...třeba někoho zaujme

encyklopedie 14.04.2019 v 13:36:52

....nějak málo se bavíme o animovaných filmech .... takže nevím kdo viděl Můj soused Totoro z roku 1988, což je jeden z nejkrásnějších dětských animovaných filmů ....ted se chystám skouknout něco podobného ....animák /žádná počítačová grafika, nýbrž dokonalá ruční práce/ Mirai, dívka z budoucnosti uznávaného japonského tvůrce Mamora Hosody .......
Dokonce šel na Oscary, jako nejlepší animák....
Mirai, dívka z budoucnosti je osobní příběh, který v tomto jemném rodinném filmu zachytil, jak se jeho syn vyrovnával s příchodem mladší sestřičky ...............
Jsem starej, blbej, ale tohle musím vidět............... mám rád krásné věci, tohle určitě nezklame

Text příspěvku byl upraven 14.04.2019 v 13:38:12

alekis 14.04.2019 v 14:08:34

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

encyklopedie 14.04.2019 v 14:31:41

...jsem stará páka ....a nějak se koukám na starší, kteří pořád žijí! ...něco znají a umí ....a protože se tady jedná o písničku, kterou mám hodně rád....tak mne zaujal i tento čipera
https://www.youtube.com/watch?v=9oG8faoL-Zk

denib 14.04.2019 v 14:54:01

Taky dneska poslouchám ty starší, konkrétně mám den s Olympicem. Moc se mi líbí tahle jejich písnička, která je i starší než já a kterou skoro nikdo nezná. A přitom se tam až do konce podle mě geniálně proměňuje melodie.
https://www.youtube.com/watch?v=8D8i9gIujgM

encyklopedie 14.04.2019 v 15:01:19

Denib...ale zná, vždyt já s Jandou vyrůstal, když hrál ve Sputnikách a ještě neměl o Olympicu ani šajnu.......

Text příspěvku byl upraven 14.04.2019 v 15:06:31

denib 14.04.2019 v 15:03:32

encyklopedie: Taky jsem napsala "skoro" ... :-) Ale jsi snad teprve druhý člověk, který mi řekl, že tu skladbu zná.

encyklopedie 14.04.2019 v 15:11:06

Denib .... mám CD Jedeme jedeme , koupeno v roce 1992 /koupeno tak jako všechno co Olympic vydal.... nejlepší z nejlepších v celičkém "českém království hudby"

encyklopedie 14.04.2019 v 17:11:52

...jsem rád, že tu mám pořád kamarády..docela nedávno jsem zmínil, že mi chýbá jedna slovenská kniha..... díky kamarádovi už ji mám .... tak mám radost a radost se má podpořit něčím dobrým... tak zahraju všem kamrádům a všem, kteří mají rádi pěknou hudbu.....
Geoffa jsem už jednou zahrál....ale ten rozdává tolik krásy, že se dá hrát furt dál a dál
https://www.youtube.com/watch?v=LnM6yDuaa5o

Text příspěvku byl upraven 14.04.2019 v 17:13:46

encyklopedie 14.04.2019 v 19:20:14

...dnes je těch radostí nějak moc....sehnal jsem dalšího Charlie Chana - Čínský papoušek

.....a hned se mi vybavilo, že bych se zase mohl podívat na báječný film Woodyho Allena Prokletí žlutozeleného škorpiona ......to je herecký koncert Woodyho a Helen Hunt.... zítra jdu do toho.........

encyklopedie 15.04.2019 v 11:10:45

...Vodník je pryč....28.4. pokračuje Výrová v TV - zase trojdílný seriál Živé terče
Tým detektivů pod vedením Marie Výrové má nový případ – vraždu muže, kterého nejdříve někdo postřelil kuší a ihned poté několikrát přejel jeho vlastním vozem. Vyšetřování detektivy zavede do prostředí exkluzivního lukostřeleckého klubu, jehož členy jsou dnes bývalí vysokoškolští spolužáci – ambiciózní náměstek primátora, který řeší rozvodovou situaci, uznávaný chirurg, který udržuje vztah s prostitutkou, existenčně zajištěný rentiér, a kontroverzní podnikatel. Situace nabere dramatický obrat, když vyšetřovatelé i potenciální oběti pochopí, že kdosi systematicky usiluje o jejich životy... Východiskem závěrečné detektivní minisérie z cyklu Detektivové od Nejsvětější trojice se opět stala předloha Michala Sýkory, kterou pro televizní obrazovku adaptoval scenárista Petr Jarchovský

