...třeba někoho zaujme

Marika Vanova 11.05.2019 v 10:22:44

R.E.M.-přesně, když jsme si to kdysi pouštěly s ženami na jednom pobytu pro rodiny, tak jsme se tomu nasmály a nestačily se divit, pustili jsme si oba konce. Prostě amíci musí mít ten happyend dotažený do konce i s tím polibkem hlavních hrdinů v romantické přírodě. Nám stačí, že jí dá taťka požehnání a fantazie pracuj si, jo jo :-)

encyklopedie 11.05.2019 v 11:00:58

...tenhle příspěvek sice patří do tématu Audioknihy, ale protože tam nikdo nereaguje, tak na to tam házím bobek...
Novinka.....navíc načtená od Martina Stránského ....a z mého oblíbeného horolezectví
Pád nebes /Reinhold Messner
Na rozhraní mezi nebem a zemí...

Není to sice nejvyšší hora Evropy, ale je prý nejkrásnější. Poslední vrchol Alp, jenž v polovině 19. století ještě nebyl pokořen, provokoval a přitahoval horolezce, kteří se ho pokoušeli zdolat. Reinhold Messner líčí „boj o Matterhorn“ z roku 1865 – soupeření výpravy Edwarda Whympera a družiny Jean-Antoina Carrela. Popisuje posedlost horolezců a touhu dokázat něco, čeho nedosáhl ještě nikdo před nimi, ale ukazuje také magickou přitažlivost hor, jejich krásu i nelítostnou surovost. Vypráví o přátelství, které se rozpadlo, o zklamání i o velké tragédii.
8 hodin četby ...............
...už je to v přehrávači

encyklopedie 11.05.2019 v 19:52:12

.....zaregistroval jsem, že šel v televizi film Tah pěšcem /podle knihy Koncovka/ ......film i kniha jsou paskvily.....
Dnes jsem našel další zajímavost za světa šachu /dokonce dvě, o té druhé se raději nebudu zmiňovat ....
Miliardář Richard Branson twee-toval fotku ze svého soukromého ostrova Necker, jak si s tenisovou legendou Björnem Borgem zahrál šachy......tak tu je ta fotka
https://pbs.twimg.com/media/Ds7pOVNW0AAmoG9.jpg
.....řekl bych, že se zde odehrála "nejzajímavější" partie, jaká se kdy hrála ..... i multimilonáři a legendy mohou být někdy za blby.....

Text příspěvku byl upraven 11.05.2019 v 19:56:18

alekis 11.05.2019 v 19:56:32

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

encyklopedie 11.05.2019 v 20:04:59

alekis ....jo....

alekis 11.05.2019 v 20:26:31

Eicherik 11.05.2019 v 20:32:05

encyklopedie: A co náš film Druhý tah pěšcem (1984)? :-)

encyklopedie 11.05.2019 v 20:39:56

Eicherik ....toho šachu je tam pramálo....Heřmánka mám rád....ale tohle byla komunistovka.... nevím jestli bych to zvládl znovu, ač mám naše "komunistické" filmy rád

Eicherik 11.05.2019 v 20:41:33

encyklopedie: To je pravda, je to spíš film pro filatelisty. ;-)

encyklopedie 12.05.2019 v 17:17:02

.....většinou je youtube zásobárna hnusu a magorovin.... někdy se najde ovšem klenot .... já našel dva.... samozřejmě, kvalita je v pr....yč, ale zase na rok vzniku 1966
Graham Greene a jeho Ministerstvo strachu ....není co dodat, literární skvost /výtečně zpracovaná rozhlasová dramatizace/ a v roce 1966 skvělá, dvoudílná dramatizace české televize ....tedy doba, kdy TV uměla točit i skvosty .....stačí jenom herecké obsazení :
Jiří Adamíra, Milena Dvorská, Zdeněk Ornest, Felix le Breux, Marie Glázrová, Svatopluk Beneš, Eduard Dubský, Václav Lohniský, Vlastimil Hašek, Josef Gruss, Miroslav Macháček...
...a už můžeme koukat
https://www.youtube.com/watch?v=7FzhMbSbRV4&list=PLLcZN1IVmyUPexErZBKqMSA91ZtxF7WDl&index=212
2.díl
https://www.youtube.com/watch?v=jHOMLEr8sCY

alekis 12.05.2019 v 17:18:59

encyklopedie 12.05.2019 v 17:20:56

...a ten druhý klenot ....tak je bezkonkurenční ....Phil Marlowe
Mafiánská atmosféra LA první poloviny dvacátého století, suché chandlerovské hlášky, překombinované nepravděpodobné zápletky, krásné a často zkažené ženy, honosná sídla pochybných zbotatlíků, druhořadé hotely, Powers Boothe jako nejslávnější detektiv drsné školy v seriálu volně inspirovaným povídkami Raymonda Chandlera.
a ted je ke koukání seriál na youtube
https://www.youtube.com/watch?v=ApM39yNFMqI&list=PLLcZN1IVmyUPexErZBKqMSA91ZtxF7WDl&index=202

