Tvůrčí psaní a vydávání aneb pisálkové mezi námi


kajisek
kajisek 27.12.2011 v 19:14

Ahojky.Chtěla jsem se vás zeptat,jestli píšete knihy.Já se ted pokouším psát,sice jen do sešitu,ale přece.Jmenuje se Tajuplné místo a je to o partě dětí,které se vydají pod stan do Čech,avšak když si zaplavou,naleznou za vodopádem svět,o kterém se jim jen snívalo,prostě ráj na zemi atd.....Dál to nemám vymyšlené.Ted jsem u toho,jak do Čech přijeli,protože se skoro celý začátek dohadují.xD

WEIL
WEIL 27.12.2011 v 23:02

Ráj na Zemi. To by mě zajímalo, jak ho vylíčíš. Ráj na zemi je asi něco jako ráj v mysli a ta není zcela oddána nikdy spokojenosti, jen na čas, zatímco ráj by měl mít delší trvání.

Tyhle vypravěčské kostry, ty se často používají - třeba "Cesta do pravěku", jak plují na loďce jen tak a najednou se ocitnou v jiném čase...

Ale pokud do toho vložíš srdce, bude to roztomilé, bude se to dobře druhým číst, tak máš vyhráno.

kajisek
kajisek 31.12.2011 v 09:38

´Děkuji ti za názor

RudolfzFalknova
RudolfzFalknova 31.12.2011 v 10:16

Tvá myšlenka je sice zatím řekněme hrubá, ale nemusí to být špatný. Záleží jak se s tím popereš. Pokus se moc nepřibližovat už tak známých tématu jako jsou třeba Letopisy Narnie atd... Snaž se být za každou cenu originální a do příběhu vlož vlastní fantazii. Věřím pak, že se ti to povede a nejen toto ;-)

kajisek
kajisek 03.01.2012 v 19:57

Děkuji za názor a emh......no myslím že mě tak úplně nechápete....já mám ve své knize samou přírody...no trochu to tak nějak kopíruje život v pravěku:-D

lady
lady 05.01.2012 v 16:25

Píšu knihy.Ve volném čase ano.


stilgar1
stilgar1 05.01.2012 v 19:33

Lady: Proboha! Nechystáš se to nikdy vydat, že ne??!!!

Text příspěvku byl upraven 05.01.12 v 19:34

lady
lady 05.01.2012 v 19:35

Já spolupracuju s jedním budoucím spisovatelem,já napíšu začátek a on to dokončí.A nevím co máš za problém.Nemusíš si tu knihu číst.Očividně sis neprohlídnul můj profil,tam je pro tebe vzkaz kdo já jsem.

stilgar1
stilgar1 05.01.2012 v 19:44

Lady: Tak dávej pozor, aby se tvým přičiněním z nyní "potenciálně budoucího spisovatele" nestal "potencionální budoucí terč posměchu"! I když, ve vodách současné české literatury projde samozřejmě kde co...

lady
lady 05.01.2012 v 19:45

Ty stále nevíš kdo já jsem???

stilgar1
stilgar1 05.01.2012 v 19:50

Lady: Nevím. Ale vzhledem ke struktuře tvého psaného projevu se mi zdá nejblíže "Mistr Yoda". Ale je tam přece jen rozdíl... mnozí by jistě řekli, že za tou jeho "legrační řečí" je ukrytá pronikavá inteligence, což se v tomto případě říci nedá. Takže opravdu netuším...

lady
lady 05.01.2012 v 19:59

Jsem mistrně v aerobicu .koukni se na můj profil. A napiš uživateli mezclar a zeptej se ho jestli mě nesnáší a chce mi říct že jsem hrozná.S ním spolupracuji.napiš mu.

stilgar1
stilgar1 05.01.2012 v 22:47

Lady: A kolega Mezclar (mimochodem, zřejmě také další osůbka z Yodovic rodinky, že?) píše i tu svou (vaší) knihu s tak závadnou interpunkcí, jako své komentáře? Já jen, aby pak neměl potíže při hledání vydavatele…

Nico
Nico 05.01.2012 v 23:18

Kdyz mi bylo tolik co Tobe, psala jsem. Doma na stroji. O nejakych lesnich zviratkach. O dva roky pozdeji jsem zacala psat znovu a pak se me to nejakou dobu drzelo. Lide kolem me, kteri take psali, dneska uz pomalu vydavaji knihy a zapisuji se do almanachu soucasne literatury. Ja jejich ambici nejak nedokazu pochopit a myslim, ze jeste dvacet, tricet let pockam :) at je o cem psat ;) i kdyz je pravda, ze bych rada vydala svoji diplomovou praci - ale takovy blbosti se nepocitaj ;)
Pis sobe pro radost. Jednou na to budes v dobrem vzpominat... ;)

Ruw
Ruw 06.01.2012 v 12:04

kajisek: Též jsem zvědav, jak ráj na zemi vylíčíš. Mě se jako první vybavila výtečná filmová Pláž a tam to s rájem dopadlo všelijak. Nu kdybys ho pojal v podobném, duchu projevil bych vážný zájem o přečtení. Nechť tě psaní baví a máš dobrý nápady.

