Zemřel nightlybird


HTO
HTO 27.11.2017 v 21:40

Dnes v noci zemřel jeden z nestorů Databáze, skvělý člověk a vzácný přítel nightlybird. https://www.databazeknih.cz/uzivatele/nightlybird-2962

Kdo jste ho znali, prosím, věnujte mu vzpomínku.

Requiescat in pace.

soukroma
soukroma 27.11.2017 v 22:01

Nepříjemně konečná noční zpráva - neznala jsem ho sice, ale jeho přezdivku jsem vídala čas od času v diskusích, komentáře (k věci) nešlo přehlédnout a se zájmem jsem jim věnovala pozornost. Teď jsem si tedy znovu přečetla v profilu Kdo (byl a) je a velice mě to osvěžilo stručně vyjádřenou moudrostí věku ohledně miláčků knih. Možná není ani krutou ironií, že jako poslední rozečtenou knihu měl ... Smrt na jazyku ... Doufám, že jeho profil a příspěvky zde budou uchovány.

Text příspěvku byl upraven 27.11.17 v 22:03

encyklopedie
encyklopedie 27.11.2017 v 22:02

...hodně smutné. Nigh byl jeden z mála kamarádů, kvůli kterým jsem ještě na téhle databázi....

Dáma s hrnstjm
Dáma s hrnstjm 27.11.2017 v 22:34

Děkujeme za zprávu, vzpomínám a vzpomínat budu...

elfos
elfos 27.11.2017 v 22:58

Vzácný, úžasný člověk. Je mi velikou ctí, že jsem ho mohla potkat a poznat.
Bude tu chybět.... bude chybět všude.

hankapimi
hankapimi 27.11.2017 v 23:32

Je mi to moc líto. U jeho příspěvků či hodnocení knih jsem se vždycky zastavila a se zájmem přečetla. Budu tu velmi postrádat jeho letitou moudrost i trefné poznámky ... a vzpomínat....


R.E.M.
R.E.M. 27.11.2017 v 23:48

Smutná zpráva. Nightlybird bezesporu obohatil tuto databázi, a to samozřejmě nejen přidanými autory a vloženou téměř tisícovkou knih. Obohatil ji svou osobností, názory, inspirativními komentáři...

HTO
HTO 27.11.2017 v 23:58

Nightlybird byl člověk s vysoce vyvinutým smyslem pro humor, mimo jiné černý, takže knihu Smrt na jazyku si do profilu přidal schválně, neboť věděl, že umírá. Před tím lze jenom smeknout.

R.E.M.
R.E.M. 28.11.2017 v 00:12

Něco takového jsem matně tušila, když v právě čtených jsem viděla vedle zmíněné knihy ještě Ztracené iluze a Nebe nezná vyvolených... HTO: Souhlasím.

Marbo
Marbo 28.11.2017 v 03:15

čest jeho památce.

Eicherik
Eicherik 28.11.2017 v 06:23

Je mi to moc líto.

Alix
Alix 28.11.2017 v 07:08

Nightlybird tady nechal prázdné místo, aspoň pro mne ano. Když jsme si občas spolu psali, vždycky byl ke mně nesmírně laskavý, jeho komentáře byly vždycky trefa do černého a jeho charisma obrovské.
Noční pták už musel odletět do jiné krajiny, snad tam našel klid a mír...

bytost
bytost 28.11.2017 v 08:48

To je smutná zpráva, občas jsme si spolu psali. V rámci útěchy pro mého bratra mi psal své postřehy v boji s nemocí. Ach jo, dobří lidé odcházejí, ale nemáme být smutní. Byl to dobrý člověk, čest jeho památce.

Lector
Lector 28.11.2017 v 09:10

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

kní
kní 28.11.2017 v 09:50

Smutná zpráva. Naštěstí tu ale po něm pro nás zatím živé zůstává krásný odkaz. Pomník i totem. A maják.

