Zpoplatněný bazar


alibrum
alibrum 24.08.2016 v 21:47

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Marthas
Marthas 24.08.2016 v 21:50

To alibrum: Zkoukla jsem a možná špatně pochopila:-)
www.databazeknih.cz/kredity-v-bazaru
O tento odkázek se se mnou podělil admin, ale já tam ještě nic neposlala, koukám, jak se to vyvrbí.-)

alibrum
alibrum 24.08.2016 v 21:54

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Marthas
Marthas 24.08.2016 v 21:56

To alibrum: Není zač:-)

jarkamet
jarkamet 25.08.2016 v 08:44

Mě by se víc líbilo, kdyby se platilo až za uskutečněný prodej. Třeba 10% z prodejní ceny.

pafčaodřeky
pafčaodřeky 25.08.2016 v 08:52

A co když mám všechny knihy v bazaru "poštou nezasílám, jen osobní předání"? Budu muset taky něco platit, když se žádný účet ověřovat nepotřebuje?


reader.007
reader.007 25.08.2016 v 10:54

Zastávám názor (a čím jsem starší, tím víc), že to nejdražší co na světě mám je (kromě mých dětí) můj vlastní čas. A protože jsem ho na oltář DK věnovala opravdu spoustu na úpravu a vkládání dat, mám za to, že víc už dát nejsem ochotná. To, že je DK bez debat výborně vymyšlený projekt, bylo pro mne motivací a počátečním stimulem se přidat. Bazar jsem brala jako příjemné plus jen do jeho minulé podoby a využívala jej, abych zde víceméně neomezeně mohla inzerovat knížky, které jsou v mé knihovně jaksi navíc, ale přesto je mi proti srsti je vyhodit do sběru nebo kontejneru. Kdyby to bylo zboží které mne živí, rozhodně bych si za něj mohla těžko počítat 5, 10 či 20 Kč/ks.
S podmínkami jaké jsou zde dnes, už je mohu stejně dobře přesunout na Aukro, kde se (ne)prodají stejně pravděpodobně, takže za sebe určitě NEděkuji za provedené změny.

Mimochodem kecy o tom, jak chci (chceme) šetřit, si Lectore strč za klobouk. Vždycky budou ve společnosti podvádějící a podvedení a sankcionování poctivých neeliminuje ty první, ale jen rozšiřuje řady těch druhých.

Ale abych nebyla úplně kritická, nadace Dobrý anděl není úplně blbě zvolená, když nic jiného tak její provoz není hrazen z darů, ale z příspěvků mecenášů jež ji provozují, ergo když přispějete 10 korun, půjde každá vaše koruna na "ty potřebné" a ne na "náklady spojené s provozem nadace".

Text příspěvku byl upraven 25.08.16 v 11:25

Lector
Lector 25.08.2016 v 11:26

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

reader.007
reader.007 25.08.2016 v 11:52

Lector: Ty prostě nezklameš, děj se co děj :-)))

Lector
Lector 25.08.2016 v 15:50

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

MarkétaLore
MarkétaLore 26.08.2016 v 09:26

Ty před svým, ty před svým lektore. Ja zádný ověřování nepotrebuju a nechcu. Takže za me velký minus.

Lector
Lector 26.08.2016 v 09:38

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Koka
Koka 26.08.2016 v 11:46

Vážení spoluuživatelé DK,
můj morální kredit a jedinečné číslo bankovního účtu si můžete ověřit u těch desítek uživatelů, kteří se mnou již obchodovali, po zaplacení vždy ty kupované knížky také obdrželi, a udělili mi pak kladné hodnocení.
Kupovat si tady potvrzení o své bezúhonnosti a možnost vkládat další inzeráty nebudu, proto vám tímto sděluji, že odteď je celá moje Knihotéka mojí nabídkou na prodej, i když musím upozornit, že ne všechny položky z ní opravdu prodám :=) Ale na možnost odprodání kterékoliv z mých knih se klidně zeptejte; věřím, že na ceně i podmínkách se ve většině případů dohodneme k oboustranné spokojenosti.
Nadále platí to, co jsem psala do svých předchozích nabídkových inzerátů: upřednostňuji osobní předání v Praze, čímž ušetříte jak na poštovném, tak na svém podezření, zdali náhodou se v mé osobě neskrývá podvodnice.
Těším se na oboustranně výhodné kontakty.

MarkétaLore
MarkétaLore 26.08.2016 v 12:25

Nebudeme jmenovat muže za to pennywise, A přitom si za to mohl sám.

Dan
Dan 26.08.2016 v 12:30

to MarkétaLore: Uživatel pennywise za to opravdu nemůže :-)

yxioma
yxioma 26.08.2016 v 12:32

To já bych se taky chtěla dobrovolně jmenovat a též jsem si za to mohla sama.A souhlasím s bytost , poplatek je minimální a pokud to pomůže,jen dobře.

Dan
Dan 26.08.2016 v 12:34

Samozřejmě neslibuji nesplnitelné, že podvodníci zcela zmizí, doufám však, že to jejich výskyt omezí a že nakupovat budou uživatelé postupně pouze od ověřených uživatelů.

