Sto tisíc knih v morbidním antikvariátu


MichelleS
MichelleS 14.11.2017 v 10:03

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

nai.ivka
nai.ivka 14.11.2017 v 13:33

Elektronická pokladna, no to mě taky napadlo, že asi brzy bude muset skončit, protože EET asi nezvládne.

bytost
bytost 17.11.2017 v 13:50

Toho bych se nebála, však on už se nejde někdo, kdo mu s tou technikou pomůže. On není osamocen. Rozhodně má kolem sebe lidi, kteří vyznávají podobné hodnoty jako on a to by bylo, aby alespoň jeden z nich nežil zároveň i v realitě zákonů a jejich dodatků...

Text příspěvku byl upraven 17.11.17 v 13:50

yetti74
yetti74 17.11.2017 v 17:50

Tak se mi dnes náhodou podařilo zmiňovaný antikvariát navštívit. Jsme na pár dní s rodinou v Praze, tak jsem tam natěšeně vyrazila. Pán měl otevřeno, i přes to, že byl státní svátek. Bohužel velké, převelké, zklamání. Po vstupu do obchůdku jsem se nedostala dál, v podstatě jsem stála ve dveřích. Pán se mě hned mezi dveřmi zeptal, co sháním. Když jsem řekla, že se jdu podívat a uvidím, tak řekl, že se tam vyzná jen on a že se musím jedině zeptat na to, co konkrétně chci. Tak jsem ze sebe namátkou vysoukala jednoho autora, kterého sháním a toho zrovna neměl. Stál stále přede mnou v uličce a evidentně mě do svého království nehodlal pustit. Mrzí mě to, viděla jsem, že tam má i staré obrazy, pro které mám, stejně jako pro knihy, také velkou slabost, takže myslím, ze bych něco určitě koupila. Ale na mě to tedy působilo, že pán je opravdu podivín a o žádné zákazníky nestojí. Určitě nechce, abyste jen tak koukali a vybírali si. Musíte mít jedině připravený seznam s tím, co chcete. A to já jsem tedy neměla. Jsem ale ráda, že jsem se přesvědčila na vlastní oči, jak to tam je. V té reportáži to působí jinak, tam je pán ochotný a vstřícný, což na mě tedy nebyl ani omylem. Spíše naopak :(. Určitě napište vaši zkušenost, kdybyste tam zavítali, zajímalo by mě, jak to proběhne u vás. Moje naivní představa, že tam budu okukovat a něco si vyberu, vzala tedy rychle za své, byla jsem hodně zklamaná, o to víc, že bych vzala ráda i nějaký ten obrázek, ale nedá se nic dělat. Ode dveří si opravdu nedokážu vybrat ani knihu ani obraz. Pište, pište, jak jste pochodili vy.

nokid
nokid 22.11.2017 v 11:01

Mohli byste sem někdo napsat přesnou adresu toho antikvariátu? Nemůžu to najít na webu a Dělnická je dost dlouhá. Šiknulo by se taky vědět, jaké má otevírací hodiny a případně i telefon...
Já nákupní seznam dlouho sháněných titulů mám, jen času v Praze je vždycky málo.

pavlinda
pavlinda 22.11.2017 v 11:19

Po té adrese taky pátrám.


nokid
nokid 22.11.2017 v 15:19

Díky moc !!! Adresa se jistě nezměnila, i když otevíračky jsou možná z r.2013... Pokud by cíl odkazu zmizel, píšu adresu pro jistotu sem:
Antik Novák, Dělnická 45

JointlieKat94
JointlieKat94 09.12.2017 v 10:46

Zdravím, asi 2 měsíce jsem plánovala výlet za tímto panem Novákem, na jeho antikvariát jsem se moc těšila! Vzala jsem tedy mamku a jeli jsme, můj pohled, když jsem krámek viděla už z dáli, byl k nezaplacení! :) vešli jsme dovnitř, hned v první uličce to byl mazec, přiběhl pan Novák, a hned se ptal, co by jsme chtěli. Dál nás taky nepustil, ale byl tam mladík, a ten si normálně listoval. Nahlásili jsme, co sháníme, řekl "simsalabim" a vytáhl knihu, kterou jsme chtěli. :) krásný! Povídal, že knihy čte v druhé práci, že má dvanáctky noční i denní. Nikoho jinýho, že zaměstnat nemůže, protože by se v jeho systému nevyznal.. když už jsem měla vše z mého lístku, (který si mimochodem pamatoval!) tak jsem poprosila ještě o nějaké doporučení knih, doporučil mi tituly, o kterých jsem neslyšela, a vzala si je, teď je přidávám dokonce sem na stránku! No nevšední zážitek, nakonec nám dal papírek s e-mailem, ať si napíšeme, co by jsme chtěli na příště, že nám to najde v dalším skladu, podal nám ruku a popřál nám krásné Vánoce! Naprosto nevšední zážitek a dle mého naprosto skvělej člověk, kterému tedy malinko závidím, má krásné kousky! :)

nokid
nokid 09.12.2017 v 18:55

Jaký to čaroděj (dobroděj) !

Olivia222
Olivia222 09.12.2017 v 23:25

Kdybyste mi o něm jen vyprávěli, myslela bych, že popisujete postavu z knížky od Hrabala. Zdá se v tom být šťastný, je mu jedno, že to ostatní antikváři dělají jinak, on to cítí takhle a dává do toho srdce. Mě na tom povzbuzuje, že každý z nás se může pokusit žít originálně a po svém (když to nikomu neubližuje) a pak je svět barevnější a krásnější. Panebože, hlavně ať mu tam nenapochoduje někdo z finančáku a nezačne vyžadovat pravidelné inventury...ale i úředníci fú doufám mají cit, tak ho snad nechají žít.
Bohužel, sama bych si návštěvu tam moc neužila, úzké uličky, vysoké stohy knih, až bych neviděla na dveře ven, moje lehká klaustrofobie by se mohla překlopit i do paniky :-). Škoda.

Klamm
Klamm 06.04.2019 v 16:51

Pokud chcete do antíku nahlédnout prostřednictvím kamery, tak zadejte na youtube:
STO TISÍC knih pana Jiřího Nováka - 21. 3. 2019.

Připravte se ale na nejapné tlachání Igora Chauna, které mě osobně, neskutečně iritovalo.

rickiwolf
rickiwolf 25.03.2021 v 23:26

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Nermal
Nermal 28.04.2023 v 21:51

No, musím říct, že pohled do výlohy toho antikvariátu z oken tramvaje je hodně depresivní. Jak se tam ty knihy různě povalují, vyšisované sluncem.
Přestal jsem tam chodit, protože často je složité vykomunikovat, aby byl majitel přítomen a kniha k vyzvednutí. O nějakém prohlížení těch stohů knih nemůže být řeč. Ale takových antikvariátů, v nichž se vyzná jen sám majitel, znám spousty. Hlavně když mi najde, co jsem po něm chtěl.



Vložit příspěvek