Zpoplatněný bazar


Paulett199
Paulett199 27.08.2016 v 17:25

aht, závidím vám ten nadhled...mě ta předváděná malost a ukřivděnost s prominutím víte co :-)

LordSnape
LordSnape 27.08.2016 v 17:32

@aht Knižní fandom je stejný jako jakýkoliv jiný. S drtivou většinou si sednu a pak jsou tam ti, kteří hledají cestičky neustále, jak někoho vytočit, komentovat úplně zbytečně i když k tomu nemají co říct anebo se jich to netýká a i když jsi k nim slušný a pokorný, stejně na tobě nenechají nit suchou. Takže jsem se naučil bránit aspoň slovně a naplno. :-) Navíc ti, co mě tady znají, už překvapení nejsou. Co navíc dělat s člověkem, který v diskuzi otevřeně napíše, že jakákoliv podpora neziskovky nebo dobré věci není dobrá a že nikam přispívat nechce? :-D

Text příspěvku byl upraven 27.08.16 v 18:07

LordSnape
LordSnape 27.08.2016 v 21:37

@binysek Vážená, hamižná, komunistická svině. Já tu nejsem od toho, abych se vám zpovídal. Neziskovky jsou fajn a pár jich podporuji. Patří to prostě k tomuhle světu. Hulvát možná jsem, ale ne slepý. A už vůbec nechápu, že jste prostě měla tendence na mě reagovat, protože opět se opakuji, že jsem v tom úvodním příspěvku nenarážel na nikoho konkrétního, ale jednoduše reagoval na vývoj událostí ohledně bazaru a uživatelů, kteří se kolem toho motají. Tím bych tuhle off topic diskuzi uzavřel. Nepodporujte neziskovky, nechoďte na bazar, ba ani do diskuze, protože tady o to nikdo nestojí. Jsem si teď tak krásně vzpomněl, jak vás na CBDB poslali s chutí do hajzlu a vy jste bohužel zase přilezla sem. Škoda. Čistit se nepotřebujete, naopak by vám měli exemplárně ukončit přístup k internetu....

Text příspěvku byl upraven 27.08.16 v 21:40

Marthas
Marthas 27.08.2016 v 22:12

To Hanka47: Odteď máte nárok pouze na deset volných nových inzerátů, až je vyčerpáte musíte si koupit kredit na určitý počet nových inzerátů, a získáte ověřený účet, někde jsem tu tu adresu uváděla...
Starých inzerátů by se to snad týkat nemělo... Ale pravidla se asi stále dolaďují, tak nevěšte hlavu.-)

MarkétaLore
MarkétaLore 27.08.2016 v 23:06

Lord Snape bude jeden z těch pražskejch hochů, kerej si myslí, že přispěje 100 kč na děcka v Africe a tím se zbaví hříchů. Ale tak to není , naopak. těch 10 kč co zbude na toho černouška má za následek , že ten černoušek neumře, ačkoliv měl, protože ani opice nemůže mít 10 mláďat , když není co k žrádlu. Následkem této nevyrovnanosti umře jedno slůně. A přiznejme si, že slonů je málo. . Na výlety do afriky a pakistánu zachraňovat bůhvíco si musí každý za svoje. O nemocné děti se má starat stát, a ne já sbíráním víček. Tento Americký způsob dobročinnosti je zlo, a ty seš pražskej hulvát.

Text příspěvku byl upraven 27.08.16 v 23:40

MarkétaLore
MarkétaLore 27.08.2016 v 23:39

A jak bych o tom mohla rozhodovat asi? Já nejsem vláda Usa, SA a bůhví koho ještě. Nemám vliv na to, kolik muslimů, černoušků a nebo muslimskejch černoušků se letos ještě narodí. Fakt je že zatímco evropa, včetně Ruska vymírá, a čína sedrží, všichni ostatní rodí jak o život, a pak se diví, co že to. Já tohle určitě podporovat nebudu. Doufám, že jsem se vyjádřila jasně. Snape je odpustkovej typ, Hus by mu řekl, ať vo sobě přemýšlí, což by ho vyšlo levněji než u ostatních.

Text příspěvku byl upraven 28.08.16 v 11:24


MarkétaLore
MarkétaLore 27.08.2016 v 23:49

Nereagovala jsem ani tak na tuto nekonečnou debatu o bazaru, ani se mě to netýká, reagovala jsem na Snajpa, zbytečně vulgárního, s pomateným pražským myšlením.