Paulett199
Paulett199 26.08.2016 v 13:02

Líbí se mi,jak tady uživatelé nadávají na zpoplatnění bazaru,přitom oproti jiným prodejním portálům jde skutečně jen o pakatel,ale že jim bylo dlouho umožněno prodávat zde a nechávat si 100% zisku,přičemž sami tento bazar nevytvořili,jen z něj profitovali, proti tomu neprotestoval nikdo. Už to tady někdo napsal-malý český člověk. Komu se to nelíbí,ať jde jinam.

Paulett199
Paulett199 26.08.2016 v 13:07

bytost, nebo tak... :-)

aht
aht 26.08.2016 v 13:14

Budu se snažit být stručný a slušný. Směr který nabírá poslední měsíce DK je jednoznačně odtržen od samé podstaty databáze. Úpravy které se oddalují od knih a čtení které napodobují sociální sítě a teď ještě tohle. "Zpoplatnění" bazaru beru jen jako příležitost k vytvoření zisku. Jinak to žádný smysl mít nemůže. Dnes když si v každé trafice můžu koupit anonymní platební kartu? Tak tomu říkám promyšlenost numero uno. Těch způsobů jak udělat převod bez svého jména je tolik. Osobně nemám nejmenší problém s provizemi s obchodů, ale z placení "regálného" jsem už před pár lety vyrostl. A myslím že nejsem zdaleka sám. Už je to skoro rok co jsou velmi velmi aktivní 2 weby specializované na prodej knih, kde těch pohybů je více, více než ve zlatých dobách tady. Kvůli pár tisícovkám přijdete o návštěvnost... Btw. co na to SEO, peníze z bannerů.. ? pá pá lálá

siena
siena 26.08.2016 v 13:15

Víte Paulett199, mnozí ti druzí, dle Vás malí čeští lidé, tyto stránky pomáhali rozvíjet, přidávali knihy, opravovali údaje, radili dalším čtenářům svými komentáři. Dovolím si říct, že bez některých z nich, by tyto stránky nebyly, co jsou. DK to "vraceli" v naturáliích. A promiňte, že to řeknu, také jste si nebrala servítky, na rozdíl od Vás.
Nemluvím o sobě, i když jsem se též provinila touto malostí. Sice jsem spíše nakupovala, ale už jsem se, myslím dostatečně, vyrovnala a své mrzké zisky stránkám vrátila. Zároveň jsem své zbylé prodejní inzeráty vymazala, abych nebyla nadále zdejším příživníkem.

Dane, měla bych malou poznámku k Vašemu příspěvku, k poslední větě. Domnívám se, že od prověřených osob se tu mohlo nakupovat i před zpoplatněním. Není to tak, že do dneška tu obchodovali jen zloději a podvodníci. Ačkoliv po přečtení inkriminovaných vláken to tak vypadá...

Text příspěvku byl upraven 26.08.16 v 13:35

pobijecmuch
pobijecmuch 26.08.2016 v 13:24

Padlo tady někdy zbytečně moc ostrých slov, urážek, osobních zpráv a vymazávání z oblíbených uživatelů. Podvodníci potom mají radost nejenom z nějakého výdělku, ale i z toho jaká je tady atmosféra. Je mně z toho všeho smutno.

Text příspěvku byl upraven 26.08.16 v 13:25

Koka
Koka 26.08.2016 v 13:26

pobijecmuch má pravdu, a proto přidám něco konstruktivního, co vkládám i ke každému svému dosavadnímu inzerátu:
26/8/2016 - Vážení spoluuživatelé DK,
můj morální kredit a jedinečné číslo bankovního účtu si můžete ověřit u těch desítek uživatelů, kteří se mnou již obchodovali, po zaplacení vždy ty kupované knížky také obdrželi, a udělili mi pak kladné hodnocení.
Kupovat si tady potvrzení o své bezúhonnosti a možnost vkládat další inzeráty nebudu, proto vám tímto sděluji, že odteď je celá moje Knihotéka mojí nabídkou na prodej, i když musím upozornit, že ne všechny položky z ní opravdu prodám :=) Ale na možnost odprodání kterékoliv z mých knih se klidně zeptejte; věřím, že na ceně i podmínkách se ve většině případů dohodneme k oboustranné spokojenosti.
Nadále platí to, co jsem psala do svých předchozích nabídkových inzerátů: upřednostňuji osobní předání v Praze, čímž ušetříte jak na poštovném, tak na svém podezření, zdali se v mé osobě neskrývá podvodnice.
Těším se na oboustranně výhodné kontakty.

Paulett199
Paulett199 26.08.2016 v 13:35

siena,DK doufám bude fungovat, i kdyby Dan celý bazar zrušil. Já přece nesnižuji práci těch,kdo ho vytvářeli a pomáhají rozvíjet, před všemi se musím hluboce uklonit-věnovali svůj čas i vědomosti pro dobro ostatních a to je krásné. Irituje mě pouze to,že někdo klidně bere,a když pak má zanedbatelné procento vrátit,tak křičí. A beru to podle sebe-přišla jsem, bazar využívám, na tvorbě portálu se nijak nepodílím,tedy mi nevadí za to něco zaplatit.

siena
siena 26.08.2016 v 13:40

A já říkám, že i ti co, dle Vás křičí, jsou těmi, před kým se hluboce ukláníte. (?!?) Takže klidně neberou a nebrali...

Text příspěvku byl upraven 26.08.16 v 13:45



Vložit příspěvek