávající Owliver, který měl profil 14 dní, ověřený účet i kladná hodnocení (protože opravdu z počátku prodával knihy). Momentálně na něj podává TO asi 100 lidí (srocují se na fb, nevím, kdo "nakoupil" přes DK a kdo jinde) a jestli se to nějak nevysvětlí, bude to největší podvod s prodejem knih, jaký jsem kdy viděla. DK (nevím kdo) prý zakročila tak, že uživateli poslala email. Jak přesně že to nové opatření, chrání uživatele? Že už si nespolehlivý prodávající nebude moci registrovat stejné číslo účtu? Tak to ho určitě trápí :D

tenax
tenax 30.05.2017 v 17:59

Úplně náhodně jsem narazil na zajímavý problém. Máme tady bazaristu, který má v nabídce téměř tři a půl tisíce knížek, skoro každý den přidává nějakou další, takže od srpna 2016 jich určitě přidal víc než deset. Přesto nemá ověřený účet! Z toho logicky plyne, že za ty přidané v posledních měsících nezaplatil, třebaže jich muselo být víc než deset.
Jiní, kteří nabízejí i jen pouhých jedenáct knížek, účet ověřený mají, tzn. zaplatili.
Z toho pro mě plyne jediný závěr - ti, co prodávají svoje vlastní knížky, musí platit (a platí), kdežto na "velkopodnikatele" toto pravidlo neplatí. Nebo se mýlím?



Vložit příspěvek