Hana H.
Hana H. 28.08.2016 v 06:56

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

LordSnape
LordSnape 28.08.2016 v 08:41

@MarkétaLore Je fajn, žes odvodila, jak žiju hezky v Praze. Nejde o pražské myšlení. Zcela reálně znám spousty lidí z různých krajů, kteří se chovají jako "pitomci" úplně stejně. Ve svém povolání lítám po ČR a mohu říci, že je to jedno, odkud kdo je. Ale tobě to tohle myšlení asi sedí což. Nicméně se tady ukázalo, že v myslích lidí je stále klišé pražák = hňup, což mi u pardubičáků připadá stejné jako, když se o vás baví hradečáci. Ano, chvíli jsem žil dokonce v Pardubicích, předtím studoval na jižní Moravě. K tvému komentu o opičkách. Má cenu na to vůbec reagovat? Ukázalas, že nejsi jen omezená, ale ještě k tomu pseudo-demografický antropolog a evoluční biolog amatér, co si dal k snídani scénář od Attenborougha. Co čekat od člověka, který neumí správně napsat i/y... Běž radši bědovat nad rozprašováním chemtrails, ty klaune...

@tsal Je to tak. Podle sebe soudím tebe. Jakmile někdo řekne, že s něčím souhlasí a jiní to berou jako nějakou křivdu, hned se na vás sesypou jako roj much.

@Marthas Včera jsem přidával jednu knihu do bazaru a koukal, jak ten systém funguje. Je to docela v pohodě. Při kreditu 100,- tě stojí jeden inzerát 2,- Kč. To jsou strašný náklady. Vzhledem k cenám některých uživatelů se jim ta stovka vrátí při první prodané knize. U těch malých položek okolo 20,- se prostě jen o to navýší cena nebo připočte k poště. Myslím si, že to kupující pochopí. Antikváři a jiní hromadní prodejci se prostě budou muset naučit, že v byznyse není nic zadarmo. :-) Zloděje, podvodníky a jiný balast by to mohlo odradit. Ale samozřejmě jsme v Čechách, takže to stejně někdo zkusí.

@binysek S váma se nemám o čem bavit. Své jsem k tomu řekl. Jste strašný manipulátor. Doma vám to možná prochází, ale tady na vás slyším jednu bombu za druhou. Přiznejte si to. Jste sama a sere vás to. Jo a nikdy jsem tady otevřeně nelhal, to jsou jen vaše další rudé praktiky. Do vaší soukromé pošty na CBDB fakt přístup nemám, takže nemohu tušit, co se tam dělo za zvěrstva, ale to, co dělo v diskuzi jsem měl možnost zaregistrovat a byla to vážně sranda. Zdejší adminy jste fakt pobavila :-D Moje krevní skupina to nebude, já nikomu v soukromé zprávě nevyhrožuji ani nepíšu nevyžádané věci. Stačí mi to bohatě tady s vámi. Nechci si nechat zavirovat počítač.

Text příspěvku byl upraven 28.08.16 v 09:17

Eicherik
Eicherik 28.08.2016 v 09:21

MarkétaLore: to co děláš, je házení hrachu na zeď. Sluníčkáři to nikdy nepochopí, ti jsou zaslepeni svou pseudohumanitou a opravdu věří tomu, že to co dělají je správné.

LordSnape
LordSnape 28.08.2016 v 09:29

@Eicherik Ty s nám tu chyběl do počtu fakt! :-D Možná jsem sluníčkář, havloid anebo ještě dalších tisíc nadávek, ale až budeš ty sám jako kripl anebo se v příštím životě objevíš někde na rovníkové Africe, přísahám, že se budu držet vaší zásady a nepošlu ti ani groš. Ostatně kriplem se pořád ještě můžeš stát. Zatím jsi kripl jen duševní.

Text příspěvku byl upraven 28.08.16 v 09:30

Sarah01
Sarah01 28.08.2016 v 09:31

Moc tady do toho nevidím, ale proč se sem plete politika? Konkrétně do této diskuze, to s tím nějak souvisí? Binysek je členkou KSČM nebo je jen tak napadána, protože má jiný názor? Kdo nepodporuje neziskovky, je rudej? To je teda sranda, protože spousta lidí je nepodporuje a jsou to přitom pravicaci jak poleno.:-)

LordSnape
LordSnape 28.08.2016 v 09:35

@Sarah01 Nevidíte, my jsme tady s pár lidma staří známí z jiných diskuzí a tak se známe už tak dobře, že si můžeme podstrkovat věci napříč všemi možnými diskuzemi, které jsme zdárně prošli. :-) Nicméně ten off topic, tady samozřejmě založila ostatně jako vždy ona paní, co si nevidí do huby. Chtěl jsem tu jen řešit bazar, ale stal se z toho další typický hnojník.