....a ostatní díly vpravo v nabídce ...............

encyklopedie 12.05.2019 v 17:29:46

alekis ...jsme na DK.....nemám na co reagovat .....

alekis 12.05.2019 v 17:37:27

encyklopedie 12.05.2019 v 17:44:45

alekis...nevím co je to muší kamikadze pod uschlým stromem
...ale už je doma na disku 11 dílů Marlowa .....to je důležité!

alekis 12.05.2019 v 17:57:49

encyklopedie 12.05.2019 v 18:03:01

alekis ....Filosofování pod rozsáhlým, do šíře rozrostlým dubem .....nepatří mezi mnou hojně navštěvovaným místem ...kouknu, přečtu..........

encyklopedie 12.05.2019 v 18:10:13

denib....čučkuji, že v nabídce je taky pár starých detektivek na motivy Hany Proškové
třeba
https://www.youtube.com/watch?v=AaAWDlqye2M&list=PLLcZN1IVmyUPexErZBKqMSA91ZtxF7WDl&index=344

https://www.youtube.com/watch?v=1hc0JrJViYI&t=24s

...a ještě jsem tam cosi zahlédl.........

encyklopedie 12.05.2019 v 18:18:21

....no a já ještě, než to zmizne, tak rychle postahuji šest filmů s Džerym Kotoučem .... v pravěku nižších vyšších škol jsem hojně navštěvoval biografy... a angličané měli svého 007 a němci si vytvořili Jerryho Cottona ....jdu na něho ....filmy jako Dynamit v zeleném, Smrt v červeném jaguáru apod jsou kurecpalec hodně velká vzpomínka..........
https://www.youtube.com/watch?v=14ouRy3vmWY

encyklopedie 12.05.2019 v 19:14:13

Eicherik ...Pozor! ...už osmička a rozhodně lepší než Dahl
Tim Weaver
Muž bez minulosti /ze série David Raker
Když se k médiím donese zpráva o zbitém mladém muži, který si nepamatuje, kdo je ani odkud pochází, rychle mu dají přezdívku „Muž bez minulosti“.
O deset měsíců později je Richard Kite – pokud se tak vůbec jmenuje – stejně bezradný jako na začátku. Navzdory neúnavné snaze policie se k němu stále nikdo nehlásí a stopy rychle vychládají.
Kiteovou poslední nadějí je soukromý vyšetřovatel David Raker, který se specializuje na pátrání po pohřešovaných osobách. Jenže Raker má víc otázek než odpovědí…
Co je Richard Kite zač? Proč ho nikdo nezná? Jak se vším souvisí tělo neznámé ženy nalezené dva roky předtím na opuštěné železniční trati? A co když je Richardova minulost plná tajemství, na která by radši zapomněl – nebo hůř, která by ho mohla stát život?

denib 12.05.2019 v 19:14:49

encyklopedie: To je nadílka :-) Něco z toho všeho určitě zkouknu ... hlavně tu Proškovou.

encyklopedie 12.05.2019 v 19:39:35

denib....já první sjedu po létech Marlowa.... už chybí akorát tv seriál Mike Hammer z roku 1984

encyklopedie 12.05.2019 v 22:09:40

Harlana Cobena mám rád ....a tak si určitě dám devátou knihu "Smrt v zádech" - není to novinka....jen zapomenutá kniha, zatím nepřečtená.............
Devátý thriller Harlana Cobena, který dobyl 1. místo žebříčku bestsellerů New York Times. Myslíš, že víš, co je pravda. Pravda je, že nevíš nic. Maya Sternová přišla téměř o všechno, co drželo její život pohromadě. Coby elitní pilotka se během mise v Iráku dopustila osudové chyby a musela odejít z armády. Její sestra Claire byla zavražděna při loupežném přepadení a brzy nato se před Mayinýma očima stal obětí střelby také manžel Joe. Maya se snaží postarat o malou dcerku a čelit pravidelným nočním můrám. Spolupracuje s policií při hledání Joeových vrahů a pokouší se nějak se se vším vyrovnat. Pár dní po Joeově pohřbu však na nahrávce natočené doma skrytou kamerou zahlédne něco, co její svět znovu převrátí vzhůru nohama…

encyklopedie 13.05.2019 v 10:30:17

...........v dubnu vyšlo 72 krimi, thrillerů a detektivek ...z toho 11 českých ....
a duben byl velmi "výživný"... nejméně 18 knih je určitě ke čtení ....

encyklopedie 13.05.2019 v 10:51:12

..ted jsem projel youtube s inscenacemi .....knih je tady jak ..... nikdo nereaguje, tak budeme plevelit ještě nějakou hudbou....
Satchmo - není co dodat - a kdo má rád drevokocúriky a holokrčky vodní ...a k tomu famózní Geoff ..... tohle je prostě "úžasný svět"
https://www.youtube.com/watch?v=CtU-EaI0rBc

Text příspěvku byl upraven 13.05.2019 v 10:51:31

Vložit příspěvek
1 ... 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 ... 88