Text příspěvku byl upraven 28.11.17 v 10:04

kní
zirafak
zirafak 28.11.2017 v 13:57

Velmi mě to mrzí. Mnohokrát jsme spolu debatovali. Pomáhal mě, podporoval když má nemoc šílela a měla jsem krizi a chtěla se vším zkoncovat. Děkuji mnohokrát za Vaši laskavost a pochopení. Zůstanete ve vzpomínkách. Ač jsme se nikdy osobně nesetkali, neznamená že jsem Vás neměla ráda. Bulím a věřím že jste na krásnějším místě než v dnešním světě. Děkuji za vše. Petra

newtory
newtory 28.11.2017 v 22:11

Človek to tak automaticky bral,že užívatelia sú raz prítomní,inokedy nie a príliš nad tým nerozmýšľal.
Teraz som zaskočený.
Niekto si len tak "odíde" ani sa len neodhlási...
nightlybird bol človek s vzácnym výskytom v dnešnej dobe,ktorá -izmami maskuje absenciu zdravého rozumu.
Čítanie jeho komentárov bol osviežením v každodennej lopote s hlúposťou. Ak som niekde pri knihe uvidel jeho meno a Majster kývol,vedel som,že viac nie je o čom...
Trocha ma mrzí,že som nemal osobne tú česť,ako niektorí užívatelia DK,ale táto sieť je médiom,kde ľudia vážia slová a tak väčšina toho čo tu zaznie prezradí o človeku viac,ako jeho fyzická prítomnosť.
Úprimnú sústrasť rodine,všetkým blízkym aj spriazneným...
Neviem čo je "potom",ale ak je tam nightlybird,tak je tam určite kvantum tých najlepších kníh.

Text příspěvku byl upraven 28.11.17 v 22:11

woodward
woodward 30.11.2017 v 20:29

To je mi líto. Moudrosti se v našem čase žalostně nedostává a odejde-li moudrý člověk, prázdnota, která po něm zůstane, je tím zřetelnější.

Žanet
Žanet 30.11.2017 v 20:51

To je velmi smutná zpráva. Jeho komentáře u knih i v diskuzích jsem tu vždy ráda četla. Upřímnou soustrast rodině a přátelům.

Dudu
Dudu 01.12.2017 v 21:27

Je to smutné, ale takový už je hold život. Přeji Ti, abys tam na nebeském vandru zažil spoustu dalších dobrých čtenářských zážitků.

Text příspěvku byl upraven 01.12.17 v 21:31

Viki9
Viki9 30.12.2017 v 00:17

Vrhal jsi na nás jen stín za měsíčních nocí a i ten nás uváděl v úžas - závidím všem, co Tě znali osobně a mohli plachtit po tvém boku.

Alix
Alix 31.12.2017 v 19:34

Měla jsem tu čest si s ním občas psát a vyměnit názory. Byl to moudrý a laskavý člověk a doufám, že je někde, kde je mu dobře a slyší nás, kteří na něj vzpomínáme.

Alix
Alix 08.06.2018 v 18:52

Já na něho vzpomínám vždycky, když se tady přihlásím. Prostě mi automaticky naskočí, protože mi tady chybí a protože jsem ho měla ráda a moc si ho vážila. Byl to pan NĚKDO...

bytost
bytost 13.06.2018 v 06:57

Ano, Nightlybird zemřel, ale já věřím, že je na lepším místě, než je pro nás realitou.

Často si kladu otázku, proč se lidé k sobě chovají hrubě a arogantně, proč jsou i zde na DK útočné komenty. Pak se stává, že ti co mají ostatním co říci (kvalitní informace) odcházejí...Proč to my ostatní dopustíme a tak se ošidíme o obyčejnou lidskou slušnost. Snad proto, že je v dnešní době slušnost tak obyčejná? Nevím. Přála bych si, aby se nám stal život darem který nepromarníme. Nightlybird nám chybí a bude stále chybět proto, že byl našim moudrým přítelem.



Vložit příspěvek