R.E.M.
R.E.M. 28.08.2016 v 09:49

Sarah01: Vyhmátla jste to přesně. Kdo má jiný názor, netvrdí, že před 89 bylo VŠE černé a teď je bílé, jeden stát je dobro, druhý zlo je často nazýván komunistickou (nebo méně často kapitalistickou) sviní.
A jen smutnou absurditou je, že mnozí dnešní komunistobijci jsou bývalými komunisty nebo dětmi komunistů.
A co se týká neziskovek, během deseti let jsem na ně změnila názor, stačilo zjistit, že drtivá většina peněz je zneužita na "výborné" platy zaměstnanců mnoha (ne)ziskovek. Stačí si pro číst výroční zprávy nebo informaci o příjmech - dotacích a počtu klientů.

R.E.M.
R.E.M. 28.08.2016 v 09:53

Ale zpět k zpoplatněnému bazaru a aby zcela nezapadlo - pokud bylo a je záměrem eliminace podvodníků, tak, jak už psalo více uživatelů přede mnou, systém 10 prvních nabídek zdarma neovlivní podvodníky, kteří si vytvoří x-profilů a v každém budou prodávat deset knih. Jen se zvýší počet účelových profilů. A stejně není pro podvodníka si nechat ověřit anonymní e-účet žádný problém, ani ekonomická zátěž - podvody si na nezbytné náklady vydělá a ještě mu zbude.
Mně z toho vychází, že nejhůř na to doplatí poctiví uživatelé s jedním profilem, prodávající/nabízející své knihy "za pakatel" místo, aby je mrskli do kontejneru.

Text příspěvku byl upraven 28.08.16 v 10:04

mi2
mi2 28.08.2016 v 10:25

K situaci s bazarem už jsem se vyjádřil, naneštěstí mám co říci i k nadacím, příspěvkovým organizacím... Při studiích i po nich jsem měl možnost spolupracovan nebo přímo pracovat v této sféře. Po zkušenostech s 5ti nadacemi vč. té na světě největší jsem se pozvracel a nikdy už bych nedal ani 1kč. Sejde se pár vychcánků s kontakty u podikatelů nebo politiků, seženou si nějakého multikulti nebo eko pomatence který se stane tváří a má pocit že zachrání planetu. Mezitím se vychcánci přemnoží, udělají dozorčí nebo chceme-li jen top management. Začnou dolovat peníze od státu, korporátu a pošlou i studentíky s kasičkama do ulic. No a jak je pomalu všude začnou objevovat zajímavé částky, tak se zjistí že to je zajímavé. Najde se další pomatenec, udělá se další projekt. Když už je pomatenců nekolik nechce se top managementu do kanceláře. Naberou se tedy nový koordinátoři (většinou absolventi genderových a jiných sociálních ideálně soukromých škol) kteří to kromě 20.000,- výplaty to dělají i z přesvědčení.
Co si budeme povídat, každý kdo se chce přesvědčit má možnost, v každém větším městě může se přihlásit na brigádu. A věřte že na hodinu budete mít více než v zaměstnání, to jestli si to dokážete odůvodnit v sobě a to jestli při odvodu peněz z kasičky se zvládnete dívat do očí lidem kteří od samého začátku vědí že ten cílový projekt nedostane ani 10% z toho co se vybere... Zvládnete koukat na válející se balíčky peněz na masivním stole z exotického dřeva, luxusní limuzíny na dvoře, hodinky za stovky tisíc na ruce, na limitované edice telefonů na notebooky které ani nejsou určeny pro český trh... Že jsou lidi naivní a neustále dávají nikdy nepochopím. A že těchto dobrodinců čím dál více a že nejvyšší částky dávají ti co nejsou ekonomicky aktivní :D Zelené vdovy, paničky ze satelitů... Věřte že když si koupíte nějaký šmuk za 30kč, že 10kč má ten co ho prodá, 19kč se dá na provoz a 1kč možná někam dopluje. Sledujte chvilku toho studentíka co stojí u metra kolik toho prodá... Přestanu léčit, nebudu kresli v CAD, přestnu makat u CNC... Kdybych potřeboval prachy a neměl svědomí, jdu dělat charitu nebo pro charitu.

kní
kní 28.08.2016 v 10:33

která je to ta největší nadace na světě?

mi2
mi2 28.08.2016 v 10:35

Ta co je a bude do roku 2020 na dresech FC Barcelona.

Pennywise
Pennywise 28.08.2016 v 10:38

Dlouho jsem odolával, abych zde nějak nezareagoval a dotyčné uživatelky nestrhl opět na mou osobu (všichni asi vědí a proto nejmenuji) - Ale protože téma BAZAR je opět díky stále stejným uživatelkám (všichni asi vědí a proto nejmenuji) na druhé koleji - tak prostě musím. Každý kdo chce něco napsat k LordSnape - ať si nejdříve přečte jeho post (včera v 16:29:46)

Absolutně v klidu a míru vyslal do světa SVŮJ názor a připojil dva normální a zajímavé dotazy, které určitě zajímájí hodně uživatelů, kteří se do tohoto vlákna dostanou a co z toho vzniklo??