encyklopedie 15.04.2019 v 12:13:54

....do fronty přidávám Sedmikrásky, krimi román od Kristiny Ohlsson ze série
Fredrika Bergmanová a Alex Recht /představíme si ve foru o krimi sériích
V bytě na stockholmském náměstí Odenplan je nalezen zastřelený kněz s manželkou. Zdá se, že oba spáchali sebevraždu, nejprve muž a po něm i jeho žena. V dopise na rozloučenou kněz vysvětluje, že poté, co si jeho dcera sáhla na život, nemohl dál žít.
Ali čeká v zamčeném bytě na zprávu. Z Iráku zmítaného násilnostmi utekl do Švédska, kde doufá v lepší budoucnost. Jediné, co po něm jeho dobrodinec požaduje, je jednoduchá protislužba. O jejich dohodě ale musí mlčet.
V Bangkoku se zatím mladá Švédka ocitá čím dál odříznutější od okolního světa. Někdo kousek po kousku boří celý její život. Zatímco po ní pátrá thajská policie, ona se na vlastní pěst snaží najít toho, kdo to má na svědomí.
Dvojnásobné vraždy na Odenplanu se pod vedením Alexe Rechta ujme spolu s dalšími kolegy Fredrika Bergmanová. Brzy pochopí, že se jedná o něco mnohem složitějšího, než jen o sebevraždu. Zdá se, že různé události odehrávající se ve Švédsku i v zahraničí spolu nějak souvisí. Otázka je jak. Čas ubíhá, ale ti, kdo něco vědí, mlčí.

...hodně zaujalo

encyklopedie 15.04.2019 v 12:35:17

...tak dnes akorát Deset mrtvých komiků.....Domino zase do pr....kýnka posunulo vydání thrilleru Pátá oběť až na 29.4.

Eicherik 15.04.2019 v 18:25:14

Živé terče. Do toho jdu. :-)

alekis 16.04.2019 v 11:06:47

encyklopedie 16.04.2019 v 11:15:59

alekis ....a jak. Je navaříno i na zítřek ....abych zítra nemusel jíst přímo z pytlíku nad hrncem ....
a kreténka už nemáme ....takže odpoledne půjdu vyvenčit na chvíli sám sebe.... udělal jsem si žemlovku /tu já moc rád/....ale ne nadivoko ....opravdickou .....neboj, sedmdesátileté svazečky mne tentokrát nebudou zachraňovat .....

alekis 16.04.2019 v 11:22:28

encyklopedie 16.04.2019 v 11:28:54

alekis ....možná se raduje z úspěšné mise" Sám doma" i denib .....pokud už slyšela smutný příběh postaršího pána ..........

denib 16.04.2019 v 11:37:04

Ještě ne, promiň. Něco řeším a mám moc roztěkané myšlenky na poslouchání.

encyklopedie 16.04.2019 v 11:38:13

...nějak se "úspěšně" vyhýbám knihám od švédského spisovatele Anders de la Motte
...koukám na včerejší vydání jeho nové knihy
Podzimní případ
Nový napínavý příběh Anderse de la Motte dobyl ve Švédsku vrchol žebříčku bestsellerů. Pět dlouholetých kamarádů stanuje u zatopeného kamenolomu ve Skane. Letos odmaturovali, teď čeká je poslední letní koupání a potom skutečný život. Když se však rozední a spustí se první podzimní déšť, jeden z nich leží v temné vodě mrtvý. Nešťastná náhoda, uzavře to policie, mnozí v Nedanasu však pochybují. Když se sem o dvacet sedm let přistěhuje Anna Vesperová, kriminalistka, která prchá ze Stockholmu před vlastní tragédií, dají se události do pohybu. Zatímco Anna zoufale střeží svá tajemství, čím dál mocnější síly se jí snaží bránit v rozkrývání minulosti. Nakonec nemá na vybranou. Musí znovu otevřít případ z podzimu roku 1990, o němž chce málokdo mluvit… ale nikdo na něj nezapomněl.
.....a tohle budu muset zařadit ke čtení ....musím se podívat na zbytek jeho knih

encyklopedie 16.04.2019 v 11:41:48

denib.....nic se neděje ..... já taky spěchám pomalu / na rozdíl od mé ženy, která líce jak šlus....
na Vánoce dostane vodítko .... abych si ji držel nakrátko, nepotřebuji aby mne trefil šlak...

encyklopedie 16.04.2019 v 14:16:45

.....tak tohle je zážitek /stejně i ostatní videa - třeba Titanic / od Attraction Shadow Theatre
https://www.youtube.com/watch?v=W6BUwCUqmaE
...sedět v porotě, tak nezbývá než říci - absolutely fantastic

alekis 16.04.2019 v 15:29:10

alekis 17.04.2019 v 09:16:16

encyklopedie 17.04.2019 v 10:08:46

.....večer budeme zase kompletní....na dva dny....potom budu zase sám doma dva dny ....a potom jsme dva dny kompletní a zase dva dny sám... tohle je standartní už skoro pět roků, co se manželka stará se sestrou o přestárlé rodiče /děda mezitím tiše odešel tři měsíce před stovkou ....a bábuška bude mít za 16 dní 99 roků...takže ze mne se stal dokonalý ženský stroj pro domácnost ...

Sarah01 17.04.2019 v 10:13:45

Hm, 99 let, krásný věk.

Vložit příspěvek
1 ... 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 ... 94