Lady: A mají ty knihy nějaký děj, nebo tam jen donekonečna omíláš jedinou myšlenku podobně jako tady v místnosti Srazy?

*opraveno několik překlepů*

Text příspěvku byl upraven 06.01.12 v 22:01

Alix
Alix 06.01.2012 v 12:15

Ruw: Dobrá otázka! Ten včerejší dialog mne docela rozchechtal!

Mayanea
Mayanea 06.01.2012 v 21:21

Píšu, teď už spíš nepíšu, ale psaní jako formu projevu mám fakt ráda. Dřív jsem psala výhradně ručně, ale teď se spíš angažuju skrz počítač. Akorát mám dva problémy - u mojí rádoby knihy došla inspirace a když píšu něco mimo rádoby knihu ve větách, tak mi tam pokaždý někdo umře, neumím se toho zbavit.
Když básním a veršuju, tak se lidi většinou rozchechtají. Aspoň si nějak kompenzuju ta literární úmrtí, ztracené bytosti a kamarády, zakletá princátka apod.

eraserhead
eraserhead 07.01.2012 v 11:30

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Zajda
Zajda 07.01.2012 v 17:18

V období 6 - 8mé třídy jsem se pokoušel psát jakési fantasy příběhy. 2x jsem dokonce pokročil tak, že jsem popsal asi 20 až 30 stránek. No, co jsi budeme povídat. Tenkrát jsem měl o těch svých fantasy špetky pochybností, dnes se za celou mojí tvorbu v tehdejší době stydím, byť moje slohy vždycky učitelka na Čj komentovala jen a jen kladně.
Před cca dvěma lety, jsem se rozhodl, že v dohledné době na svoje spisovatelské ambice zapomenu a budu se věnovat především četbě. Musím poznamenat, že kolikrát mi přijde, jako by ze mě knihy spíše veškerou inspiraci odčerpávali. Asi to bude však důsledkem toho, že s přibývajícím počtem přečtených knih vzrostl i můj požadavek na kvalitní četbu. Tudíž se moje literární pokusy nedokáží dostat ani před ten pomyslný práh toho, co považuji za kvalitní a tak radši ani nepíši. :D
Řekl bych, že tak dobrá polovina (ne-li ještě více) těch nejlepších spisovatelů v historii lidstva neměla zrovna šťastný život... a tento fakt mě přivádí ke dvěma závěrům:
1.) Radši nikdy nic nenapíšu ale budu šťastný
2.) Lady, zkus prosím tě skončit na další soutěži v aerobicu na posledním místě, třeba by se takovýto neúspěch pozitivně projevil na tvém psaném projevu. ;-)

Alix
Alix 07.01.2012 v 20:00

Zajda: Bod 2.) je skvělý!

Ruw
Ruw 08.01.2012 v 13:09

Asi dva roky zpátky jsem se fantasyplanet.cz pokoušel s několika dalšími nadšenci psát společný příběh. Každý vystupovall za jednu postavu a psal v já formě. A že nás psalo asi šest, měl příběh celkem jednostný směr a dalo se to číst. Já jsem psal čistě pro radost, naprosto průměrným stylem a mám natolik soudnosti (narozdíl od některýchj jiných, že Lady?), že jsem ambice jako psaní knih nikdy neměl.
Pokud by někdo měl čirou náhodou chuť se na náš výtvor podívat (a klidně ať po té nešetří kritikou), má možnost zde
http://www.fantasyplanet.cz/forum/cesta-dobrodruhu/8
Já sám se zapojuji až někde na stránce šest.

kajisek
kajisek 09.01.2012 v 19:32

děkuji vám za příspěvky,ale prosím,diskutujte k tématu.Lady,nechci nic říkat,možná to myslíš dobře,ale nemusíš ze sebe dělat něco lepšího než ostatní!!!!

angi5
angi5 13.01.2012 v 18:40

Tak knihu ne,ale pár let píši povídky ze života a verše,pro přátele,na Blog a podobně.Ráda tak vyjadřuju emoce.

kajisek
kajisek 14.01.2012 v 21:46

Angi5:To je super!!!

angi5
angi5 19.01.2012 v 17:55

RE: kajisek-dík,je to fajn relaxace:-)



Vložit příspěvek