Opět plně zahuštěné a zaplevelené vlákno, které ani nejde číst .. (bohužel jsem také v jiném vlákně tomu přispěl, ale již poučil) Umyslně nejmenuji, ale sakra vy se stejně poznáte - už se zamyslete a nechte také mluvit někoho jiného !!

LordSnape nepotřebuje mou podporu, ani nikohob jiného - sám si udělá pořádek, protože má koule - a po přečtení jeho postu (včera v 16:29:46) a reakcí které se mu dostalo si myslím, že po té nereagoval ani jako hulvát.

kní
kní 28.08.2016 v 10:42

fotbal nesleduju - můžeš to sem napsat?

elfos
elfos 28.08.2016 v 10:51

Jako všude (lidi obecně, zaměstnanci, podnikatelé, prodávající na Databázi knih, právníci, úředníci, atd. atd.), i ve sféře nadací a příspěvkových organizacích jsou jak ti, kdo to berou a vedou poctivě, tak i podvodníci. Prohlašovat všechny nadace za šmejdy, co jen hrabou do vlastní kapsy (a proto jim nedáme ani korunu), je hodně velký nerozum.

Já se ve sféře charity setkala jen s těmi poctivými (ať už lidmi, nebo organizacemi), kteří pomáhají ze všech sil. Vážím si jich a jsem ráda, že jsou.

kní
kní 28.08.2016 v 10:54

Dále by mě, mi2, zajímalo, které další čtyři nadace jsi měl možnost poznat zevnitř a jak dlouho jsi pro ně pracoval a co konkrétně jsi tam dělal. Abys tím podpořil svůj generalizující odsudek všech. Protože takhle je to poněkud nevěrohodné.

Co třeba Člověk v tísni? Nebo Lékaři bez hranic, Amnesty? Tam jsi taky byl?

Pennywise, je to tady jako v kterékoli hospodě - probírá se téma a někteří do toho kecají to svoje, i když to nijak nesouvisí. Pak se téma vyčerpá, tak se žvaní o něčem jiném. Proč kvůli tomu měnit lokál?

mi2
mi2 28.08.2016 v 11:08

kní - s těmito jsem neměl tu možnost. Dělal jsem vše od šaškáren až po event man. a účetní odd. Konkrétní názvy nebudu psát ještě by se mi to vrátilo. Takových udavačů a slunečníků se jen tak nenajde. Negeneralizuji jen píšu co jsem zažil, rád pomohu ale svými silami, nikdy nikdy nedám peníze. To už si raději tou bankovkou zapálím cigáro. I tím zapálením by byla užitečněji využita než na zaplacení luxusních klimatizovaných kanceláří v centru prahy nebo na prodloužení klasického passata nebo na převezení velkoplošné obrazovky z Vítkovic do Prahy kde bude využita přesně na 42min.. Tohle vše v zájmu ekologie a humanity. Na pracovních serverech nebo dokonce na ÚP je inzerátů dost. Odměny pro schopné přisluhovače jsou minimálně 3x než ve státní správě. Jen vůbec nechápu proč nabízí tolik když ty peníze mohou dát přímo potřebným?

kní
kní 28.08.2016 v 11:18

Když neuvedeš žádné jméno tak to ale vypadá jen jako snůška pomluv. A to opakované vyjmenovávání všemožných údajných prebend zase zavání závistí. Sorry.
A jak by se ti to mohlo vrátit? Oni znají tvůj zdejší nick?

Text příspěvku byl upraven 28.08.16 v 11:22

MarkétaLore
MarkétaLore 28.08.2016 v 11:53

Lord Snape si svoje názory a gramatiku uhájí sám, já na to asi někoho potřebuju. To ale nemění nic na tom, že člověk co nedá prachy neziskovce, není lakomá komunistická svině, ale rozumný člověk. To pokrytectví je šílený.
Ani mloci se nemnožili, dokud do toho nezačal zasahovat člověk. Afrika se množí šíleným, neúnosným tempem. Pociťuje to už i Evropa. Je pokrytecké sunout jim tam jídlo a léky, když to jen zvyšuje další porodnost, protože tím zachraňováním životů likvidujeme budoucnost celého lidstva. O slonech, gorilách a lvech ani nemluvím. A co GW- nezpůsobila jsem Gw a rozšiřování pouští, a nemíním nést následky, ani za Afričany. Pokud člověk neví, kolik dětí může vychovat, to už je lepší sunout jim tam zbraně.

Text příspěvku byl upraven 28.08.16 v 11:57



Vložit příspěvek